Golf 7 yeni 6.5' ekran sorun ve çözümleri

@Umut

hocam şu menü tuşuna basılı tutarsanız bi ara zahmet olmazsa, o çıkan ekranın görüntüsünü paylaşabilir misiniz? versiyon vs yazıyo.

@maniax  yarın bakayım...

Geri vitese takılınca sağ aynanın aşağıya eğilerek kaldırım seviyesini göstermesi  olayını halledeyim dedim ama  ayarlara girdim ,ayna ve silecekler kısmına baktım da geri viteste sağ aynayı indir diye bir seçenek yok bende... X(     R kullanan park edermi demişler :D

Daha diğer ayrıntıların hiçbirine bakma veya ayarlama fırsatım olmadı...

Özellikle bakmamı istediğiniz ne varsa söyleyin lütfen yarın bakayım...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Umut

Allah Allah nasıl olmaz ki? siz direk kontağı açıp, düğmeyi r'ye alıp geri vitese takıp istediğiniz şekilde kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayıp tekrar 0'a alsanız olur mu acaba? direk aktiftir belki.

Umut dedi:

Geri vitese takılınca sağ aynanın aşağıya eğilerek kaldırım seviyesini göstermesi  olayını halledeyim dedim ama  ayarlara girdim ,ayna ve silecekler kısmına baktım da geri viteste sağ aynayı indir diye bir seçenek yok bende... X(     R kullanan park edermi demişler :D

Hocam benim araçta kodlamayla açıldı, menüde ayar yok ama ayna R ye alınca aşağı iniyor, ayarları yaptıktan sonra bir deneyin bakalım

Umut dedi:

Hocam bu standart bir özelliktir. Menü kısmında herhangi bir seçenek yok. Ayna ayar topundan R moduna geri vitese alin ve aynanızı kaldırıma gore ayarlayın. Top her zaman R modunda kalsin hocam o zaman her daim geri vites aldığınız zaman ayna aşağı dogru düşecektir. Ileri vites taktığınız zamanda tekrar eski konumuna gelecektir. Ama daima R modunda olmalı aksi taktirde ayna hic bir tepki vermiyor.

Bildigim kadarıyla söyle bir durum da var. Eger ayna secici R de ve indirme aktiflenmisse bir defaya mahsus vitesi geri atip, sag aynayi olmasini istediginiz ayara getirin. Sonra vitesi geriden alinca ayna toplayacak ve tekrar geri attiginizda son ayarladiginiz pozisyona donecektir. Benim eski golfumde (2007) boyle olmustu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdilik benim ekranda bir sorun yok gibi. Saatte geri kalma ve tüketim verileri sıfırlanmasıyla karşılaşmadım.

mcanerol dedi:

Hocam bu standart bir özelliktir. Menü kısmında herhangi bir seçenek yok. Ayna ayar topundan R moduna geri vitese alin ve aynanızı kaldırıma gore ayarlayın. Top her zaman R modunda kalsin hocam o zaman her daim geri vites aldığınız zaman ayna aşağı dogru düşecektir. Ileri vites taktığınız zamanda tekrar eski konumuna gelecektir. Ama daima R modunda olmalı aksi taktirde ayna hic bir tepki vermiyor.
Aynen dediğiniz gibi oldu,size ve yanıt veren herkese teşekkürler...

@maniax 

Şu an için saat ve uzun süreli verilerde sorun yok diğer ayrıntıları çok kurcalamadım,başka bir yerde sorunlu kısım varsa da şimdilik bilmiyorum...Bu bilgiler yeterlidir herhalde...

@Umut

elinize sağlık hocam. sürümler ayni hepimizin.

maniax dedi:
@Umut

elinize sağlık hocam. sürümler ayni hepimizin.
Sürümlerin hepsi ayni ise nasıl bazı cihazlarda sorun yok bazılarında var anlam veremedim. O zaman kotu düşünmenizi istemem ama acaba donanımsal bir hata mi bu ya :/ ? Her halukârda servis tarafından bir çözüm bulunur ama nasıl olur bakalim acaba :)

@mcanerol

sorunların skalası da çok geniş. sadece saat ve yakit verisi benimki mesela. bi kere ses gitti geldi, bi kere scroll çalışmadı. ama bakıyorum ekranı kapanan arkadaşlar var, teslimatta saati 1 gün ileri giden var. hani halime şükrediyorum. :) sadece her binisimde 8-25 dk geri kalmış saati ayarlıyorum, bi de uzun dönem yakit verim yok

Bizim araclarda yolda, inceden bende tedirgin olmaya basladim acaba bizim media dev bu sorunlari cikaracakmi diye ...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ben takmıyorum kafaya gelsin sıkıntılı olursa her  turlu yapacaklar ondan tedirgin degillim açıkcası. Yani elbet bir çözüm bulurlar bu şekilde kalmaz. VW nin bu yani iyi ürününün arkasında duruyorlar.

Aynı sorun bende de var sayın hocam. Aracım 400 km ye geldi. 30 dk aradan sonra bindiğimde saat 10 dk geri kaldı ve tüm kullanım verilerim sıfırlandı. 

Birde hocam bu akşam yoldayken müziğin sesi kısıldı ve açamadım müziğin sesini.  Daha sonra Reset atmak geldi aklıma.  Reset attığımda sorun düzelmişti. Neden kaynaklandığını bilemiyorum.  Fikri olan üstadlarımız yardımcı olurlarsa sevinirim :)

Geri
Üst Alt