Golf 7 (CZCA motor) Rölantide titreme ve sarsıntı

@Cvtats En sonunda söylenen teşhis muhtemelen doğru. En başta yapılması gereken kurum probleminin incelenmesi idi.

Aracın ilk sahibi misiniz ve şu anda kaç km de ve bu problem ne zaman başladı söyleyebilirseniz bizim için de bu kurumlanma ile ilgili veri olur.

Bir de problem çözülür ise paylaşırsanız faydalı olur.

@calik araç 76000 km de ben aracın ikinci sahibiyim 74 binde başladı 75000 bakımı yapıldıktan sonra geçer herhalde dedim geçmedi sonrasındaki serüven bahsettiğim gibi bakalım gelişmelerden haberdar edeceğim inşallah çözülür 

Arkadaşlar merhaba, Benim araçta çarşamba günü bakımdan çıktı, bakıma teslim etmek için gittiğimde ordaki arkadaşla aracı incelerken bir şey farkettik. Araç rölanti de iken camları kapattık tam kapanma noktasına geldiğinde motor devrinin anlık düştüğünü gördük. Muhtemelen cam motoru kapanma noktasına gelince zorlandığı için alternatörden fazla akım çekiyor ve bu motora yansıyor. Servisteki arkadaş buna da ayrıca bakılması lazım dedi ama benim aracı acil teslim almam gerektiği için ve sizlerinde fikirlerini almak için aracın bu problemine baktırmadım henüz. Camı kapatırken bu şekilde davranması sizce normalmi?

ARKADASLAR 2012 GOLF 7 1.2TSI 90.000 BİNDE ARACIM VAR. AKÜ YÜZDESİ %80 SİMDİDEN BELİRTİYORUM Kİ BELKİ AKÜDENDİR DEMEYİN DİYE. ARAC START- STOP DEVREDE İKEN HAFİF TİTREME YAPIYOR. BUJİLERİDE YENİ DEĞİSTİ AMA SANKİ ATEŞLEME SORUNU GİBİ AMA VARSA YARDIMCI OLABİLECEKLER SEVİNİRİM. BU ARADA 2015 1.4 TSI BASKA BİR GOLF 7 İLE KIYASLADIM GERCEKTEN BENİMKİ ARAC START-STOP DEVREDE İKEN TRAFIİKTE DURDUGUMDA TEKRAR GAZA BASA ÇALIŞTIRMA ESNASINDA TİTREME YAPIYOR SANKİ HANİ ESKİ ARACLARDA MARSA BASARSINIZ ARAC ATESLEME YAPMAZ GİBİ BENİMKİDE ÖYLE BİR HİSSİYAT VERİYOR.

@Alptug_gunes hocam bende izmir de yaşıyorum bu konuda banada yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

benim aracımda da devirde hiçbir oynama olmaksızın hafif bir titreşim mevcut. tekleme ya da vuruntu şeklinde değil, araç bildiğiniz hafif hafif titriyor, parkinson olmuş sanki :)  kırmızı ışıkta filan durduğumda bazen sinirimi bozuyor benimde. yıllık bakım için servise sorunu anlattığımda incelediler ve direkt olarak volant değişecek dediler. müsait bir zamanda bırakacağım volant değişimi için, garantiden karşılanacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim aracımda da devirde hiçbir oynama olmaksızın hafif bir titreşim mevcut. tekleme ya da vuruntu şeklinde değil, araç bildiğiniz hafif hafif titriyor, parkinson olmuş sanki :)  kırmızı ışıkta filan durduğumda bazen sinirimi bozuyor benimde. yıllık bakım için servise sorunu anlattığımda incelediler ve direkt olarak volant değişecek dediler. müsait bir zamanda bırakacağım volant değişimi için, garantiden karşılanacak.
Merhaba hangi servise gittiniz?

@Mobydick @yally  yaklaşık 8 aydır uğraşıyorum bu konuyla ilgili daha öncede foruma yazmıştım... yetkili servis tarafından aracımda volan değişti geçmedi enjektör temizleyici kullan dediler kullandım geçmedi daha sonra başka bir yetkili servise götürdüm orada subaplarda kurum birikmesi var dendi titreme azaldı ama geçmedi sonra tekrar servise götürdüm dediler yapacak tek işlem kaldı Volkswagenin özel yakıt katkısı sipariş ettiler almanyadan 2-3 ay sürdü gelmesi sonra geldi kullandım geçmedi en son servise götürdüğümde yetkili servis araç garantili olduğu için motor değişimi talep etti yazışmalar yapıldı falan sonuç olarak almanyanın dediği motorun karakteristik özelliği buymuş motor değişimine gitseler dahi belli km yi aşınca araç rölantide titrermiş... sonra dedim birde başka bir yetkili servise götüreyim orasıda inceledi motor değişim talep etti garantiden tekrar olumsuz dediler. muadili golf araçları denettiler baktılar bulmaya çalıştılar titremeyeni sonuç olarak bulamadılar 4 tane golf denedim aynı km ve aynı model hepsi titriyor. mahkemeye dava açmayı düşünüyorum.. 8-9 ay oldu bu sorunla uğraşıyorum.. çözümü motor değişimi türkiyede ....belki başka ülkelerde ustalar çözebilirdi ama motoru dinleyerek çözüm bulan usta kalmamış..bilgisayara bağla sorun göstermezse sorun yok de geç. bu kadar kolay olmamalı...

@Cvtats çok mu titriyo rahatsız edici seviyedemi ben anlamadım..

@Cvtats hocam başınızdan geçenlere çok üzüldüm gerçekten. umarım ciddi bir sonuç elde edersiniz. bu arada benim aracım 1.2 TSI, sizinki de aynı mı yoksa 1.0 TSI mı?

@reko çok bir titreme yok bana test ettirdikleri araçlar daha fazla titriyordu hatta kimi araç sahibi önemsiyor kimi önemsemiyor ama bu araçlarda normal değil bu durum normal diyorlar...dikkat etmezseniz titremeyi anlamazsınız dahi sonçta motor çalışıyor der geçersiniz... @yally  1.4 tsi 125 lik 1.0 ve 1.2 motor farketmiyor tsi motorsa karakteristik özelliği böyleymiş :)

Geri
Üst Alt