Güncel Bakım Masrafları

@forzaGilles aracımın ön camı çatladı kaskomun bitmesine 3 hafta var bende yetkili serviste değiştireyim dedim benim dandik kaskomun sadece o yetkili servisle anlaşması varmış diğerlerine gidersem %20 misini benim odemem gerekiyormuş kasko sanayideki camcilara gonderiyor yada uzay oto var diyor yetkili servis olarak.bundan sonra kasko yaptirirken saglam markalardan yaptiracam
O zaman götürün hocam yapacak pek bişey yok., İsterseniz kendileri ile konuşup ben yağı Castrol Edge kullanmanızı istiyorum., VW Almanya 'da, Doğuş Otomotiv de bu yağı öneriyor diyebilirsiniz., Camı değiştirmeden önce şuanki camın markasının yazdığı yazıların resimini çekin orjinal camın markası Pilkington markadır., Cam değişimi öncesi kendilerini orjinal "vw logolu" cam takıcaksınız değil mi diye sorunuz., ayrıca cam değişimi sonrası çektiğiniz eski camın resmi ile yeni camın yazılarını karşılaştırınız emin olmak adına.,

Son olarak daha önce burada cam değiştiren bi arkadaş paylaşmıştı., Servis aracın camını değiştirmiş, arkadaş aracı teslim almış tam servisten çıkarken bi bakmış tesadüf eseri camın iç kısmından tavan ile birleştiği yerdeki bölgedeki süngerli kısım falçata ile yırtılmış hemen göstermiş., kendi suçları olduğunu kabul etmek zorunda kalmışlar ve aracın tavan döşemesi değişmişti buna dikkat etmenizi öneririm., özensiz iş yapmasınlar

@forzaGilles evet o arkadaşın paylaşımını okumuştum . Serviste orjinal olmayan cam takma iltimali var mi

@forzaGilles evet o arkadaşın paylaşımını okumuştum . Serviste orjinal olmayan cam takma iltimali var mi
Düşük ihtimal olsa da dikkat etmek ve önceden servis danışmanına bunu belirtmek gerek., ben kesinlikle orjinal VW Logolu cam takılacak istiyorum, öyle değil mi diye sorun/belirtin., Çünkü şöyle bişey olabilir sigorta şirketi der ki; ben sana camı tedarik edicem sen de o camı takıcaksın diye bir ihtimal olabilir., evet düşük ihtimal ama işinizi sağlama alın derim.! Eski camın yazılarının olduğu yerin resmini çekin bi kenarda dursun, Orjinal cam Pilkington markadır ve VW logosu bulunur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanırım bende bakımı dışarda yaptıracam. Polen filtresini kendim bir süre önce değiştirmiştim. Bugün de hava filtresi aldım haftasonu değiştiririm. Haftaya da yağ-karter tapası ve yağ filtresini alıp bu seneyi bu şekilde geçecem. Yağı Motul 8100 X-Clean FE almayı düşünüyorum.

Sanırım bende bakımı dışarda yaptıracam. Polen filtresini kendim bir süre önce değiştirmiştim. Bugün de hava filtresi aldım haftasonu değiştiririm. Haftaya da yağ-karter tapası ve yağ filtresini alıp bu seneyi bu şekilde geçecem. Yağı Motul 8100 X-Clean FE almayı düşünüyorum.
motulların sahtesı cok oluyormus dikkat et hocam. bende yarın değiştirecegim mobil 1 esp formula 5w30 kullanacagim aracım 50binde oldugundan dolayı bujileri seneye değiştirmeyi düşünüyorum.

@Ümit Akkaya 

Uyarı için teşekkürler hocam. Almadan önce Trakya Bölge Distrübütörü ile iletişime geçip almayı düşünüyorum.

@forzaGilles 

Hocam Motul'da 8100 X-clean+  mı  8100 X-clean FE mi bize daha uygun ? FE'nin üstünde Dexos yazınca şüphe uyandırdı

Düşünen olursa eğer Hepsiburada da kampanya var mobil 1 esp formula 180 lira

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[mention=520]forzaGilles[/mention] 
Hocam Motul'da 8100 X-clean+  mı  8100 X-clean FE mi bize daha uygun ? FE'nin üstünde Dexos yazınca şüphe uyandırdı
FE ler ucuz hocam o değil vw 504/507 yazması lazım motulde ikisinden biri

e9cfb1eba24c3fbb1fd4a2bc0e9d2629.png

faf37ab7239e4704808cf18fe7a22c18.png

Düşünen olursa eğer Hepsiburada da kampanya var mobil 1 esp formula 180 lira

Güzel fiyat, kargo da ücretsiz. Satıcısı Hepsiburadanin kendisi, sahte ürün olmaz galiba. 

@erkanwrc 

Bunların da 4 litrelikleri yok, 5litre olunca da fiyat tuzlu oluyor.FE spesifikasyonlarında 504/507 görmeuince içime şüpe düşmüştü zaten. 

[mention=167]erkanwrc[/mention] 
Bunların da 4 litrelikleri yok, 5litre olunca da fiyat tuzlu oluyor.FE spesifikasyonlarında 504/507 görmeuince içime şüpe düşmüştü zaten. 
Duyumlarıma göre %100 sentetik için başka seçenek yok yani full sentetik ve tam sentetik yağlar aslında karışım yağlarmış

@forzaGilles 

FE değil hocam., X-clean + olucak veya Motul Specific VW 504.00/507.00

Bilirim siz bu konuları iyi bilirsiniz hocam ancak yine de söylemekte fayda var motul alıken bilindik bir yerden almakta fayda var çünkü piyasaki en çok sahtesi olan ürün

TSI  4lt. TDI 4,6lt. yağ alıyor

Dun bakim yaptirdim arkadaslar.

230 tl mobil 1 5w30

55 tl Orjinal yag filitre 

45 tl orjinal hava filitre

50 tl tapa ve iscilik

Mayis gibi tekrar bakima yaptiracagim polen filitresini degistirmedim mayista buji fren hidroligi antifiriz ve tekrar yag bakimi

IMG_20180930_091413.jpg

Geri
Üst Alt