Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

Abi amerikan park gibi başka bir özelliğe mi bağlayacaksın ayrı bir ikon mu oluşturacaksın, 

Yada şöyle sorayım, ayrı bir ikon oluşturma şansımız var mı
Eren ayrı ikon dediğin şeyi yapmaya çalıştım yapamadım ama ümidimi kaybetmiş değilim. Ne almancam var ne ingilizcem, haliyle yavaş ilerliyoruz :)

Ön cama su sıkınca arka camada akiyodu damlama seklinde değil musluktan akar gibi suan samsun özön de komple silecek su motoru garanti dahilinde değişiyor :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ön cama su sıkınca arka camada akiyodu damlama seklinde değil musluktan akar gibi suan samsun özön de komple silecek su motoru garanti dahilinde değişiyor :)

Kardeşim probleminin  çözülmesine sevindim :)

Sana zahmet olmazsa Samsun Özönden aynaya asılan kokudan alabilir misin bir kaç tane, şuan aklıma geldi :D

Kardeşim probleminin  çözülmesine sevindim [emoji4]Sana zahmet olmazsa Samsun Özönden aynaya asılan kokudan alabilir misin bir kaç tane, şuan aklıma geldi [emoji3]
Sorayim kardesim cikarken :)

@fcsrn Eren kokuyu aldım fakat üzerinde Özön vs. yazmıyor Castrol logosu var sadece :)  

@fcsrn Bu tarafa yolun düşerse veririm kokular araçta kaldı foto atarım :)

Dün Trabzon Bahadır VW servisinde 15bin bakımını yaptırdım. 628 tl tuttu. Aracım 1,4 tsi manuel. Fazladan arka sileceği değiştim(27 tl). Ön sileceklerinde değişmesi gerektiğini söylediler ancak 90 tl olduğunu duyunca değiştirmedim.

Dün Trabzon Bahadır VW servisinde 15bin bakımını yaptırdım. 628 tl tuttu. Aracım 1,4 tsi manuel. Fazladan arka sileceği değiştim(27 tl). Ön sileceklerinde değişmesi gerektiğini söylediler ancak 90 tl olduğunu duyunca değiştirmedim.
540 di benim bakımda. Sizinki azıcık tuzlu olmuş yılbaşı zammı olabilir :)

540 di benim bakımda. Sizinki azıcık tuzlu olmuş yılbaşı zammı olabilir [emoji4]
Rize ve Giresun-Ordu bayilerinden de fiyat almıştım. Rize%10 işçilik indirimi ile 570, Giresun-Ordu ise 600 TL fiyat verdi. Rizeye git gel 150 km, diğeri zaten Trabzon'da ki servisle aynı fiyat olduğundan bakımı Trabzonda yaptırdım. Dediğiniz gibi yeni yıl zammı olabilir, zira Aralık ayında 2011 Jetta tdi 120bin bakımı için 1500 civarı bir fiyat almıştım, şimdi ise aynı bakım için 1640 tl istediler. Bakımın haricinde sol ön tekerden tümsek ve kasis geçişlerinde gelen ses için şikayetimi bildirmiştim. Ön iki tabla burcunun garantiden değişimi için sipariş verildi. Genelde bu şikayetin burçları yağlayarak giderildiğini duymuştum, değişim kararı benim için sürpriz oldu. [emoji1]

IMG-20160221-WA0005.jpg

Araci yeni muayene yaptirdim Allaha şükür gecti ama plakaya muayene pulunu yapistirdilar bende cok hos durmuyor diye cikardim. Ruhsatin icine koydum bir sıkıntı olurmu sizdende bilgi almak istedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende aynı tekniği uyguluyorum şuana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım. Pulu görmeyen trafik memuru muayene var mı diye şüpheye düşerse ruhsat kontrolü yapar. En fazla 5-10 dakikalık bir süre çevirmeye takılırız diye düşünüyorum.

Ayrıca basınçlı su tutarken vs. çıkma olasılığıda yüksek.

Yasal zorunluluğunu da ayrıca meraak ettim şimdi. :)  

Yasal bir zorunlulugu yok plakaya yapistirilan pulun rahat olabilirsiniz.@mr hocanin dedigi gibi en fazla ruhsattan kontrol eder muayene olup olmadigini.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt