Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

@hekir

Cam sıkışmayı ne ile denediniz hocam. Kumaş örtü ve ince parmakları etkilemiyor :) dolu su şişesi ile deneyin derim. Menü de de bir ayarı vardı galiba. Onu da kontrol edebilirsiniz.

yusuf dedi:
@hekir

Cam sıkışmayı ne ile denediniz hocam. Kumaş örtü ve ince parmakları etkilemiyor :) dolu su şişesi ile deneyin derim. Menü de de bir ayarı vardı galiba. Onu da kontrol edebilirsiniz.
Elimle denedim, baya bastırdim. Kesinlikle durmuyor hocam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hekir dedi:
@hekir

Cam kapali halde dugmeye basili tutun 5sn falan tek tek butun camlara yapin en uste kalin bir cisim koyarak deneyin bastirarak vurup cekerek calismiyor heleki serce parmaginiza cok dikkat edin :)

erkanwrc dedi:
@hekir

Cam kapali halde dugmeye basili tutun 5sn falan tek tek butun camlara yapin en uste kalin bir cisim koyarak deneyin bastirarak vurup cekerek calismiyor heleki serce parmaginiza cok dikkat edin :)
Dediğiniz gibi deneyeceğim teşekkür ederim.

8. gün 550 km de ,saat normal ,kısa ve uzun süreli veriler normal, media normal bütün ayarları kurcaladım anormal bir durum yok...Alırken st ye dedim 6.5 larda sorun varmış diye teyit etti diye hatırlıyorum...Cam sıkışma olayını yarın bir deneyeyim...

hekir dedi:
@hekir

Değerli Hocam;

Aktive olacağı yer sıkışmanın gerçekleşeceği kısma doğru yani kapanmaya yakın.

Kalın bir kitap veya dolu bir su şişesiyle deneyiniz.

Not: elinizle denemeyin demeyi unutmuşum:)

silvershadow dedi:
@hekir

Değerli Hocam;

Aktive olacağı yer sıkışmanın gerçekleşeceği kısma doğru yani kapanmaya yakın.

Kalın bir kitap veya dolu bir su şişesiyle deneyiniz.

Not: elinizle denemeyin demeyi unutmuşum:)
Değerli hocam teşekkür ederim. Daha aracın yanına gidemedim. Yarın buyuk ihtimal dediginiz gibi deneyeceğim. İlgilendiginiz icin tekrar teşekkür ederim.

bu arada artık şundan eminim ki kaç gün geçtiğinin önemi yok, cihaz kendini bir kez resetliyor. 7 gündür ankara'da değildim ve döndüğümde aracın saati 20 dk falan geriydi. yakıt verileri tabiki sıfırlanmıştı. :)

Saat geri kalması ilgili aklıma birşey geldi paylaşmak istedim; araç model yılını bilmiyorum fakat bu tip cihazlarda hafıza pili olur kontak açıp kapamalarında enerji geçişi sırasında yani; tam olarak hatırlamıyorum kontak kapalı iken bir süre sonra media otomatik kapanıp akü korumaya alıyor muydu? eğer alıyorsa kontak açınca aküden beslenmeye başlıcak ve hafıza pili by-pass olacak, tahminim eğer pilde bir sıkıntı varsa saatin geri kalmasına sebebiyet verebilir.

erkanze dedi:
Saat geri kalması ilgili aklıma birşey geldi paylaşmak istedim; araç model yılını bilmiyorum fakat bu tip cihazlarda hafıza pili olur kontak açıp kapamalarında enerji geçişi sırasında yani; tam olarak hatırlamıyorum kontak kapalı iken bir süre sonra media otomatik kapanıp akü korumaya alıyor muydu? eğer alıyorsa kontak açınca aküden beslenmeye başlıcak ve hafıza pili by-pass olacak, tahminim eğer pilde bir sıkıntı varsa saatin geri kalmasına sebebiyet verebilir.
hocam bu ihitmali bana elektronik mühendisi arkadaşım da söyledi aslında. bios pili türevi bişey belki. ama çok kişide olması, bi standartının olmaması vs biraz daha yazılıma yönlendirdi bizi. zaten yazılımla düzelmezse mecbur bi çözüm bulmak zorundalar. ben aracımı aylarca bu şekilde kullanamam

maniax dedi:
hocam bu ihitmali bana elektronik mühendisi arkadaşım da söyledi aslında. bios pili türevi bişey belki. ama çok kişide olması, bi standartının olmaması vs biraz daha yazılıma yönlendirdi bizi. zaten yazılımla düzelmezse mecbur bi çözüm bulmak zorundalar. ben aracımı aylarca bu şekilde kullanamam
Size servisin yardımcı olabileceğini sanmıyorum..Örnek: Aracın intruction book'unda rodaj için yapılması gerekenler yazarken servis yetkilileri böyle birşeyin olmadığını savunuyorlar ve de iddia ediyorlar şaka gibi. Eğer imkanınız varsa adresini bilmiyorum ama bulunabilir direkt olarak üretici ile temas kurmayı deneyin tabi serviste de böyle bir arıza için kayıt açtırmayı unutmayın.

erkanze dedi:
Size servisin yardımcı olabileceğini sanmıyorum..Örnek: Aracın intruction book'unda rodaj için yapılması gerekenler yazarken servis yetkilileri böyle birşeyin olmadığını savunuyorlar ve de iddia ediyorlar şaka gibi. Eğer imkanınız varsa adresini bilmiyorum ama bulunabilir direkt olarak üretici ile temas kurmayı deneyin tabi serviste de böyle bir arıza için kayıt açtırmayı unutmayın.
direk [email protected]'ye mail attım zaten. sonrasında istanbul genel müdürlükten beni aradılar, ayrıntılı olarak şikayetimi aldılar. 4-5 gün sonra dönüş yaptılar ve durumdan Almanya'nın haberi olduğunu, yazılımsal bir problem olduğunu, canımı sıkmamamı ve ekim'de bu işin hallolacağını söylediler.

Çok özür dileyerek birşey sormak istiyorum :)

bu 6.5'' ekran yeni mi çıktı ? Yoksa highline standart ekran mı ?

Ayrıca 1.2 tsi'larda 6.5 alınıyormu yoksa 5.8 ile mi geliyor,? Benim aracımda 5.8 ile geldide :)

CMasteR dedi:
Çok özür dileyerek birşey sormak istiyorum :)

bu 6.5'' ekran yeni mi çıktı ? Yoksa highline standart ekran mı ?

Ayrıca 1.2 tsi'larda 6.5 alınıyormu yoksa 5.8 ile mi geliyor,? Benim aracımda 5.8 ile geldide :)
estağfurullah hocam. bu 6.5' ekran euro 6 motorlarla birlikte 2015 model yılı araçlarda highlinelarda standart olarak ve nisan-mayıs gibi 5.8 ekletilen comfortline araçlarda siparişle geldi.

Geri
Üst Alt