2014 1.2 tsı golf rolanti bozuklugu

2 senedir arızalar (ya da düzensizlikler diyelim) nasıl çözüldü ya da devam ediyor mu hocam ?
Her 2 bin km de bir carpex yakit katkisi ve Liqui Moly yag ile hocam...

Çözüm demeyelim de idareten çözüm diyelim 2 bin km koymasam yakıt katkısını devir saati oynamaya başlıyor teklemeler başlıyor :(

Yine başladı katkı yerine kökten çözüm arıyorum hocam 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu rölantide titreme olayı tsilarda genelde buji yada gaz kelebegi oksijen sensörü neden ile oluyor başka nedenlerde olur ama daha çok bunlar..gaz kelebegi temizliği youtubeda var biraz zor ama elinden gelen yapabilir...birde üste mesajlarda enjektör temizliği denilmiş benzinli araçlarda enjektör yok buji temizliği deniliyorsa oda olmaz neden bahsetti arkadaslar acaba merak ettim
Enjektör var hocam 

@Mmt0634 hocam siz aracı 1,5 yıldan beri tekleye tekleye mi kullanıyorsunuz? Yada yakıt katkısımı koyuyorsunuz sürekli konuayu açalı 1,5 yıl olmuş hala aynı demişsiniz. Servise götüreceğim demişsiniz gerisi yok kafam karıştı???

@Mmt0634 hocam siz aracı 1,5 yıldan beri tekleye tekleye mi kullanıyorsunuz? Yada yakıt katkısımı koyuyorsunuz sürekli konuayu açalı 1,5 yıl olmuş hala aynı demişsiniz. Servise götüreceğim demişsiniz gerisi yok kafam karıştı???
Aynen öyle hocam sürekli yakıt katkisi kullanıyorum ve castrol dan vazgeçtim azaldı baya azaldı fakat az da olsa yakıt katkisi kullanmazsam yapıyor yani başlıyor gibi...

Sorunsuz kullanıyorum sorun başlayacak gibi oldu mu eve toptan almış düğüm yakıt katkılarından kullanıyorum fakat durum çok canımı sıkıyor çözüm bulamadım 

Siz değerli forum arkadaşlarıma tekrar dan sormak istedim sanırim bu sorun bana mahsus:( 

Araç servis bakımlı serviste ne hata veriyor ne de tekleme yapıyor stabil calsiyor sipa :)

Hocam videoda 1,2tsi aracın gaz kelebeğinin nasıl sökülüp dağıtıldığını göreceksiniz. Videodaki aracın gaz kelebeği temiz ancak kasnak dişli mekanizma yayı kırılmış arkadaş onu değiştiriyor. Sizde videoya bakıp sökebilirsiniz. Sizin aracınızın gaz kelebeği muhtemelen bu videodaki gibi temiz çıkmayacak, videodaki gaz kelebeği önceden temizlenmiş.

@Mmt0634 servise durumu bahsedin.

Belki yazılımsal bir güncelleme ya da sorunu çözen bir yazılım olabilir. 

6 dakika önce, tuncer_2632 yazdı:

Hocam videoda 1,2tsi aracın gaz kelebeğinin nasıl sökülüp dağıtıldığını göreceksiniz. Videodaki aracın gaz kelebeği temiz ancak kasnak dişli mekanizma yayı kırılmış arkadaş onu değiştiriyor. Sizde videoya bakıp sökebilirsiniz. Sizin aracınızın gaz kelebeği muhtemelen bu videodaki gibi temiz çıkmayacak, videodaki gaz kelebeği önceden temizlenmiş.

Hocam çok teşekkür ederim tam olarak isteğim video buydu bulamamıştım... 

@HONEY doğrudur ben karıştırdım..ramazanda normal karşılamak lazım..kafam dizel motorda olup tsi da olmayan başka parçaya gitti. 

Aynen öyle hocam sürekli yakıt katkisi kullanıyorum ve castrol dan vazgeçtim azaldı baya azaldı fakat az da olsa yakıt katkisi kullanmazsam yapıyor yani başlıyor gibi...

Sorunsuz kullanıyorum sorun başlayacak gibi oldu mu eve toptan almış düğüm yakıt katkılarından kullanıyorum fakat durum çok canımı sıkıyor çözüm bulamadım 

Siz değerli forum arkadaşlarıma tekrar dan sormak istedim sanırim bu sorun bana mahsus:( 

Araç servis bakımlı serviste ne hata veriyor ne de tekleme yapıyor stabil calsiyor sipa :)
Bende de soğuk motorda devri 1000  civarı sabit tutmaya çalıştığımda tekleme olmaya başladı sarsıntı da oluyor. Ancak araç ısınınca kayboluyor. Rolantide 800 devirde ya da yüksek devirlerde vs problem yok. 

Bir gün akşamdan servise bırakıp sabah soğuk motorda baktırmak lazım sanırım. İş yerinden zırt pırt izin alınmıyor da. .

Yakıtı petrol ofisi almıştım 1 depo, acaba ondan mıdır diye şüphe ediyorum. Yakıt bitip de yüksek oktanlı shell ya da opet alıp deneyeyim diyorum ama bitmesi 1 ayı bulacak. 

Buji yada bobin arızalı olsa diyelim arıza ışığı yakıyor mu bizim araçlar ?

Açıkcası belki basit bir sorun ama ısınınca ortaya çıkmaması garip.

@Kysr038 değerli hocam sanırım sorunun çözümü ;

Gerçekten bende şok oldum hele ı eksoz inanılacak gibi değil... 

Nereden alırsak alalım yakıtı ne yazık ki kurum yapıyor ne yazık ki kaliteli olmuyor Avrupa standartlarında araçlar ülkemde yakıt katı ile sorunsuz stabil calsiyor gibi bir algı oluştu bende artık :(

fakat bu ürünü denemeye karar verdim...

servisten normal lafını duymaktan gerçekten sıkıldım ve citti anlamda sinirlenmeye başladım o yüzden çözümü arıyorum belki beraber çözüm buluruz hocam sizinde yavaş yavaş basliyor anlaşılan...

@Kysr038 servis değiştirelim diyor ne görse temizlik yok serviste 

Bu tarz arizalar ne yazık ki insanı çok tedirgin ediyor ve pc ye bağlandığında hata görünmüyor çünkü 

Sistem kusursuz calsiyor tamamdır arıza li parça yok peki bu neden olur ? 

Temizlik şart gibi hele hele doğu da ki benzin istasyonlarindan yakıt kalitesinden bezmiş biri olarak sık sık yapmam gerekiyor sanırım bu işlemi 

Bir saat önce, Mmt0634 yazdı:

@Kysr038 değerli hocam sanırım sorunun çözümü ;

Benim pek cesaretim yok hocam bu tarz ürünlerin kullanımında.

Siz denerseniz de dikkatli olun.

Bu arada benzinin içindeki bazı katkılar azaltılmıştı pandemi döneminde. Kimbilir Belki de sorunumuz böyle ortaya çıkmaya başladı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mmt0634 Bende bu Arslan ustanın sıkı takipçisiyim. Umarım reklam amacıyla yapmamıştır bunu marka sağlam olduğu için inandım açıkçası. Hocam kullanırken video çekerseniz harika olur eğer elinizden gelen bir işse. Ben neyi nerden hangi kelepçe boru çok anladığım bir konu değil yani. Ustaya yaptırmak için de önce doğrusunu benim öğrenmem lazım. Gerçekten inanılmaz bir görüntü var. Şimdiye kadar hiç kurum temizliği egr temizliği yapılmayan bir arabaya baya bir etkisi olacaktır. 

Benzer sorunu bende yaşadım.Aracım 1.4 TSI.İlk çalıştırmada düşük rölanti,sarsıntı vs.Yaklaşık 2 senedir bu sorunla karşılaşıyorum.Sık sık değil ama arada olan bir sorun.Geçen sene serviste gaz kelebeği temizlenmişti ve sorun düzelmişti.Bu sene tekrar yapınca konuyu iyice araştırmaya başladım.Bir arkadaş yabancı forumlarda yağ buharı yakıt kaynaklı olduğundan bahsetmiş.Bende yağdan şüphelendim.Neden diyeceksiniz araba hem yağ yakıyor hem tekliyordu.Geriye dönük servis faturalarıma felan baktım.Servis yağı 5.30 değilde 0.30 koymaya başlayınca benim sorunda o zaman başlamış.Bu defa sanayiye götürdüm meşhur videoları olan ustaya.Bilgisayardan baktık ateşleme hatası olarak kayıt düşmüş.Hemen bujilere baktı bunları değiştirelim ömrünü tamamlamış dedi.Değiştirdik ama ertesi gün yine hata verdi araç.Tekrar gittim bu sefer gaz kelebeğine baktık normal görünüyordu ama kelebeğe bağlı hava borusu olduğu gibi yağdı.Bende ki sorun bundan kaynaklı gözüküyor.Zaten aracı eğimli biryere parkedince tekleme yapıyor.Öyleki borudaki yağ kalıntısı birikip tıkama yapıyor.Tekrar ustaya götürüp temizlik yaptırıp yeni yağ koyduracam.Muhtemelen düzelecektir.Konuyu detaylı anlattım  çünkü bu gibi sorunla karşılaşanlar çok,paranız boşa gitmesin..Ustalar buji bobin vs. değiştirmeye gidiyor.Bugün 4 buji olmuş 500 tl.az para değil.

Merhaba ;

Gaz Kelebeği , boğaz vb. ile sorunları çözülmeyen arkadaşlar için 5 ve 8 numaraları parçalarına baktırmalarını öneririm , yağ kumanda valfi üzerindeki küçük metal süzgeçler basınçtan deforme olduğunda valf arıza vermemekle birlikte düzensiz rolentiye sebep olur , bilginize..

image.pngimage.png

Geri
Üst Alt