Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

Orhan Hoca dedi:
gerçi iyi oldu. diğer işlemlere kaynak ayırmış gibi olduk.  s=s15

@MSE
Hocam ben umursamıyorum doğrusu bu yaş mevzusunu. 365 günü doldurdu mu 1 yaşını da doldurmuş demektir bana göre. 2. 365'i yeni doldurdu benim araç :) 2 bitti 3'ten gün alıyor. Arabaya evlat muamelesi yaptım resmen [emoji16]

Az ödeyecek olmamız ise iyi tabi. Hele şuanki yoklukta sevindim valla :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben bizim emektari goturdum kasim ayinda. Internetten randevu alip gidiyorsunuz. Randevu saatinden 30 dakika once istasyonda olun. Iceride odemeyi yapmak icin sira numarasi alacaksiniz ve egzoz emisyonu olcturmek isteyip istemediginizi soracaklar. Ucreti odedikten sonra once egzoz olcumune gidiceksiniz sonrasinda muayene siranizin gelmesini bekleyeceksiniz. Sira gelince @mse hocanin da anlattigi gibi araciniz bir dizi testten gececek. Muayene ile ilgili en onemli husus aracin kmsini sisteme dogru girmeleri. Km yanlis girilirse bir suru ugras dur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Orhan Hoca sağol. Sağlık seti sorun çıkarmadı,yangın söndürme cihazım zaten vardı,plaka zaten kirliydi pulun yarısı havada duruyordu elimle bastırdım onu pek kalıcı gibi durmuyor:) üç hafif kusur yazılmış; sisler hafif ayarsız,uzunların ve farların ışık şiddeti zayıf,farlar zaten çok kirliydi istasyona gidene kadar kamyon ve otobüsler çamur fırlattı,yollar ıslak ve çamurluydu. Sonuç araba kusursuz geçti diyebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Newerdais dedi:
@Orhan Hoca sağol. Sağlık seti sorun çıkarmadı,yangın söndürme cihazım zaten vardı,plaka zaten kirliydi pulun yarısı havada duruyordu elimle bastırdım onu pek kalıcı gibi durmuyor:) üç hafif kusur yazılmış; sisler hafif ayarsız,uzunların ve farların ışık şiddeti zayıf,farlar zaten çok kirliydi istasyona gidene kadar kamyon ve otobüsler çamur fırlattı,yollar ıslak ve çamurluydu. Sonuç araba kusursuz geçti diyebilirim.
Hayırlı olsun Nazım Abi, 2 hafta önce bende Focusu soktum o da hafif kusurlu geçti, biri seninde bahsettiğin sis farı ayarsız, diğeri sağ ön far ayarsız

Bişey sorup yatacağım, plaka lambaları olmadan veya var ama yanmıyor, araç muayeneden geçer mi?

Newerdais dedi:
Ben şimdiye kadar kusursuz geçen araç görmedim. Olsa bir hafif kusur buluyorlar :)

@fcsrn lambalara çok önem veriyorlar,lamba var ve yanmıyorsa,bence geçemez. Far ve stop larda kırık çatlak olmayacak.

Newerdais dedi:
@fcsrn lambalara çok önem veriyorlar,lamba var ve yanmıyorsa,bence geçemez. Far ve stop larda kırık çatlak olmayacak.
Muayene randevusundan önceki gün sağ far ampulü patlamıştı servise gittim yaptırmaya, bi de farlara genel bakabilirmisiniz muayeneye girecek araç demiştim. Plaka lambaları yanmıyor geçemez bu şekilde demişlerdi onlarıda almıştım, ondan merak ettim :) Sağol Nazım Abi :)

Arkadaslar ilk bakıma 1300 km kaldı. 1 haftalığına samsuna geldim gelmişken bakımı samsun da mı yaptırsam acaba. Yoksa sivasa döndüğümde orada mı yaptırsam?

Daha 1000 km var erken diye tereddüt ediyordum ama bakayım artık

Arkadaslar ilk bakıma 1300 km kaldı. 1 haftalığına samsuna geldim gelmişken bakımı samsun da mı yaptırsam acaba. Yoksa sivasa döndüğümde orada mı yaptırsam?
Değerli Alper HOcam;

ne kadar erken yapılırsa bir sonraki bakımınızı da öne çekmiş olursunuz.

Bana kalırsa her iki yere de fiyat sorun. Online kayıt yapılınca %5 indirim yapıyorlar mı?  dışarıdan yağ getirmenizi kabul eden var mı? En uygun verene yaptırın derim ben. Neticede yapılan iş standart.

Naçizne önerilerim.

Astım vb alerjik durum sahibi kimse yoksa aracınıza binen polen filtresini de değiştirtmeyin. 

Bu ikisi size yaklaşık 70-80 TL indirime denk gelir.

Yağ konusunda dışarıdan getirmenizi kabul ederlerse normalde size 200-250 lira yazacakları yağı internetten siz 100 liraya getirtir ve bakımda kullandırırsınız.

Uğraşamam bunlarla derseniz döndükten sonra yaptırın derim.

Geri
Üst Alt