ANKET- Golf 7 Manuel mi? Yoksa DSG mi?

Golf 7 manuel mi tercih edersiniz yoksa dsg mi?

• Manuel

Kullanılan: 147 39.8%
  • Dsg

Kullanılan: 184 49.9%
  • Keşke başka otomatik vites seçeneği olsa

Kullanılan: 38 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    369
Örneğin 150 Km/h giderken Ani frenle durma gereksinimlerinde vites düşürme çabanızın olmayışı belkide bir kazayı önleyebilir değerli hocam

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam debriyaja bassanızda olur vites düşürmeye gerek yok

@Savatage Hocam Dsg kulanirken genelde direksiyon cift elle tutuluyor yada dikkat tamamen yola odaklı...Onu kast ettim tabiki manuelide biliyoruz...

O da pati cekerek kalkma mi oluyoo :D
Hayır hocam şimdi bir viraja yada dönere limitlerin üstünde girdiğinizde genellikle önden çeker arabalar kafadan kayar (under steer) gazdan ayağınızı çektiğinizde yada frene bastığınızda arkası gelir(over steer) Sonra gaza basarsınız ve araç çizgisine geri döner . 

Şöyle bir video bırakayım daha açıklacı olması açısından boş bir yolda deneyebilirsiniz

@Savatage Hocam Dsg kulanirken genelde direksiyon cift elle tutuluyor yada dikkat tamamen yola odaklı...Onu kast ettim tabiki manuelide biliyoruz...
Manuel kullanırken vitesi mi atıyorum tekrardan 9-15 direksiyonu tutmaya devam ediyorum . Tabi ki otomatik vites büyük rahatlık ayrıca dsg kadar hızlı vites atabilen manuel kullanıcısıda sanırım yoktur. Manuele gelirsek otomatiğe göre bence büyük avantajları var özellikle dsgye göre . Sorunsuz olması ,hafif olması, yetkili servise bağımlı olmaması , kişiden kişiye değişir ama zevkli olması . Ben manuel kullanırken kendimi olayın içinde hissediyorum .

15 dakika önce, mbonat yazdı:

Hayır hocam şimdi bir viraja yada dönere limitlerin üstünde girdiğinizde genellikle önden çeker arabalar kafadan kayar (under steer) gazdan ayağınızı çektiğinizde yada frene bastığınızda arkası gelir(over steer) Sonra gaza basarsınız ve araç çizgisine geri döner . 

Şöyle bir video bırakayım daha açıklacı olması açısından boş bir yolda deneyebilirsiniz

Evet sen bayyaa olayin icindesin belli :D

Ama boyle olmaz; trafige kapali bi alanda bu anlattiklarini yapip kendi videonu koyyy diyemeyiz tabi :D  topa tutarlar bizi :D

Bunun yerine sey diyoruz: Soforun ustasi/hizlisi olmaz kurallara uyani ve dikkatlisi olur :D :D ( Alkisss :D)

Ben de Need For Speed de siyah bi Corvette surerdim saatlerce OSS ye calismam gerekirken  :D

Hayaller Corvette gercekler manuel 7 hahauahh :D ulan gece gece :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu manuelcilik aslında bilinç altı saplantıylada alakalı

Çocukken Pinokyo bisikletim vardı (bilen bilir) dandik memur çocuğü bisikleti

Ve o zamanların zengin çocuğu bisikleti polo diye bir bisiklet markası vardı (biz hiç sahip olamadık)

Gidonu Harley Davidson araklama 

Selesi yine Harley esintisi arkaya yaslanmalı

Ve en önemlisi bu bisikletin göbekten topuzu olan vites kolu vardı 1-2-3 ileri manuel şanzıman yani 

Önde analog hız + km sayacı (kokpit var yani)

Bu bisikletin hayaliyle hep uykularım kaçardı ...o vitesi 1 den 2 ye 3 e minibüsçü edasıyla el ayasıyla hep atmak istedim ...ama olmadı işte?

Bisiklet bu!

Göbekten 3 ileri manuel vitese dikkat

Önde eibach görünümlü yaylar

a815b995b8d6feb017186c80d9101c3f.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golf835 sizin yaş da 20 lere yakın sanırım heyecandan belli bana kasko rakamınızı söyleyin size yaşınızı söyleyim 😀

Evet sen bayyaa olayin icindesin belli :D

Ama boyle olmaz; trafige kapali bi alanda bu anlattiklarini yapip kendi videonu koyyy diyemeyiz tabi :D  topa tutarlar bizi :D

Bunun yerine sey diyoruz: Soforun ustasi/hizlisi olmaz kurallara uyani ve dikkatlisi olur :D :D ( Alkisss :D)

Ben de Need For Speed de siyah bi Corvette surerdim saatlerce OSS ye calismam gerekirken  :D

Hayaller Corvette gercekler manuel 7 hahauahh :D ulan gece gece :D
Ne kadar elektronik kontrol birimleri bizi güvende tutmaya çalışasada bazen yetersiz olabiliyorlar . Herkesin bilmesi gereken şeyler . Dalgınlıkla viraja hızlı girebilirsiniz hiç bilmediğiniz yolda sert viraj olabilir bu durumları yaşadığınızda ne yapacağınızı ve aracın ne tepki vereceğini bence bilmek gerekiyor .

Sokakta şehir içinde gazlamak doğru birşey değil . Özellikle gündüz vakitlerinde çocuk fırlayabilir herşey olabilir.

Simülasyonlarla kendimi eğitiyorum . Her otomobil sever gencin olduğu gibi benimde içimde bir apaçi yatıyor . Bu apaçiyi simülasyonlarla dizginlemeye çalışıyorum .

Bu manuelcilik aslında bilinç altı saplantıylada alakalı

Çocukken Pinokyo bisikletim vardı (bilen bilir) dandik memur çocuğü bisikleti

Ve o zamanların zengin çocuğu bisikleti polo diye bir bisiklet markası vardı (biz hiç sahip olamadık)

Gidonu Harley Davidson araklama 

Selesi yine Harley esintisi arkaya yaslanmalı

Ve en önemlisi bu bisikletin göbekten topuzu olan vites kolu vardı 1-2-3 ileri manuel şanzıman yani 

Önde analog hız + km sayacı (kokpit var yani)

Bu bisikletin hayaliyle hep uykularım kaçardı ...o vitesi 1 den 2 ye 3 e minibüsçü edasıyla el ayasıyla hep atmak istedim ...ama olmadı işte?

Bisiklet bu!

Göbekten 3 ileri manuel vitese dikkat

Önde eibach görünümlü yaylar

Ekli dosyayı görüntüle 21617
O yıllar tarz bisikletler varmış . Bizim zamanımızda bisikletler genelde aynı tipti .

Ne kadar elektronik kontrol birimleri bizi güvende tutmaya çalışasada bazen yetersiz olabiliyorlar . Herkesin bilmesi gereken şeyler . Dalgınlıkla viraja hızlı girebilirsiniz hiç bilmediğiniz yolda sert viraj olabilir bu durumları yaşadığınızda ne yapacağınızı ve aracın ne tepki vereceğini bence bilmek gerekiyor .

Sokakta şehir içinde gazlamak doğru birşey değil . Özellikle gündüz vakitlerinde çocuk fırlayabilir herşey olabilir.

Simülasyonlarla kendimi eğitiyorum . Her otomobil sever gencin olduğu gibi benimde içimde bir apaçi yatıyor . Bu apaçiyi simülasyonlarla dizginlemeye çalışıyorum .
Tebrik eder alnindan operim. 

Geri
Üst Alt