Jump to content

ycetin

Golf 7/2015/1.6 TDI/DSG Ön&Arka Fren Balata Marka Önerisi

Recommended Posts

@dgn ben 33 binde gecen hafta arkayi yetkili serviste degistrdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4 saat önce, agacmalzeme yazdı:

@forzaGilles 300₺ değişim için balatayada 250₺ istedi. Toplasan 15 civata söküp takacak istediği paraya bak. Bu servisler gerçekten işgüzar trigeri 120 binde değiştirmeye gerek yok diyor 180 bindeki arabaya da aynı şeyi söylüyor kontrol etmeden. Yani diyorki triger kopsun masraf çıksın biz en kötü parça satarız size.

İşim yetkili servislere sadece fren hidroligi için düşer / düsecek ? 

Ve ben bunun için bile dışarda bu isi özenle/makineyle/ icindeki eski hidroligi vakumla çekerek bunu yapan bir yer araştırıyorum artık

Yetkili servislere güvenim yok ?

Orjinal xxxx parçamı alırlar kendilerindeki çıkma / tamirli / işlemli / daha fazla km yapmış parçayı takarlar ??? (Turbo ? Şarj bobini? Hatta aracın beynini bile değistirirler )

2. El işi yapana araç emanet etmek , yerin 3 kat altına götürüp ne halt yediklerini görmemek tam paranoya benim için)

+++ Ne kadar çok arıza ? O kadar çok para demek onlara !!!

Nerden bilcez aracı bilerek bozmadıklarını???

Kaput+bagaj somunları oynamalı sıfır araba yutturan (bana yutturdular  , yerin 3 kat altında neler yutturur)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

7 saat önce, kdr yazdı:

Ön balataları 67.500 kmde ilk defa geçen hafta değiştirdim. Uyarısı yanmıştı. Disklere ise işlem bile yapılmadı. Dogusta yaptirdim iscilik ve balata 460₺ tuttu toplam.  Arka balatalar hala fabrikasyon.

Yetkili servislerin balata ömrü bitmeden degisim yaptigini dusunuyorum sahsen. Ozellikle fabrikasyon balatalar baya kaliteli. 

tarihinde dgn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Savatage serviste motor temizliği videosunu paylaşmıştım nasıl suyla ababamın motorunu yıkadıklarını açık açık gördük. Doğuş Çankaya'da serviste çalışan bir arkadaşla konuştuk orada vw nin elektrikçisi bakıma götürdüğümde kendisinin vw araca asla binmeyeceğini 2019 sıfır passatın sunroofundan bile ses geldiğini yağlayıp yolladıklarını. DSG den milletin nasıl canını yaktıklarını anlattı. Hatta bana DSG arızalanırsa tanıdıklar var dışarda orada yarı fiyatına orjinal parça ve daha kaliteli işçilikle değiştirebileceğimi söylemişti. Ben o zamanlar 2009 w211 bakıyordum bana sat bunu direk al bakma bile dedi geçensene golf ile kafa kafaya hatasız airmatic 4 çeker arka koltuklarında bile soğutma olan arabayı almadığıma çok pişmanım. Sonuçta vw servisleri pişmanlıktır. 30 bin bakımda highline aracımın far ayarını bozmuşlardı akşam Ankara'dan çankırıya gelene kadar sellektör yemiştim.

Bundan sonra parçaları kendim alıp takacağım en azından bozarsam neyi bozduğumu bilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Savatage yazdı:

İşim yetkili servislere sadece fren hidroligi için düşer / düsecek ? 

Ve ben bunun için bile dışarda bu isi özenle/makineyle/ icindeki eski hidroligi vakumla çekerek bunu yapan bir yer araştırıyorum artık

Yetkili servislere güvenim yok ?

Orjinal xxxx parçamı alırlar kendilerindeki çıkma / tamirli / işlemli / daha fazla km yapmış parçayı takarlar ??? (Turbo ? Şarj bobini? Hatta aracın beynini bile değistirirler )

2. El işi yapana araç emanet etmek , yerin 3 kat altına götürüp ne halt yediklerini görmemek tam paranoya benim için)

+++ Ne kadar çok arıza ? O kadar çok para demek onlara !!!

Nerden bilcez aracı bilerek bozmadıklarını???

Kaput+bagaj somunları oynamalı sıfır araba yutturan (bana yutturdular  , yerin 3 kat altında neler yutturur)

2cr ankarada yapıyorlar vakumla çekme işini. Fiyatlar ne alemde onu bilmiyorum tabi. İnstagramdan fiyat veriyorlar sorabilirsiniz istiyorsanız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Unclaimed yazdı:

2cr ankarada yapıyorlar vakumla çekme işini. Fiyatlar ne alemde onu bilmiyorum tabi. İnstagramdan fiyat veriyorlar sorabilirsiniz istiyorsanız.

Fiyat hiç sorun değil 

Yetkili servis 185 !

Dısarda birkaç yere sordum 110-120-130 civarı fiyat var.

Yetkili servis aşağıya beni de alırsa 200 de atayım, ama araç başında olamayacaksam bedavada olsa takıntı olur bende

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@kdr 33binde çok erken bitmiş sanki benim 72 bin de değişimi geldi bana kalsa 100bin gitmeli. Önce arkaların bitmesi garip geliyor bana. Yazıcı alırken tonerini yarım doldururlar ya sanki golflerin bazılarında fren balatalarını eko takıp yolluyorlar 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 30.07.2020 at 1:05 AM, kdr yazdı:

Erken arka balata değiştirme rekoru sizde emin olun araç benim olsa km düşürülmüş paranoyasına bile girerdim 33 ön balatayı anlarım da arka ilginç el freni manuel olsa drifte falan gider aklım o da değil 🤔

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

@dgn hangi bayi de yaptırdınız?

Az önce Gebze den fiyat aldım.

Ön takım 360TL

Arka takım 363TL

İşçilik 200er tl

tarihinde KB tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...