Golf 7 1.6 TDI hız limitör iptali

@33hasan33 yazılım + limitör iptali yaptırdım. Ancak sadece limitör iptali de yapılabiliyor sizin tercihinize bağlı olaraktan.

Mqb platformu yani golf7 araclarin hicbirinde hiz limitoru yoktur...

Kaldiginiz hizlar limitorden degil, aracin gucunun yetmedigindendir...

@mehmetmert eğimli yolda da test ettim ancak geçemedim. araç o hız seviyesine kadar hızlı gelip, sonrasında 221 dememesi bana çok garip geldi.

@bf417 evet hocam tehlikeli haklısınız ama istanbulda yaşıyorsanız o tehlike her zaman var emin ol  :D

@33hasan33 hocam ecufast yazılım attırdım aracıma,o işlem yapılır iken hız limitörü kapattılar.:D

@33hasan33 hocam başka bir golf 7 de a4 ve bmw 3.20d 'yi mahmutbey gişelerinden çatalca arasında paket ettiğini bizzat şahit oldum ama araçta stage 2 yazılım vardı :D

Turbosu degismemis bir tdi golf7, 184 luk 320d yi gecemez...

Hız tutkunuz varsa GTI alınabilir. Dizel Golf ile arasında ikinci elde aman aman bir fiyat farkı yok.

@mehmetmert sayın hocam bizzat yaşamış olduğum deneyimdir bu arada golf7 225hp, turbo da standart donanım haricidir :D

@33hasan33 vagcom ile yapılmıyor diye biliyorum. Chiptuning firmaları yapabiliyor. Benim 1.4 tsi aracımda 199 limitörü vardı. Ben Mersin'de Megachips'de kaldırttırdım.
Selamlar, 199'u geçmiyor dediniz tuhafıma giden şey oldu. ben aracı ilk 1000 km'de 3000 RPM'i geçmeden sakin sakin kullandım 1000'km'den sonra ara ara bastım ama sert olarak değil yavaş yavaş hızlanarak 160-170 arasında kullandım 2000 km'den sonra motor rahat çalışsın malzemeler tam birbirine alışsın diye bastım 225'e kadar çıktı. en son Adana Mersin arasında  6000'km de tekrar basayım dedim o kadar basmama rağmen 199 dedi 200 demedi ama geri dönüşte 215'i gördü. yolun eğimini göz önüne alarak yaptığım gözlemlemeyi yazdım.

@mehmetmert Mqb platformundaki araçlarda genelde hız limitörü olmaz. Çok nadir de olsa bazı araçların bazı serilerinde bulunabiliyor hepsi ihtimal. Kendi aracımın Map'inde de Vmax=199 olarak vardı. Ama dediğiniz gibi düşünmekte çok haklısınız. Çünkü 1000 de 1 bile rastlanmayacak bir ihtimal benimkisi

@Culture33 Ben hem Adanaya giderken denedim hem de dönerken denedim aynı gün içinde. iki türlü de 199 u geçmedi arabam. Ancak son hız limitörü kaldırılınca rahat rahat geçebildi.

@Culture33 Ben hem Adanaya giderken denedim hem de dönerken denedim aynı gün içinde. iki türlü de 199 u geçmedi arabam. Ancak son hız limitörü kaldırılınca rahat rahat geçebildi.
Benim şaşırdığım, aracın hiç bir yeri ile oynanmış ek yazılım atılmış hatta vag com'lara bile dokunulmamıştır. ama önce  200'ün üzerine çıkan araç sonra 199'u geçmedi ama ertesi günü 215-220 civarına kadar çıktı.  

Geri
Üst Alt