Güncel Bakım Masrafları

@Nature and cars bakım yaptırmadım ama 60bin bakım için 500 tl fiyat aldım, bujiler hariç.

Yarın serviste 1480 tl ye yaptıracağım.

@ognemir hocam filtreler kirli görünüyor dışardan bakınca. Ama görevini hâlâ layıkıyla yerine getiriyor olabilir. Bu tür ürünlerin bazen gereğinden kısa sürelerde değiştiğini düşünüyorum, elbette bu işin profesyoneli değilim. 

leon da golf gibi 60 binde değişen bujileri leon yetk. servisleri bundan böyle 30 bin km de değişecek diye resmi gazetede genelge yayınlamış. leon kullanıcıları forumlarda isyan ediyor...

dci motorların bakımı 20 bin de bir.

vw ler büyükşehirlerde  renolar çamlıhemşin pokut yaylasında mı geziyor kıyaslaması yapıyor insan ister istemez...

servislere kalsa Türkiyenin havasına suyuna göre her 5 binde hava /polen 

TR yakıtları dandik yakıt filtresi 10 binde değicek  !?? diyebilirler isteseler

Allahtan alt takımlar burçlar yaylar rot başları periyodik bakımların zorunlu hareketler listesinde yok!

öyle bi durumda tr off-road yolları şartarında her 15 binde değiştireceksin diyen servise haklısın demek ten başka çare olmazdı

(2010 yılında sıfır aldığım araçla daha 3-4 aylıkken araçla çankaya oran gibi bir semtte yolun ortasında rögar kapağı çalınmış dairesel kanalizason deliğine girdi çıktı sağ lastikler 50-60 km hızla!

Can yücel demiş

çay var içersen !

ben var seversen !

yol var gidersen !

yol varda !?!?

@asdfg112 

Epey kirliydi hocam, işini ne oranda yerine getirir bilemem ama ben böyle bir hava filtresi görürsem değiştiririm.Servisler bu garanti işini iyice suistimal etmeye başladılar, 3 filtre ve 4-5 lt yağ için neredeyse bir askari ücret istiyorlar. Bu da insanların gözünü korkutuyor, biraz daha gider bu/bunlar diyor. Oysa bu malzemeler çok ta pahalı şeyler değil. Polen ve hava filtremi kendim değiştirdim. Kanal veya lift olsa yağımıda kendim değiştirmeyi denerim. Bulgaristan'da köyümüzün dışında kanal vardı, işi olan gidip yağını suyunu değiştirirdi. Çok defa babamla yağ değiştirmişizdir. 

Not:eek:to tsmircisi değilim, sadece bu tarz basit işleri önce kendim çözmeyi deneyen biriyim. 

@ognemir hocam bu işin tek boyutu maddi yönü değil diye düşünüyorum. Filtreler bir nebze ama yağ değişimi uygun koşullarda yapılmazsa, atık yağ usulüne uygun şekilde geri dönüşüme alınmazsa çevre felaketine sebep oluyor desem yeridir. Bir litre yağ dogada tonlarca suyun kullanılamayacak şekilde zehirlenmesine sebep oluyor. Otomobillerin bakımları da mümkün olduğunca ekolojik bir anlayışla planlanmalı bence. 

@asdfg112 

@ognemir hocam bu işin tek boyutu maddi yönü değil diye düşünüyorum. Filtreler bir nebze ama yağ değişimi uygun koşullarda yapılmazsa, atık yağ usulüne uygun şekilde geri dönüşüme alınmazsa çevre felaketine sebep oluyor desem yeridir. Bir litre yağ dogada tonlarca suyun kullanılamayacak şekilde zehirlenmesine sebep oluyor. Otomobillerin bakımları da mümkün olduğunca ekolojik bir anlayışla planlanmalı bence. 
Yağ konusunda kesinlikle haklısın hocan.Ama o işin en kolay kısmı bence. Yağı 5-10lt lik bi su bidonuna doldurur yağ değişimi yapan bir benzinciye verebiliriz. 

1.2 tsi manuel 45.000 bakımı 

(15.000 ve 30.000 bakımla aynı)

total 1009₺

29-09-2018  golf7 16 tdi  2016 model  45000 bakımı klasik yağ bakımı 1000 tl ödedim

@forzaGilles Aci haber telefonla bu sabah geldi.Tam da dediginiz gibi airbag sargı bilyasi arzilanmis.Ne dediysem olmadi,iyi niyet garantisi uygulamiyorlar.merkeze sorduk falan dediler,bilmiyorum artik dogru mu.

Sonucta carnet mirrorlink sıkıntisı ile halen hazirda devam eden tuketici mahkemem nedeniyle belki de pek iyi niyetle bakamiyorlar bana🤔.

Velhasilkelam periodik bakimla beraber 3.500 tl masraf cikti.
Hocam selamlar , geçmiş olsun mu diyeyim ne diyeyim bilemedim. Bildiğim şu eğer bu iyi niyet garantisine girmiyorsa ne giriyor bir sorun. Yazık günah ozaman niye her serviste ekstradan 500tl ödüyoruz biz ? Ben de vazgeçmek uzereyim yetkili servis işinden az kaldı.. 

Nazar degdirmeyeyim vw rutin bakim fiyati diger markalara gore uygun kaldi. Nissan opel fln 1200-1300 tl su aralar.

Yakinda zam gelmese bari.

1.2 15.000 bin bakimini dun kasimpasa uzayda yaptirdim 1038 tl

Hocam selamlar , geçmiş olsun mu diyeyim ne diyeyim bilemedim. Bildiğim şu eğer bu iyi niyet garantisine girmiyorsa ne giriyor bir sorun. Yazık günah ozaman niye her serviste ekstradan 500tl ödüyoruz biz ? Ben de vazgeçmek uzereyim yetkili servis işinden az kaldı.. 
Ama sunu farkettim ki hangi yetkili servise bir vesile ile gidersem gideyim servis sistemlerinden arac karti bilgilerime baktiklarinda Dogus'a karsi 2015 haziran itibari ile uretilen highline araclarin 6.5 inç multimedyalarin bir kisminin Carnet ve mirrorlink sistemini desteklememesi ile ilgili actigim tuketici mahkemesine (bildigim /  duydugum kadarı ile bu konuda hakkini aramak icin tuketici mahkemesine kadar giden bir ben varim) dair not düsülmüs.

Ben birsey demeden arac multimedyasi ile yasadiginiz sıkıntı cözüldü mü diye soruyorlar.

Ekranlari aman dikkat sorunlu musteri diye alert veriyor sanirim 🤔

Mahkememiz ise gecen haziran 1.yilini doldurdu.İsleri olabildigince agirdan aliyorlar.Ne hikmetse kactır bilir kisi raporlari bile dava gunune yetismiyor.

Onlar boyle yaptikça ben  daha da cok hırslanıyorum.Sanirim hem emsal teskil etmemesi hem de diger kullanicilar icin zaman asimini isletebilmek icin süreç bu kadar aksayarak ilerliyor.

Kasim ayinda tekrar mahkememiz var.Bakalim neler olacak neler ....

Geri
Üst Alt