Sinir bozucu ön cam

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Arkadaşlar malum kış geliyor yağmurlar arttı geçen çevre yolunda sağanağa yakalandım silecekler son hız çalışmaya başladı ama benim görüş mesafesi pert sağ şerite geçip yavaş yavaş gitmek zorunda kaldım silecekler temizledikçe camda sanki buhar gibi iz bırakıyor resmen katarakt gibi perde iniyor cama silecekler yeni bosch marka, kontrol ettim ikisi de sağlam fakat camın yüzeyi kireç gibi pürüzsüz değil camsil aldım fayda etmedi ne önerirsiniz 

Arkadaşlar malum kış geliyor yağmurlar arttı geçen çevre yolunda sağanağa yakalandım silecekler son hız çalışmaya başladı ama benim görüş mesafesi pert sağ şerite geçip yavaş yavaş gitmek zorunda kaldım silecekler temizledikçe camda sanki buhar gibi iz bırakıyor resmen katarakt gibi perde iniyor cama silecekler yeni bosch marka, kontrol ettim ikisi de sağlam fakat camın yüzeyi kireç gibi pürüzsüz değil camsil aldım fayda etmedi ne önerirsiniz 
Cam yıkama yanlışlıklarından dolayı kireçli su tabaka oluşturmuş olabilir. camı iyice temizlemenizi tavsiye ederim. 

@Culture33 önerebileceğiniz ürün var mı
Kireç için ürün değil de, sıfır numara zımpara ile bol sulu olarak çam ön parlak katmanı gitmeden hafif zımparalamanız veya aynı şekilde parlak yüzeye dikkat edilerek kalın pasta polisaj yaptırmanız. Bende belediyenin bahçe sulama fıskiyelerinden gelen sudan dolayı arka cam da dalgalı bir kireç tabakası oluşmuştu, sirke limon vs ile çıkmayınca bol sulu olarak sıfır numara zımpara kullanarak geçirdim. eğer parlak tabaka giderse cam cilası kullanabilirsiniz.

KİREÇ ÇÖZÜCÜ/SÖKÜCÜLERDEN UZAK DURUN.

Cama zımpara sürmeyin derim. Gyeon, 3M gibi markaların bu işler için kimyasalları mevcut. Ayrıca kil temizliği de yapılıp üzerine su itici uygulaması yapılıarsa camda sıkıntı kalmaz.

Eskişehir'i bilmiyorum ama Ankara'da bu uygulamayı hakkı ile yaptırabileceğiniz benim bildiğim yerler Vintage Detailing ve DBY Detailing. Ürünleri alıp kendiniz de uygulayabilirsiniz ancak tecrübeniz yoksa bir uygulamacıyı tavsiye ederim. 

Kaliteli bir ürünle 2 yıla kadar dayanıyor bu temizlik.

Cama zımpara sürmeyin derim. Gyeon, 3M gibi markaların bu işler için kimyasalları mevcut. Ayrıca kil temizliği de yapılıp üzerine su itici uygulaması yapılıarsa camda sıkıntı kalmaz.

Eskişehir'i bilmiyorum ama Ankara'da bu uygulamayı hakkı ile yaptırabileceğiniz benim bildiğim yerler Vintage Detailing ve DBY Detailing. Ürünleri alıp kendiniz de uygulayabilirsiniz ancak tecrübeniz yoksa bir uygulamacıyı tavsiye ederim. 

Kaliteli bir ürünle 2 yıla kadar dayanıyor bu temizlik.
Selamlar, zımpara 0 olduğu için ve bol suyla hafif yapılırsa hiç bir sorun çıkmaz. ben bu dediğiniz kalite ve tarzdaki ürünü sirke ve limondan önce kullandım pek bir faydasını göremedim. Bu dediklerim kendi çapımızda yaptıklarımız, dediğiniz ürünlerde profösyonel ellerde daha kaliteli sonuç çıkacağına eminim.

@Culture33 camdaki lekeler boya çıktı hocam aracı asil yetkli servise bırakmıştım tampon değişimi için  orda artık nereye koydularsa boya yapmışlar

IMG_20181026_170642.jpg

@Erkin Yücel hocam onu oto yıkamacıya sordum aynı ürünü gösterdi ama boşuna alma çıkarmaz dedi servise götürcem onlar uğraşsın diğer camlarda da var büyük ihtimal boya atölyesine tamponu takmak için arabayı çekmişler havadaki toz boya yapışmış 

İPA  çözüm olabilir mı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Walla çok iyi hocam, artık daha da dikkatli park edersiniz, malüm boya yapanlar sağı solu dikkate almadan yapıyor.

Geri
Üst Alt