6,5" Ekranlı Composition Media

Arkadaşlar 3 gün önceydi sanırım. Aracı çalıştırdım hareket ettim bir de baktım ki müzik çalıyor ancak ekran yok. Tamamen siyah ekran görüntüsü vardı. Sonra kapat - aç yaptım işe yaramadı. Açıp tekrar kapatma tuşuna uzun süre bastım yine müzik var ama görüntü yoktu. Hatta o haldeyken ekrana dokundum işe yaramadı. En son gideceğim yere ulaşınca arabayı park ettim alışveriş yapıp geri geldim. Aracı tekrar çalıştırdım ve ekran düzeldi. Bu Neden kaynaklanabilir sizce. Bu arada hava sıcaklığı -6 derece falandı ve aracın içi soğuktu yani klima açmamıştım. @yusuf @silvershadow @Orhan Hoca
hocam bunları yakinen yaşayan biri olarak söyleyeceğim şudur ki;

guncelleme icin servise kayıt açtırın :)

Orhan Hoca dedi:
yau caner alem adamsın.

tekrar bak. yine aynı sıkıntı olursa servise kayıt açtır. ama yazın da bir kontrol ederek yaparsın.

Bu sorunun yazılımsal olduğunu güncellendikten sonra tekrar olmadığı gibi birşeyler hatırlıyorum. Servise bir danışın tekrar olursa video çekin cihazı değiştirirsiniz.
Teşekkür ederim hocalarım ben onu bir takip edeyim bakayım. Eğer tekrarı söz konusu olursa servise uğrarım hemen. Bu arada yazılımı gerçekleştirmek için servise mi gitmek gerekiyor yoksa bir şekilde internet bağlantısı mı yapılıyor acaba?

Teşekkür ederim hocalarım ben onu bir takip edeyim bakayım. Eğer tekrarı söz konusu olursa servise uğrarım hemen. Bu arada yazılımı gerçekleştirmek için servise mi gitmek gerekiyor yoksa bir şekilde internet bağlantısı mı yapılıyor acaba?
servise gitmek şart hocam.

Arkadaşlar 3 gün önceydi sanırım. Aracı çalıştırdım hareket ettim bir de baktım ki müzik çalıyor ancak ekran yok. Tamamen siyah ekran görüntüsü vardı. Sonra kapat - aç yaptım işe yaramadı. Açıp tekrar kapatma tuşuna uzun süre bastım yine müzik var ama görüntü yoktu. Hatta o haldeyken ekrana dokundum işe yaramadı. En son gideceğim yere ulaşınca arabayı park ettim alışveriş yapıp geri geldim. Aracı tekrar çalıştırdım ve ekran düzeldi. Bu Neden kaynaklanabilir sizce. Bu arada hava sıcaklığı -6 derece falandı ve aracın içi soğuktu yani klima açmamıştım. @yusuf @silvershadow @Orhan Hoca
Canınızı sıkmayın yazılımsal bir sorun.

Elektronik eşyalar soğukta daha iyi çalışır. Takılma şansı azalır. Yani ilgisi yok soğuk havayla. 

Ekran kararmasini ilk defa bu sabah bende yasadim.

Araci çalıştırdım,usb media acikti,geri vitese taktim,sensörler calismaya basladi 1-2 sn sonra ekran karardi,muzik sesi gitti ama sensorlerin sesi geliyordu.

Ardindan 1-2 sn sonra ekran geldi.

Yaklaşık 25-30 dklik yol gittim tekrarlamadi.

Umarin 11 ay daha tekrarlamazda ilk bakimda sikayetimi iletirim :)

Elektronik eşyalar soğukta daha iyi çalışır. Takılma şansı azalır. Yani ilgisi yok soğuk havayla. 
Hocam elektronik eşyalar diye genelleme yaparsanız yanlış olur çünkü soğuktan donup çalışmayan elektronik tabela ile karşılaştım Van'da askerlik yaparken

iphone bile soğukta kafayı yiyor çat kapanıyor şarjı sıfırlanıyo dokunmatiği çalışmıyor vs vs :) o yüzden bunu normal karşılamak lazım 

Her cihazın çalışabileceği Minimum ve Maksimum sıcaklık ve nem değeri vardır.Hatta Cihazın açık ve kapalı konumda iken bulunabileceği yükseklik dahi kullanım kılavuzlarında ayrı ayrı belirtilmektedir.

SAYGILARLA

Arkadaslar ekran kararma sıkıntısı yasayip serviste güncelleme yaptiran varmi?

Az önce Octavia sahibi birisi aldigindan beri sadece1 kere yaptığını soyledi.

Ve evet dun gece bayagi bir soguk oldu.

Arkadaslar ekran kararma sıkıntısı yasayip serviste güncelleme yaptiran varmi?

Az önce Octavia sahibi birisi aldigindan beri sadece1 kere yaptığını soyledi.

Ve evet dun gece bayagi bir soguk oldu.
Evet hocam güncelleme yaptırıp sorunu çözülen gördüm diye hatırlıyorum.

Ekran kararma konusu ile ilgili yaklaşık 10 gün önce servis randevusu alacaktım ancak bayi ile yaptığım görüşme sonucu Şubat ayının sonuna doğru Doğuş'un yeni güncellemeleri servislere göndereceğini öğrendim. Bu nedenle son güncellemenin dağıtılmasını beklemeye karar verdim. @yusuf @silvershadow @Negatiwe @maniax haberiniz olsun hocalarım. bilemiyorum bu ne kadar doğru.

Bu arada bu güncelleme haberini geç verdiğim için kusura bakmayın tam emin olamadığım için yazmak istememiştim ama ne olur ne olmaz ön bilgi olsun diye yazdım.

gayet yerinde ve zamanında oldu hocam. ekranıyla ilgili sorun yaşayan arkadaşlar şu an servis randevularını mart başına almaya başlayabilirler. :'(

gayet yerinde ve zamanında oldu hocam. ekranıyla ilgili sorun yaşayan arkadaşlar şu an servis randevularını mart başına almaya başlayabilirler. :'(
Ben baya sabırsızlanıyorum bu konuda :)  daha önce oldumu hiç bilmiyorum ama arayüz yenileme durumları oluyor mu acaba?

Geri
Üst Alt