ANKET- Golf 7 Manuel mi? Yoksa DSG mi?

Golf 7 manuel mi tercih edersiniz yoksa dsg mi?

• Manuel

Kullanılan: 147 39.8%
  • Dsg

Kullanılan: 184 49.9%
  • Keşke başka otomatik vites seçeneği olsa

Kullanılan: 38 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    369
Manüel Vites Kullanım keyfini tartışmam DSG nin komfor ve kolayligi gibi, ama yakinn gelecekte Araçların çoğu Elektirikli olunca ne yapacaklar manüel arac sevenler. Bence şimdiden Dsg ye alışmaları iyi olur ilerde Elektirikli araç kullanma adına daha kolay uyum sağlanacağı kesin

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam yaş 20 yaşlandıkca otomatik sevicez şimdilik manuel sevmeye devam 😊

Yillarca manuel arac kullandim.Dsg ye gecince acayip bocaladim bir türlü alisamadim.Ama su anda manueli kullanamam heralde o kadar alistim.Ama en onemlisi Dsg tehlikeli anlarda ciddi hayat kurtariyor...

Yani R otomatik geliyor denilmiş zannetmiyorum ki 1.4 veya 1.6 da kullanılan şanzıman ile gelsin. Bu motor guruplarında bile sorun çıkarıyor . Ama kastetmek istediğim bir tartışma olsun değil. Sonuç olarak ben aracın dışına bakarım . Eğer araç hoşuma gidiyorsa vitesiydi motoruydu yakıtıydı bunlar  sonraki düşünülecek şeyler. Ben aracı alirken tungsten 1.4 TSİ dsg higline ve Beyaz 1.6 TDI manuel higline  (kendi aracım) benim zevkime beyaz hitap ettiği icin onu tercih ettim. Zaten o eski bacak kası yaptıracak debriyajlar yok. E uzun yoldada sabitleyici kullanıyoruz. Bizim icin önemli olan arabanın görünüşü. Biz yapana kadar Golf 👍🏻👏🏻🔥🔥

Bence spor araba manuel olmalı kimse yanlış anlamasında yeni arabalar zaten esp tabanlı yürüyor . Çoğu golf sürücüsü araba sürmeyi bilmeden espyi güvenerek gazlıyor . Arada denk geliyoruz düzlükte arkamdalar virajda kimse kalmıyor . Çoğu düz yol gazcısı . Esp olmasa kaçı patlamadan sürerdi tartışılır.

Yani R otomatik geliyor denilmiş zannetmiyorum ki 1.4 veya 1.6 da kullanılan şanzıman ile gelsin. Bu motor guruplarında bile sorun çıkarıyor . Ama kastetmek istediğim bir tartışma olsun değil. Sonuç olarak ben aracın dışına bakarım . Eğer araç hoşuma gidiyorsa vitesiydi motoruydu yakıtıydı bunlar  sonraki düşünülecek şeyler. Ben aracı alirken tungsten 1.4 TSİ dsg higline ve Beyaz 1.6 TDI manuel higline  (kendi aracım) benim zevkime beyaz hitap ettiği icin onu tercih ettim. Zaten o eski bacak kası yaptıracak debriyajlar yok. E uzun yoldada sabitleyici kullanıyoruz. Bizim icin önemli olan arabanın görünüşü. Biz yapana kadar Golf [emoji1303][emoji1319][emoji91][emoji91]
Standart Golf Araç DSG leri DQ 200 olan Kuru Tip DSG türlerle olup,

Golf R Farklı bir tip Dsg Şanzıman kullanıyor hocam 310 PS ve 400 Nm Tork... Yanılmıyorsam DQ500 olandan
Kolay Kolay bozulmayacak cinste, Isinma problemi yasamayan saglikli givenilir ve vites geçişleri hissedilir güçte olan

Yeni Golf R: 4.6 Saniyede 100Km/h ulaşabilen cinsten bir Şanzımana sahip.
f8d15b3fdb2fd9840ce43dbd9243397a.jpg

@Ender Keşke diğer modellerde de bu şanzıman kullanılsa birdaha dsg der tek geçeriz 👍🏻 Ama dediğim gibi en üst limit 250 tork ve o araca max 250 tork kapasiteli şanzıman takılıyor. Bu da bir çeşit kazan kazan hesabı. 

Yillarca manuel arac kullandim.Dsg ye gecince acayip bocaladim bir türlü alisamadim.Ama su anda manueli kullanamam heralde o kadar alistim.Ama en onemlisi Dsg tehlikeli anlarda ciddi hayat kurtariyor..
Nasıl yani ? DSG kavrama ? çarpmaya ramak kala öndekileri şefkatle belinden kavrayıp zırh görevimi görüyor?

Kaza anında Manuel vitesin tek dezavantajı uzun vites kolunun kalbe beyne saplanması olur? Başka sakınca göremiyorum?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Simülasyon çok geliştiriyor hocam tabi golfte çok şey kattı 😊 Golf hissiyat olarak çok iyi olmasada çok eğlenceli bir arabaydı . Bi ara tüm dönerlerde lift off yapıyordum 😂😂 
O da pati cekerek kalkma mi oluyoo :D

[mention=208]Ender[/mention] Keşke diğer modellerde de bu şanzıman kullanılsa birdaha dsg der tek geçeriz [emoji1303] Ama dediğim gibi en üst limit 250 tork ve o araca max 250 tork kapasiteli şanzıman takılıyor. Bu da bir çeşit kazan kazan hesabı. 
Tamamen pazarlama durumu hocam. Şahsen Ben Golf icin bu DSG nin DQ500 olanına binmeyi çok isterim Lakin araçlarda bu şanzıman olsaydı sanırım Ülkemizdeki Satış Grafiği açısından %60-70 düşerdi Fiyatına yansiyacagindan

Nasıl yani ? DSG kavrama ? çarpmaya ramak kala öndekileri şefkatle belinden kavrayıp zırh görevimi görüyor?
Kaza anında Manuel vitesin tek dezavantajı uzun vites kolunun kalbe beyne saplanması olur? Başka sakınca göremiyorum?

Örneğin 150 Km/h giderken Ani frenle durma gereksinimlerinde vites düşürme çabanızın olmayışı belkide bir kazayı önleyebilir değerli hocam

Hocam yorumlarınızı çok beğeniyorum 

Geri
Üst Alt