Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

9 şubatta bitiyor kasko. Daha henüz yaptırmadım

2 günde bir sigortam netten kontrol ediyorum fiyatları / en düşük / en mantıklı teklifler bunlar şu an için.

Tefeci axa, allianz , anadolu, ak sigorta +12 bin fiyat çıkarıyor. Ayıptır . Benim 23 yıldır kaza yapmadığımı birtek zurich sigorta mı anlayabiliyor (risk analizi)
Teşekkür ederim, ay bitmeden yeniletirsiniz sanırım , her ay başı zam geliyor malûm

Geçen hafta kardeşimin sıfır aracına sigortam net’ten trafik sigortası yaptıralım dedik. Ödeme yaparken benim kredi kartı bilgilerimi yazdığı için nasıl başardılarsa poliçeyi araç benimmiş gibi benim adıma düzenlemişler. Kendi hatalarından kaynaklı sorunu düzeltebilmeleri için 5 gün uğraştım. Kimse de demiyor ki hata bizim, müşteriyi mağdur etmeden çaresine hızlıca bakalım. Böyle saçma bir sorunda bu kadar uğraştırıyorlarsa kaza bela durumunda neler oluyordur kim bilir…
Kasko ve sigortayı yenilenirken online olanlara aklım gitti açıkçası , acenteye göre uygun fiyat veriyorlardı. Ancak o gün arabanın bakımı için yetkili servisteydim, hasar danışmanı ile bu konuyu görüştüm. Bazen sigorta firmaları ile sorun yaşıyoruz, problemin çözülebilmesi için sigortacınızın olması önemli ve de sigortacınızın da güçlü olması gerekiyor dedi. Bu yüzden cesaret edemeyip yine acente aracılığıyla yaptırdım. Ama düşük fiyattan teklif vermeleriyle hala aklım gitmiyor değil ama 😅

Kasko ve sigortayı yenilenirken online olanlara aklım gitti açıkçası , acenteye göre uygun fiyat veriyorlardı. Ancak o gün arabanın bakımı için yetkili servisteydim, hasar danışmanı ile bu konuyu görüştüm. Bazen sigorta firmaları ile sorun yaşıyoruz, problemin çözülebilmesi için sigortacınızın olması önemli ve de sigortacınızın da güçlü olması gerekiyor dedi. Bu yüzden cesaret edemeyip yine acente aracılığıyla yaptırdım. Ama düşük fiyattan teklif vermeleriyle hala aklım gitmiyor değil ama 😅
Her sene sigortacımdan teklif gelmeden önce online sitelerden fiyat alıp karşılaştırma yaparım. Bazen aradaki fark gerçekten insanın aklına takılıyor. Bunu sigortacıma ne zaman söylesem “firmaya başvurmadığın sürece kolay kolay sorun yaşamazsın ama başına bi kaza geldiğinde arkanda duracak birini ararsın” der. Nasıl ki cüzi bir miktar verip imm bedelini güvenli bölgeye yükseltmeyi tercih ediyorsak ben de aynı mantıkla biraz daha fazla ödeyip daha güvenilir seçenek olan sigortacımı tercih ediyorum. Her ne olursa olsun insanın başına iş gelmeden gerçek tecrübeyi edinemiyor. Allah kimseye kaza bela yaşatmasın…

Bugün kaskoyu refresh ettik.(ankara anıttepe de bir acentedan)

İmm : Neova sigorta 10 milyon imm için 680 lira/6 taksit yaptık

Kasko : Zurich sigorta 4980 lira / 9 taksit
Tüm yetkili + özel servisler
İmm: 100 bin lira (sadece 100 bin düdük meblağ)
Muadil cam
İkame araç yok

İmm yi neovadan yaptırırsanız?

Kaskonun imm sini olabildigince dibe cektirin
Kasko fiyatı düşsün . Ben 100 bine kadar düşürdüm. Zaten 10 milyon imm zulada.

Neovada sınırsız imm 1.080 lira çıkıyordu.
Ben 3 porsche taycan 5 bugatti veyron 8 aventador
Aynı anda parçalarım korkusu olan imm yi sınırsız yaptırsın tabi

2017 tdi manuel high
Tramersiz Nazarsızlık kazasızlık 23 yıldan beri.

Sigortacim 14 bin kasko çıkarıyor
Sigortam net 6800

%60 hasarsızlık var. Napsam bilemedim

Sigortam net 6800

Kesinlikle ikisinden birinde yanlışlık var. İnternet fiyatlarının acentelerden uygun çıkması normal ama makasın bu kadar açık olması normal değil. Geçmişiniz ve hasarsızlığınız iyiyse internet fiyatı makul kabul edilebilir. Ben de %60 hasarsızlıkla 7 bin liraya yeni yaptırdım. Ama sigortacınız da durduk yere iki katı fiyat vermez. Teklif poliçelerini iyi kontrol edip inceleyin.

Sigortam net 6800

Böyle makas olmaz evet.

Benim acentadan yukarda yaptırdığım
4980 lik zurich kasko

Sigortam nette 4550 idi

Fark 430 lira sadece

Bu farkda

Sigortam nette
Cam hasarı
Muadil cam muafiyetli idi
Yani orjinal cam teminatı olmadıgı gibi yan sanayi camında %20 sini ben ödeyecektim
Acenteden yapılan policede cam hasarı yine muadil cam seklinde ama %20 muafiyet yok.

++ Sigortam netteki 4550 lik kaskoda
Yanlış akaryakıt dolumu teminatı yoktu

4980 e yaptırdığımda 1500 lira yanlış akaryakıt dolumu teminatı var (1500 lira zarar ziyan kurtarır mı o ayrı konu)

Sanırım bu 2 durumdan 430 lira fazla olmus olabilir)

Niye sigortam netten yaptırmadım ?

Burada olumuz yorumlar yazanlar oldu falan (dinlemiş olduk onları)

Sigortam nette size 6800 çıkaran kasko şirketi hangisi ise

Herhangi bir acenteye bizzat girip oturun masaya , aynı teminatları / olmayan teminatları okuyup aynı kaskoyu hesaplatın

Bu kadar....

Böyle makas olmaz evet.

Benim acentadan yukarda yaptırdığım
4980 lik zurich kasko

Sigortam nette 4550 idi

Fark 430 lira sadece

Bu farkda

Sigortam nette
Cam hasarı
Muadil cam muafiyetli idi
Yani orjinal cam teminatı olmadıgı gibi yan sanayi camında %20 sini ben ödeyecektim
Acenteden yapılan policede cam hasarı yine muadil cam seklinde ama %20 muafiyet yok.

++ Sigortam netteki 4550 lik kaskoda
Yanlış akaryakıt dolumu teminatı yoktu

4980 e yaptırdığımda 1500 lira yanlış akaryakıt dolumu teminatı var (1500 lira zarar ziyan kurtarır mı o ayrı konu)

Sanırım bu 2 durumdan 430 lira fazla olmus olabilir)

Niye sigortam netten yaptırmadım ?

Burada olumuz yorumlar yazanlar oldu falan (dinlemiş olduk onları)

Sigortam nette size 6800 çıkaran kasko şirketi hangisi ise

Herhangi bir acenteye bizzat girip oturun masaya , aynı teminatları / olmayan teminatları okuyup aynı kaskoyu hesaplatın

Bu kadar....
Bir acente buldum sigortam nete güvenemedim.

Sompo japan full kasko 5 milyon imm ikame araç vs. 60 hasarsızlık peşin fiyatına taksitle 8600 tl 2012 tdi golf

IMG_20240210_110301.jpg

Trafik/kasko/imm

E devlette görünüm.

Bağımsız İmm de görünüyormuş

2016 model 1.4 dsg Comfortline Tiguan 150 hp

Kasko: 9.063 TL (Türkiye sigorta) 9 taksit
İMM: 10 milyon TL
İkame araç yılda 2 defa 15 gün
Tüm yetkili servisler/orjinal yedek parça
Hasarsızlık indirimi % 60 (son basamak)

Trafik: 3.961TL (Sompo sigorta) 4 taksit
Hasarsızlık 8. basamak

• Beğen
Tepkiler: SCC
2016 model 1.4 dsg Comfortline Tiguan 150 hp

Kasko: 9.063 TL (Türkiye sigorta) 9 taksit
İMM: 10 milyon TL
İkame araç yılda 2 defa 15 gün
Tüm yetkili servisler/orjinal yedek parça
Hasarsızlık indirimi % 60 (son basamak)

Trafik: 3.961TL (Sompo sigorta) 4 taksit
Hasarsızlık 8. basamak
trafik sigortanız çok iyi fiyat olduğunu düşünüyorum bana 5177-10.004 arası fiyatlar çıkıyor

Herkese iyi akşamlar. Araca kasko yaptırırken standart donanıma ilave olarak sunroof var ise bunu belirtmek gerekir mi diyelim ki belirtilmedi kasko geçersiz mi olur yoksa sadece sunroof a ait olan ücret mi düşer? Bir de sunroof için güncel fiyat mı verilmeli kasko şirketine yoksa alındığındaki ücret mi?

Geri
Üst Alt