Güncel Bakım Masrafları

Merhaba, 2018 model 1.4 highline dsg araç için 2.yıl bakım bedeli 1. 231 TL den indirimle 1.122 TL yapılacak. Denizli Batı otomotiv yetkili servis 

@Kürşat Filtreleri MANN koyuyorlar (Orijinalinden MANN çıkıyor).. Yağ da Castrol.. eğer garantide değilse dışarıdan alırsanız malzemeleri yarı fiyatına çıkar .. benim aracıma da orijinal parça takalım dediler, MANN götürmüştüm ben bizim depodan, hadi peki tak dedim, taktığı da MANN ama bir fazladan VW AG yazıyordu orijinal ayağına.. orijinal parça zaten VW üretmiyor, ürettirip logosunu basıyor.. tercih sizin.. 

bu arada VW yetkili servis de olsa kendiniz parçanızı götürüp taktırabiliyorsunuz, sıkıntı yok.. bilginize

1.4 tsi dsg 2016  model. Temmuz çıkışlı olduğu için yüzde 15 e sokmuş zubizu servis te öyle dediler. Klima bakımı (temizliği) dahil 1200 tl arkadaşlar. Az önce yaptırdım.  36 000 km de araç  klima temizliği olmasaydı 1080 civarı olacaktı .Klima temizliği dedikleri de, klima temizleyici sprey zannedersem.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=16201]Franquaz[/mention] araç manuel vites olduğundan servise gebe değilsiniz dışarda yaptırmak mantıklı., 
Filtreler için orjinal ürün anlamında şuan en güvenilir yer aşşağıda linkini paylaştım., Kendileri Mann filtrenin yetkili satıcı ve tedarikçisi konumundalar., forumda pek çok arkadaşımız filtreleri buradan alıyor/alıyoruz;
Hava Filtresi (C 27 009) https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-2-tsi-81kw-110hp-hava-filtresi-c27009-mann 
Yağ Filtresi (W 712/95) https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-2-tsi-81kw-110hp-yag-filtresi-w712-95-mann 
Polen Filtresi “aktif karbonlu” PM10 (CUK 26 009) https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-2-tsi-81kw-110hp-polen-kabin-filtresi-cuk26009-mann 
Polen Filtresi aktif karbonlu, anti-alerjik ve anti-bakteriyel PM2,5 (FP 26 009) https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-2-tsi-81kw-110hp-polen-kabin-filtresi-fp26009-mann 
***Aracınızın yağ kapasitesi 4 Litre’dir., Motor yağı için Liqui Moly öneririm., alman malıdır ve sadece almanya’da üretilir.!! castrol’den çok daha iyi bir yağdır.,
Liqui Moly Top Tec 4200 LongLife III 5w-30 https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-4litre-3715 
Sunroof bakımını servisin verdiği fiyatın çok daha ucuza kendiniz yapabilirsiniz.,  servis sizden daha iyi yapamaz üstün körü yapar geçer., 
Sunroof bakımı için ihtiyacınız olan malzemeler., 3-4 tane mikrofiber bez, fitillere ve kauçuk malzemeye zarar vermicek Amway Loc veya Valet Pro APC tarzı genel temizleyici, 1 tane detay fırçası, temizlik sonrası kızakları yağlamak için Würth HHS gres (HHS 2000 ve HHS 5000 ile karıştırmayınız)., veya Würth HSS gres bulamazsanız Tunap 101 veya Tunap 901 olabilir., Bu ürünlerden istediğinizi alıp sunroof, kapı klit mekanızmasını ve kapı gergi kolunu yağlayamak için kullanılır., PTFE (teflon) katkılı beyaz sıvı gres diye geçer., sıfır araç aldığınızda fark etmişsinizdir. menteşeler de sunroof kızaklarında beyaz bir gres vardır. İşte bu ürün fabrikada kullanılan ürün.,
Sunroof bakımında WD40 ve silikon sprey bu bölgeler için üretilmemiş olsalarda., kulllananlar oluyor., fakat yarardan çok zararları olur., tozu toprağı mıknatıs gibi çeker, fitillere ve kauçuk contara zararı vardır.!!
Forza hocam merhaba,
Aracım 2016 Golf 7 1.6TDI DSG Highline 110HP
Belirttiğin siteden ürünlerimi ben aldım. YaKıt filtresini alırken problem yaşadım. Kısa tip yakıt filtresi gelmiş. PU8021 modelini almışız. Sanayide ustam yanlış geldiğini söyledi. Açtık aracın üzerindeki baktık uzun tip çıktı. Yetkili Servise gittim orda bakayım orjinaline diye servisin bana gösterdiği
(soldaki orjinal servis - sağdaki mann PU8021 satıcısından aldığım)
d3422c6b4d260aca8f5b2c15907c37b1.jpg

Mann satıcısı ile görüştüm. Almam gereken ürün PU8014 olması gerektiğini söyledi. Ürün de şu şekilde

21132f81e2db7c5548e7b36709260b9c.jpg

390c2811425ce350df1464770b2f38be.jpg

Mann satıcısı ile PU8014’ün uygun olduğuna karar verdik.
Fakat VW yetkili servisteki filtre ile PU8014 modelini göz kararı karşılaştırdığımızda boy ve şekil farkı olduğunu düşünüyorum
Sence PU8014 kullanmamızda bir sakınca var mıdır? Problem çıkarır mı?

Edit: PU8021 modelini geri gönderdim.
207d80101d543abaa18760b7a6914add.jpg

df4e6aea5c804152998a6b6e6ead7ebb.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Forza hocam merhaba,
Aracım 2016 Golf 7 1.6TDI DSG Highline 110HP
Belirttiğin siteden ürünlerimi ben aldım. YaKıt filtresini alırken problem yaşadım. Kısa tip yakıt filtresi gelmiş. PU8021 modelini almışız. Sanayide ustam yanlış geldiğini söyledi. Açtık aracın üzerindeki baktık uzun tip çıktı. Yetkili Servise gittim orda bakayım orjinaline diye servisin bana gösterdiği
(soldaki orjinal servis - sağdaki mann PU8021 satıcısından aldığım)

Mann satıcısı ile görüştüm. Almam gereken ürün PU8014 olması gerektiğini söyledi. Ürün de şu şekilde

Mann satıcısı ile PU8014’ün uygun olduğuna karar verdik.
Fakat VW yetkili servisteki filtre ile PU8014 modelini göz kararı karşılaştırdığımızda boy ve şekil farkı olduğunu düşünüyorum
Sence PU8014 kullanmamızda bir sakınca var mıdır? Problem çıkarır mı?

Edit: PU8021 modelini geri gönderdim.

Yaa bunlar bu kadar cahil mi..? 

Hiç biri bişey bişeyden anlamıyor mu., hadi anlamıyorlar önündeki bilgisayarı boşuna mı koydular., 

Ustanın yaptığını zaten başlı başına bir kepazelik., 

Neyse doğrusunu söyliyeyim; 

-Mann PU8021 filtre her 2 tip filtre kazanı içinde uygun olarak üretilmiştir(uzun veya kısa tip) 

O usta yok efendim kısa tip PU8021 uyumlu değil diyee inat ederse şu yazıyı okusun, veya siz ona tercüme edin; https://az666937.vo.msecnd.net/32/1c621788-3892-4ccd-ab2c-28a69a84d5dd.pdf 

PU8021 filtrenin uyumlu olduğuna ikna olupta sizin kafanızı bulandırmak ve kendi egosunu tatmin etmek adına kısa tip PU8021 filtrenin “performans düşüklüğü” yaratacağını vs.. saçma sapan şeyler söylerse, buna itibar etmeyiniz, dünyanın en büyük filtre üreticilerinden olan Mann Filtre o filtreyi üretirken elin almanı tüm Ar-Ge çalışmasını yapmış o şekilde üretmeye karar vermiş.,

-Serviste resmini çektiğiniz 5Q0127177 parça kodlu filtre de uygundur.,

-Mann PU8014 parça kodlu filtre sizin aracınız için uygun değildir..!!!

Yaa bunlar bu kadar cahil mi..? 
Hiç biri bişey bişeyden anlamıyor mu., hadi anlamıyorlar önündeki bilgisayarı boşuna mı koydular., 
Ustanın yaptığını zaten başlı başına bir kepazelik., 
Neyse doğrusunu söyliyeyim; 
-Mann PU8021 filtre her 2 tip filtre kazanı içinde uygun olarak üretilmiştir(uzun veya kısa tip) 
O usta yok efendim kısa tip PU8021 uyumlu değil diyee inat ederse şu yazıyı okusun, veya siz ona tercüme edin; https://az666937.vo.msecnd.net/32/1c621788-3892-4ccd-ab2c-28a69a84d5dd.pdf 
PU8021 filtrenin uyumlu olduğuna ikna olupta sizin kafanızı bulandırmak ve kendi egosunu tatmin etmek adına kısa tip PU8021 filtrenin “performans düşüklüğü” yaratacağını vs.. saçma sapan şeyler söylerse, buna itibar etmeyiniz, dünyanın en büyük filtre üreticilerinden olan Mann Filtre o filtreyi üretirken elin almanı tüm Ar-Ge çalışmasını yapmış o şekilde üretmeye karar vermiş.,
-Serviste resmini çektiğiniz 5Q0127177 parça kodlu filtre de uygundur.,
-Mann PU8014 parça kodlu filtre sizin aracınız için uygun değildir..!!!
Mann yetkili satıcısı (filtremarketim.com) da kendi kataloglarından bakıp biz size yanlış ürün önermişiz dedi. PU8021 neden sipariş ettiniz. Doğrusu PU8014 olmalı dedi. Ben PU8021’i iade ettim. Onlar bana PU8014 gönderiyor şuan.
filtremarketim.com sitesiyle irtibat halindeyim. İyice aklım karıştı. Onlar da durumu kabul ediyor. Bir karışıklık olmasın hocam?

Mann yetkili satıcısı (filtremarketim.com) da kendi kataloglarından bakıp biz size yanlış ürün önermişiz dedi. PU8021 neden sipariş ettiniz. Doğrusu PU8014 olmalı dedi. Ben PU8021’i iade ettim. Onlar bana PU8014 gönderiyor şuan.
filtremarketim.com sitesiyle irtibat halindeyim. İyice aklım karıştı. Onlar da durumu kabul ediyor. Bir karışıklık olmasın hocam?

Ortada bir karışıklık varsa bunun sorumlusu bakım için gittiğiniz usta ve filtreyi satan şirketin deneyimsiz satış temsilcisi., Bilgisizliklerinden suyu bulandırıyorlar.,

PU8014 kodlu filtre “su sensörü” bulunan filtre kazanı için uygundur., 1.6 TDI araçların hiç birinde filtre kazanı su sensörü yoktur!

O üstün zekalı satıcıya sorun bakalım; PU8014 filtrenin üzerinde bulunan su tahliye hortumunu ve sensörün valf ‘ni kazanın neresine ne şekilde takılacak., 

Yanlış filtreyi takıp problem yaşamayı göze alıyorsanız, alıp takın sonuçlarına da siz katlanırsınız, olan olduktan sonra ne satıcı ne de usta sorumluluğu üstüne almayacaktır.. 

Araçta takılı olan filtreyi söküp baktığınıza göre neden halaa PU8014 almaya çalıştığınızı anlamadım.. 

Neyse en iyisi siz kendi bildiğinizi yapmanız daha doğru olacak sanırım..

Ortada bir karışıklık varsa bunun sorumlusu bakım için gittiğiniz usta ve filtreyi satan şirketin deneyimsiz satış temsilcisi., Bilgisizliklerinden suyu bulandırıyorlar.,
PU8014 kodlu filtre “su sensörü” bulunan filtre kazanı için uygundur., 1.6 TDI araçların hiç birinde filtre kazanı su sensörü yoktur!
O üstün zekalı satıcıya sorun bakalım; PU8014 filtrenin üzerinde bulunan su tahliye hortumunu ve sensörün valf ‘ni kazanın neresine ne şekilde takılacak., 
Yanlış filtreyi takıp problem yaşamayı göze alıyorsanız, alıp takın sonuçlarına da siz katlanırsınız, olan olduktan sonra ne satıcı ne de usta sorumluluğu üstüne almayacaktır.. 
Araçta takılı olan filtreyi söküp baktığınıza göre neden halaa PU8014 almaya çalıştığınızı anlamadım.. 
Hocam beni yanlış anladınız herhalde. Sonuçta ben bilsem geri göndermezdim bile. Yarın tekrar iletişim kuracam. Ustanın yanılması , Satış temsilcisinin deneyimsizliği de cabası. Bilsem neden PU8014 almaya çalışayım
bilmediğimizden danışıyoruz

Sevgili Modum

Aracim dizel değil ama maşallah şiir gibi yazıyorsun tüm yazilarini takip ediyorum

Ellerine sağlık bilgiler için

Bende özel takiben yetkili servise uğradım. Fren Hidroliği değişimi + anahtar pil değişim için 137 tl ödemem oldu.

Antalya da yaşayan arkadaşlara tavsiyem SUAT OTOMOTIV e uğramamaları.Sahibini telefon ile arayıp şikayetimi ilettim umarım kendilerini geliştirirler..

Hafta içi yağ değişimi için tekrardan yetkili servisin yolunu tutacağım yaptıkları yağ değişiminden aklımda soru işaretleridolu.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Forza hocam,

https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-yakit-mazot-filtresi-pe973-9-filtron

Filtresi aracıma uyuyor mu peki?

Forza hocam,

https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-yakit-mazot-filtresi-pe973-9-filtron

Filtresi aracıma uyuyor mu peki?

Evet uyar ama kalite olarak pek bişey beklemeyin., kalitesine göre fiyatı da pahalı., 

Ben kesinlikle “uzun tip” istiyorum diyorsanız;  Mann markası uzun tip mazot filtresini 4-5 ay önce çıkarmıştı ama yeni bir ürün olduğundan TR’ye gelmememişti., şuan baktım yavaş yavaş stoklara girmeye başlamış.,

Mann PU8028 (yeni çıkan versiyon/uzun tip); https://www.mekato.com.tr/filtre/mann/yakit-filtresi/prd-mann-pu-8028-yakit-filtresi 

Mahle KX386 (uzun tip); https://m.n11.com/mahle-mazot-filtresi-16-20-tdi-seat-audi-golf7-passat-skoda-P398506166?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIiMjAu9H86AIVzueaCh37ogKfEAQYAyABEgJzJPD_BwE 

***Mann PU8021 kısa tip filtrenin filtrasyon anlamında., performans anlamında, uyumluluk anlamında hiç bir dezavantajı veya olumsuz bir yönü yoktur.!!

Mann PU8021 filtre tüm 1.6 TDI motor araçlara uyumludur., Örneğin benim Golf Mk7 1.6 TDI aracımın mazot filtresini ilk değişim zamanı söktüğümüzde fabrikanın “kısa tip Mann” taktıklarını şahit olduk.. 

Uzun veya kısa tip her ikisi de uyar karar sizin..

Filtre de marka olarak; Mann, Mahle, Hengst bunun dışındakilere bulaşmayın..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet uyar ama kalite olarak pek bişey beklemeyin., kalitesine göre fiyatı da pahalı., 
Ben kesinlikle “uzun tip” istiyorum diyorsanız;  Mann markası uzun tip mazot filtresini 4-5 ay önce çıkarmıştı ama yeni bir ürün olduğundan TR’ye gelmememişti., şuan baktım yavaş yavaş stoklara girmeye başlamış.,
Mann PU8028 (yeni çıkan versiyon/uzun tip); https://www.mekato.com.tr/filtre/mann/yakit-filtresi/prd-mann-pu-8028-yakit-filtresi 
Mahle KX386 (uzun tip); https://m.n11.com/mahle-mazot-filtresi-16-20-tdi-seat-audi-golf7-passat-skoda-P398506166?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIiMjAu9H86AIVzueaCh37ogKfEAQYAyABEgJzJPD_BwE 
***Mann PU8021 kısa tip filtrenin filtrasyon anlamında., performans anlamında, uyumluluk anlamında hiç bir dezavantajı veya olumsuz bir yönü yoktur.!!
Mann PU8021 filtre tüm 1.6 TDI motor araçlara uyumludur., Örneğin benim Golf Mk7 1.6 TDI aracımın mazot filtresini ilk değişim zamanı söktüğümüzde fabrikanın “kısa tip Mann” taktıklarını şahit olduk.. 
Uzun veya kısa tip her ikisi de uyar karar sizin..
Filtre de marka olarak; Mann, Mahle, Hengst bunun dışındakilere bulaşmayın..
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.
Mann yetkili tedarikçilerinden PU8028 bulamamıştım. Mekato nasıl temin ediyor acaba [emoji1]
Yanlış gönderdikleri ürünü iade ettim. Mekato’dan sipariş geçecem öyle görünüyor.
Pinpirikli biri olarak sahtelerinden kaçınmaya çalışıyorum [emoji1]

@serdilacil 

Mekato ya güvenebilirsiniz. Ben daha önce filitre setinin hepsini oradan mann olarak aldım. Hepside orjinaldi. Kalitesinden hemen kendini belli ediyor zaten filitrelerin. Mann filtrelerin hepside almanya üretimdi. Almanya üretim mann lar bir tık daha kaliteli oluyor. 

Aynı zamanda luqui moly 4200 5w30 yağımıda ordan aldım oda orjinaldi. 

Güvenilir bir satıcı. Ararsanız zaten size filitrelerin uyumluluğu hakında kontrol ediyorlar sistemlerinden. Bir yanlışlık olmasın diye motor kodundan kontrol ediyorlar. 

Ben hem fiyatlarınfan hem ürünlerinden memnun kalmıştım.

Geri
Üst Alt