Zift Lekesini Benzinle Silmek Seramiğe Zarar Verir mi?

Adana Detailing hocamın tavsiyelerini almıştım. En son yine servisle konuştum. Mazotla silince çıkar dediler. Seramiğe zarar gelmezmiş dediler. Valla bilemedim.
Auto Finesse Oblitratte camlarda kullanılabilir mi?
Vallahi kaç gündür kararsızlıktan delirdim.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Adana Detailing hocamın tavsiyelerini almıştım. En son yine servisle konuştum. Mazotla silince çıkar dediler. Seramiğe zarar gelmezmiş dediler. Valla bilemedim.

Hocam auto finesse alıp kullanın bence. Gelecek haftayı beklerseniz bende satacam. Hem auto finesse hem gaz yağını benden temin edebilirsiniz. Mazot her yerde var onuda kullanabilirsiniz ama ben olsam auto finesse tercih ederdim özellikle araç üzerinde zift yoğunsa.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mazot yerine AF Oblitarate kullanmanız daha doğru olacaktır ve bu tip ürünleri kullanırken kullanma talimatlarına uymanızı tavsiye ederim., kaporta soğuk iken ve gölgede uygulama yapınız.!

Moderatör tarafında düzenlendi:
/monthly_2018_04/IMG_5697.thumb.JPG.2e83980592595109c1e52444e36001d0.JPG
Lekeler şu şekilde AdanaDetailing Mahmut hocam.
Tungsten Gri aracımın rengi.

Hocam kendimde satacağım diye demiyorum bence auto finesse kullanın. Zift çok yoğun bölgesel olsa gaz yağıda kullanılabilirdi. Bu arada bir diğer seçenek kil olabilir fakat oda aracı azda olsa çizer.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@AdanaDetailing  hocam araçtan oje lekesi nasıl çıkar acaba bıktım yemin ederim daha önce hafif sıcak suyla yeniyken temizliyordum çıkıyordu.Ama bu oje nası bir ojeyse benzinle sildim gene çıkmadı ne yapılabilir acaba boyaya zarar vermeden.

[mention=2601]AdanaDetailing[/mention]  hocam araçtan oje lekesi nasıl çıkar acaba bıktım yemin ederim daha önce hafif sıcak suyla yeniyken temizliyordum çıkıyordu.Ama bu oje nası bir ojeyse benzinle sildim gene çıkmadı ne yapılabilir acaba boyaya zarar vermeden.
Kalici kesin çözüm istiyorsan

Bosanacaksin
sevgilin ise ayrilacaksin

Ben öyle yaptim

@HONEY  :D :D bekarım abi durum o yöne doğru gidiyor silmekten boyada mikron kalmadı :D

@Kysr038  hocam kapı açma kolunun eşiğinde uygulanıcak yer 

@Redgti hocam merhaba,

M700 temizlik tineri büyük ihtimalle alacaktır ama yaşadığınız yer yurtdışı onun için nasıl bulabilirsiniz birşey diyemiyorum.

1:1 sulandırılmış IPA denenebilir yada carpro eraser gibi boya yüzeyini temizleyen bir ürün kullanabilirsiniz. 

@KaiZeN 

Yurt içindeyim hocam aydın da yaşıyorum :D  teşekkürler tiner değil de ipa ve diğer ürünü deniyim bakalım faydası olucak mı 

@KaiZeN 

Yurt içindeyim hocam aydın da yaşıyorum :D  teşekkürler tiner değil de ipa ve diğer ürünü deniyim bakalım faydası olucak mı 
M700 temizlik tineridir, plastik aksam dahil kullanılabilir hiçbir sakıncası yoktur. Ben her wax uygulama öncesi araca sürekli uyguluyorum. Gayet güvenlidir. 

https://www.eboyam.com/urun/colormatic-plastik-temizleyici-sprey-400-ml

Bunu alabilirsiniz yada ben yeni ortak alımdan aldığım sikkens marka var sıvı formda denemelik isterseniz 100ml kadar göndereyim hediye olarak.

Geri
Üst Alt