Golf 7 mi? yoksa Audi 3 mü?

selamlar,

yaklaşık 7 yıl golf kullandıktan sonra 2 hafta kadar önce a3 1.0 dynamic çift paketli araç aldım..ilk aracım golf tü aldığımda o kadar mutlu olmuştum ki anlatamam..golfü satınca önce fiyat/performans olarak uygun bulduğum için leon için kapora verdim sonrasında farkettim ki almaya niyetlendiğim leon çok daha donanımlı olmasına rağmen golfün mutluluğunu ve heyecanını alamadım..sonrasında küçük bahanelerle leondan soğuyup ani bir kararla a3 aldım..golfte duyduğum coşkuyu hissettim açıkcası..aracın şık ve sade bi iç tasarımı var ama golfün içi daha kullanışlı..a3 ile golf arasında ciddi bir malzeme kalite farkı hissetmedim...son söz olarak kabaca yaklaşık iki araba fakat a3 çok daha prestijli..mevcut fiyatlar geçerliyken bence a3 çok daha doğru bir tercih olur...

önemli not: özellikle 1.0 prestij paketli araç almak isteyen arkadaşların acele etmesinde fayda var..3.98 sabit kur ile hesaplanınca 120 bin bandında sanırım..125 bin üstüne çıkarsa ek vergi falan derken 140 bini geçebilir

herkese selamlar 

selamlar,

yaklaşık 7 yıl golf kullandıktan sonra 2 hafta kadar önce a3 1.0 dynamic çift paketli araç aldım..ilk aracım golf tü aldığımda o kadar mutlu olmuştum ki anlatamam..golfü satınca önce fiyat/performans olarak uygun bulduğum için leon için kapora verdim sonrasında farkettim ki almaya niyetlendiğim leon çok daha donanımlı olmasına rağmen golfün mutluluğunu ve heyecanını alamadım..sonrasında küçük bahanelerle leondan soğuyup ani bir kararla a3 aldım..golfte duyduğum coşkuyu hissettim açıkcası..aracın şık ve sade bi iç tasarımı var ama golfün içi daha kullanışlı..a3 ile golf arasında ciddi bir malzeme kalite farkı hissetmedim...son söz olarak kabaca yaklaşık iki araba fakat a3 çok daha prestijli..mevcut fiyatlar geçerliyken bence a3 çok daha doğru bir tercih olur...

önemli not: özellikle 1.0 prestij paketli araç almak isteyen arkadaşların acele etmesinde fayda var..3.98 sabit kur ile hesaplanınca 120 bin bandında sanırım..125 bin üstüne çıkarsa ek vergi falan derken 140 bini geçebilir

herkese selamlar 
Degerli Hocam

Hayırlı olsun.  Aracınızı güzel günlerde sevdiklerinizle kullanmanızı dilerim.  

Audi bayilerinde A3 Sedan veya Sportback ve A4 ay sonuna kadar yok. Sabit kur gelecek araçlarda uygulanmayacakmış. 

Maalesef fırsat kaçtı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
2011 model a3 1.2 tfsi ve 2013 model golf 1.2 tsi’ı ayrı ayrı ortalama iki sene sürdüm.

a3 eski kasa olmasına rağmen verdiği his, kalite, konfor ayrıydı. Unutmadım. Golf’ün kokpiti ve genel olarak hacmi daha küçük gibi ayrıca. 

Uygun fiyatlı kaliteli hb araç arayanlara a3 2011-2012 modellerini tavsiye edebilirim f/p çok iyi. 

@omrcftc A3 premium bir model olduğu için fiyatı da göz önüne alındığında daha iyi birşeyler beklerdim açıkcası. A3 iyi hoş ama Golf ile aralarında öyle atla deve gibi fark yok. Hele sedan A3 dar kabini ile hiç ilgimi çekmedi. Pijamaya benzeyen desenli koltukları vardı. A3 ve Astra sedan arasında sırf fiyat/performans açışından astra’yı tercih etmiştim 2015 yılında. 

İyidir premium markadır ama bir BMW ya da Mercedes değildir.

Audi'nin quattro su Audi'yi Audi yapıyor bence...

A3'leri sedan yapmak, ne bileyim Merco'nun A serileri, efendime söyliyim BMW'nin 1'leri vss... Bunlar biraz şirketlerin finans dengeleme manevraları gibi geliyo hep bana :D

Quattro'nun Youtube'daki bazı videolarında -hile hurda yoksa, ters bağlı Merco GL'leri çeken A8'ler, yarı beline kadar çamurun içinden çıkıp giden Q7'ler vs.. - çekiş gücü, abuk subuk zeminlerdeki kontrol/manevra yetkinliği falan efsane.. İnsan izlerken eğleniyo, sahip olsa kim bilir ne olur :)

3 sene Golf kullandıktan sonra A3'e geçtim. İlk zamanlar Golf'ü sattığım için pişmanlık duyabileceğim noktalar arıyordum hergün ama maalesef 1-2 ufak şey dışında bir şey yok.

İnanın A3 bambaşka. Tabii benim karşılaştırmalarım 2014 golf ile 2017 A3 arasında, daha eski modelleri bilemiyorum.

Ben ilk aracımı 17 yaşında aldım(kendi paramla).

Ehliyetimi alana kadar 1 sene kapıda durdu. Sonrasında 11 yıl bmw kullandım.Evlilikten 2,5 ay sonrada şu an ki aracımı aldım.

Yani şu kısa ömrümün hemen hemen yarısını araç üstünde geçirdim. Bunca yılın bana verdiği ana fikir, en iyi araç kapında duran senin olan araçtır. 

Benim yorumlamam bu kadar  :'(

A3 1.6 TDİ Stronic Sedan 2016 model makyajlı kasadan, 2017 model Golf 7.5 1.6 TDİ DSG'ye geçtim. Merak eden varsa sorularını yanıtlayayım...

2004 Model A3 8P 2.0 benzinli aracım vardı inanın ben o aracı kullanana kadar araba kullanmadığıma kanaat getirmiştim ama 8V A3 kesinlikle golf 7 den iyi bir araç değil hele bomboş bir A3 dolu bir golf 7 fiyatına zaten alınmaz.

yıllardır bu a3 e neden bu kadar fiyat farkı verilir anlamam golftren ne farkı var motor konfor dizayn fark yaratacak ne var daha kaliteli malzeme mi kullanılıyor?

Geri
Üst Alt