Güncel Bakım Masrafları

@HONEY @41HU367 

Tekrar paylaşırsanız bir daha bakayım., çok fatura var., hangisi kimin çorba oldu :)  

[mention=11839]HONEY[/mention] [mention=1120]41HU367[/mention] 
Tekrar paylaşırsanız bir daha bakayım., çok fatura var., hangisi kimin çorba oldu [emoji4] 
He he bu saatte hersey normal ustad

48 tl degisim + 15 tl hidrolik toplam 63 tl olması imkansız

Faturada yanlis ucretlendirme olmustur arkadasta bu fiyat çok zor

Baska konularda yaklaşık hidrolik degisimi yetkili serviste 150-200 tl arasi yazilmisti

Benim fatura bu 2014 %25 zizibu indirimli

28 ocak 2020 de yapildi

56b372b9f35723478ca94ecb5e88b4ac.jpg

Kisaca yetkili servisde hidrolik degisimi tel açıp sorsak 63 tl fiyat vermezler

Faturayi kesen birim yanlış girmiş sanirim birim ve miktari

Ortalama yetkili servisde hidrolik degisim 180 tl civari galiba

[mention=520]forzaGilles[/mention] kullanılan hidrolik [mention=1120]41HU367[/mention]  0,5  litre ilâve edilmiş.
[mention=11839]HONEY[/mention]  1,5 litre. Tamamen değişim yapılmış
Tabi yapılan işleme göre  işçilik farkıda var
Doğru tespit burda. Arkadaşlar fren hidroliginde bazen sadece ekleme yapiyorlar. Tamamen değişimde en az 1 lt olması gerekir.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yani ben servisin ozellikle fiyat kisminda hata yapacagini dusunmuyorum

adamların fiyatları fix hata yapmazlar..

4.yil bakiminda ne gerekiyorsa yapalim dediler.silecegi ben degisin dedim fiyat uygun geldi.birde cam suyu aldim kapali birakin dedim.birde bujileri degistirelim mi diye sordular degistirdim stantard seylerhidroliğin kararini onlar vermis

fren hidrolik yağına ekleme yapmak çok gereksiz zira eski yağın sistemde olmaması lazım. eski yağ özelliğini tamamen yitirmiş oluyor çünkü. sağlıklı bir fren sistemi için fren hidrolik yağının (sıvısının) her 1 yılda 1 kere değiştirilmesi lazım. yoksa fren performansı düşer. servisler eskisini sistemden boşaltıp yenisini koymak biraz zahmetli olduğu için bazen ekleme yapabiliyorlar bu şekilde ama son derece yanlış.. tüm hidrolik sıvısının tamamen boşaltılması, yerine yenisinin konması lazım.. Ancak 1 yıldan önce eksilme varsa eğer ekleme yapılabilir, onun haricinde tamamen boşaltılması lazım...

Uygun zamanda bi gidicem servise sorucam ozaman ama benim fren ile alakali hic bir sorunum yoktu simdide yok

Geri
Üst Alt