Güncel Bakım Masrafları

bujilerin değişmesini ben istedim aslında.Aracı yeni almıştım,aldığım kişide aynı yerde yapmış 2.000km önce ama bu konularda eskiye nedense güvenemiyorum.Zubizu indirimi vardı,indirimler konusunda detay da bilmediğim için ne derlerse tamam dedim
yanlış olan bir yer varsa uyarın lütfen paramı geri alayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
O kadar detayını @forzaGilles hocam bilir. :)  

@yunusaktas91 @mufayu

Nasıl bir fatura kesmişler anlamak güç her türlü kombinasyonu denesemde rakamlar ve yapılması gereken indirimler birbirini tutmuyor..!! Hangi servis bu saçma sapan bir fatura kesmiş.,

Yedek parça ve işçilikte %25 iskonto yapması gerekirdi ama yaptığı indirim hatalı

Motor yağında %16 indirim yapması gerekirdi., tüm bunları dikkate alarak hesapladığım zaman faturada bir tutarsızlık var., 

Bir de faturaya 212 lira tutarında (araç ön arka ölçüldü) diye bir kalem yazmışlar., 212 tl. ne için yazmışlar bunu öğrenin..??

2015 1.4tsi 122bg 5.ayda 35.000'de bakım yaptırdım.

Buji değişimi için erken değil mi? Yoksa bir arızası mı vardı? Bir de toplam fiyata %20 iskonto uygulanmış sanırım, 4 yaş üstü araçlarda %25 diye biliyorum. Bir de motor yağında da %16 indirim olması gerekiyor, onu da göremedim. Acaba hesapta mı bir yanlışlık var yoksa ben mi yanlış anladım?

bujilerin değişmesini ben istedim aslında.Aracı yeni almıştım,aldığım kişide aynı yerde yapmış 2.000km önce ama bu konularda eskiye nedense güvenemiyorum.Zubizu indirimi vardı,indirimler konusunda detay da bilmediğim için ne derlerse tamam dedim
yanlış olan bir yer varsa uyarın lütfen paramı geri alayım

deb73e18159949ad9c707e8a08f82151.jpg

@mufayu yukarıdaki faturada kullanılan yağda %16, ozon bakımı hariç geri kalan işçilik ve yedek parçalarda %25 indirim uygulanmıştır. ( ozon bakımının indirim uygulayıp uygulamadıklarını öğrenirseniz.unutulmuş olabilir ya da ekstra bi hizmetmiş gibi gösterilerek indirime dahil etmeyebilirler.) Eğer ozon bakımı da indirime dahil olsaydı (%25) yuvarlarsam 30 lira daha düşük olurdu.

@yunusaktas91 gerekli zubizu indirimi uygulanmış. Sadece ozon bakımı indirime dahil olmadığından hesap tutmuyor gözüküyor ancak hesapta herhangi bi yanlışlık yok.

@yunusaktas91 @mufayu

Nasıl bir fatura kesmişler anlamak güç her türlü kombinasyonu denesemde rakamlar ve yapılması gereken indirimler birbirini tutmuyor..!! Hangi servis bu saçma sapan bir fatura kesmiş.,

Yedek parça ve işçilikte %25 iskonto yapması gerekirdi ama yaptığı indirim hatalı

Motor yağında %16 indirim yapması gerekirdi., tüm bunları dikkate alarak hesapladığım zaman faturada bir tutarsızlık var., 

Bir de faturaya 212 lira tutarında (araç ön arka ölçüldü) diye bir kalem yazmışlar., 212 tl. ne için yazmışlar bunu öğrenin..??
@forzaGilles Araç ön ve arka ölçüldü, rot ayarı demek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=520]forzaGilles[/mention] Araç ön ve arka ölçüldü, rot ayarı demek.

emeğinize sağlık.Ben bugüne kadar tüm araçlarımı doğuş oto kartal'a götürüyorum hep soruldu diye yazmak istedim.30lira için de gitmek iyi olmaz.Bir sonraki bakımda düşerler belki,sonuçta onların da hesabı tutmazsa 50kuruş da olsa irtibata geçiyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emeğinize sağlık.Ben bugüne kadar tüm araçlarımı doğuş oto kartal'a götürüyorum hep soruldu diye yazmak istedim.30lira için de gitmek iyi olmaz.Bir sonraki bakımda düşerler belki,sonuçta onların da hesabı tutmazsa 50kuruş da olsa irtibata geçiyorlar.
Teşekkür ederim. Öyle aman aman bi fark olmadığından ben de arayıp sormazdım açıkçası. Klima ozon temizliği zorunlu ve aracın temel bakımları arasında olmadığından indirime dahil olmuyordur diye düşünüyorum. O nedenle akıllarda soru işareti kalmasın. 

Geçen ay Erel Otomotiv'de yıllık bakımı yaptırırken, ozon temizliği de yaptırdım. Aracı aldığımdan beri, klimayı açtığımda ilk başta Slikon benzeri bir koku geliyor, sonra kesiliyor.
Bir süre sonra geçer diye düşünüyordum ama henüz geçmedi. Daha önce deneyimleyen var mıdır?

Herkese merhabalar.

60 bin bakımı için aracımı dün sabah Maltepe Erel yetkili servisine bıraktım. Sabahın 9’unda sanki bedava altın dağıtıyorlarmışcasına kuyruk vardı, herkes oradan oraya koşturuyordu, gözlerime inanamadım. Bugün 17:00’de aracımı teslim almaya gittiğimde de aynı curcuna devam ediyordu.

Aracım 2017 1.4 TSI

Normal bakımın haricinde bujilerinin değişeceğini biliyordum. Servise gidince fren hidroliğinin de zamanı gelmiş dediler, onu da değiştirin olmuşken tam olsun dedim. ST ön silecekleri de değiştirmeyi teklif etti, kabul etmedim ve bunu servis formunda belirtti. Forumda fren hidroliğinin nemlenmedikçe uzun süre kullanılabileceğini okumuştum ama yarın bir gün frenle alakalı bir sorun yaşarsam, “biz değiştirelim demiştik, sen suçlusun” gibi bir şey duymaktansa değiştirmeyi tercih ettim.

1-2 kez mecburen kullandığım, son seferinde yerine oturup çıkmayan çakmağa da bakılmasını söyledim. Sanırım (nasıl olduysa) elektronik kısmı yanmış ve değiştirilmesi gerekiyormuş. 400 TL dediler, kalsın dedim. Benzer bir sorunu yaşayan olursa bilgi olsun diye paylaşmak istedim.

Seyir halindeyken farklı zamanlarda 2 kez “Aracı P konumunda terk ediniz” uyarısı vermişti. Bunun kontrolleri için araç bir gün serviste kaldı. Sorunun mikroşalter denen bir parçadan kaynaklandığını söylediler. Tam hatırlayamıyorum ama normal fiyatı 300-400 TL arası bir şeymiş; iyi niyet garantisi, zubizu, bayii indirimi vs. kullanarak 64 TL’ye değiştirdiler.

Bu arada hafta başında gelen zamla işçilik tutarı 2,12’den 2,23’e yükselmiş. Toplam bakım maliyeti 1772 TL tuttu. 3. yıl şansıma değişen parçalar bir MTV taksidine mâl oldu. :)

Tavsiye soranlar için, benim deneyimleyebildiğim kadarıyla, ilk kez gittiğim bir VW servisi Erel’den genel anlamda memnun kaldım.

Yine bilgi olması açısından faturayı paylaşıyorum.

B4320591-322B-4A77-BFF3-25946FFA35AB.jpeg

@tiesay Hocam kendi konusunda da belirttim, herkes farklı şekilde çözmüş aynı problemi. Bayiilerin kime 3-5 ne itelersek kârdır zihniyetiyle işlemesinden kaynaklanıyor biraz da. Eminim ki aynı sorunu yaşayan Almanya’daki bir kullanıcıya 1 euro bile teklif etmezler. 

Frwn hidroliği konusunda ?

Ey edip adana da pide ye 

Tersten düzden aynı kapıya çıkar

Eğer servis delikanlı gibi benim yanımda ölçüp (bilimsel hangi cihazla ölcüyorlarsa artık?)

Nem durumu iyi değistirmeye gerek yok diyorsa ,, değistirmeye gerek yok şeklinde yazıldı forumda ?

Dedimya delikanlı iseler mertce gerek yok diyebilirler?

Demezlerse ? 

Vw kutsal kitapta 3. Yıl değişecek yazıyor ? Degistiriyoruz derlerse de yapacak bisey yok...

Tersten düzden 

Esasen

Ne yıla

Ne km ye 

Bağlı değil

Sadece nem oranına bağlı sadece.

Evet çokta didiklemelik bisey değil kabul

1600 lük 1700 lük hesapta masaya gelen 180 liralık kuruyemis tabağına da itiraz edilmez

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, 

2019 model aracımın ilk bakımını dun itibariyle yaptırdım. Aracım 1.6.dsg. Faturasını ekliyorum. Bakıma ek virüs temizliği motor temizliği yaptırdım. Birde adblue eklettim. Bakım normalde 1.300 civarı ek işlemler ile 1.600 TL tuttu. 

Ekli dosyayı görüntüle 34807
Benim aracım da 1.6 tdi dsg, sizde 5-30 yağ kullanmışlar bende 0-30 kullanacaklar şu an servisteyim.

Neden böyle bir fark var acaba, bilgisi olan var mıdır?

Herkese merhabalar.
60 bin bakımı için aracımı dün sabah Maltepe Erel yetkili servisine bıraktım. Sabahın 9’unda sanki bedava altın dağıtıyorlarmışcasına kuyruk vardı, herkes oradan oraya koşturuyordu, gözlerime inanamadım. Bugün 17:00’de aracımı teslim almaya gittiğimde de aynı curcuna devam ediyordu.
Aracım 2017 1.4 TSI
Normal bakımın haricinde bujilerinin değişeceğini biliyordum. Servise gidince fren hidroliğinin de zamanı gelmiş dediler, onu da değiştirin olmuşken tam olsun dedim. ST ön silecekleri de değiştirmeyi teklif etti, kabul etmedim ve bunu servis formunda belirtti. Forumda fren hidroliğinin nemlenmedikçe uzun süre kullanılabileceğini okumuştum ama yarın bir gün frenle alakalı bir sorun yaşarsam, “biz değiştirelim demiştik, sen suçlusun” gibi bir şey duymaktansa değiştirmeyi tercih ettim.
1-2 kez mecburen kullandığım, son seferinde yerine oturup çıkmayan çakmağa da bakılmasını söyledim. Sanırım (nasıl olduysa) elektronik kısmı yanmış ve değiştirilmesi gerekiyormuş. 400 TL dediler, kalsın dedim. Benzer bir sorunu yaşayan olursa bilgi olsun diye paylaşmak istedim.
Seyir halindeyken farklı zamanlarda 2 kez “Aracı P konumunda terk ediniz” uyarısı vermişti. Bunun kontrolleri için araç bir gün serviste kaldı. Sorunun mikroşalter denen bir parçadan kaynaklandığını söylediler. Tam hatırlayamıyorum ama normal fiyatı 300-400 TL arası bir şeymiş; iyi niyet garantisi, zubizu, bayii indirimi vs. kullanarak 64 TL’ye değiştirdiler.
Bu arada hafta başında gelen zamla işçilik tutarı 2,12’den 2,23’e yükselmiş. Toplam bakım maliyeti 1772 TL tuttu. 3. yıl şansıma değişen parçalar bir MTV taksidine mâl oldu. [emoji4]
Tavsiye soranlar için, benim deneyimleyebildiğim kadarıyla, ilk kez gittiğim bir VW servisi Erel’den genel anlamda memnun kaldım.
Yine bilgi olması açısından faturayı paylaşıyorum.
/monthly_2020_07/B4320591-322B-4A77-BFF3-25946FFA35AB.thumb.jpeg.185785912c6e592b79948aad855b56e5.jpeg
Bakım hayırlı olsun. Ancak polen filtresinin kodu JZW ile başlıyor. Bu kod eko serisi parçaya ait. Bu konuda bilgi verdiler mi size?

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

30 haziran salı günü vosmer bornovaya yıldan dolayı bakıma götürdüm önceden arayıp kendi yağımı getirebilirmiyim demiştim tabi getirebilirsiniz dediler ama size belge imzalatıp motor ile alakalı arızalarda sorumluluk kabul etmeyiz dediler bende vw castrol öneriyor yağ doldurma kapağında bile castrol yazıyor dedim siz niye kafanıza göre marka değiştiriyorsunuz dedim 504 00 507 00 standartını karşılıyor dediler e o zaman bende standartı karşılyan çok daha iyi bir yağ getirecem(liquı moly) diyince olmaz diyorlar dsg için katlanıcaz artık 

not: shell bence castrolden daha iyi bu arada yağ sıcaklığı şuan 100 dereceyi pek geçmiyor ilerleyen zamanlarda artısını eksisini görecez 

2DEEE7D4-9EBA-49AB-941A-DF6368F1BE06.jpeg

30 haziran salı günü vosmer bornovaya yıldan dolayı bakıma götürdüm önceden arayıp kendi yağımı getirebilirmiyim demiştim tabi getirebilirsiniz dediler ama size belge imzalatıp motor ile alakalı arızalarda sorumluluk kabul etmeyiz dediler bende vw castrol öneriyor yağ doldurma kapağında bile castrol yazıyor dedim siz niye kafanıza göre marka değiştiriyorsunuz dedim 504 00 507 00 standartını karşılıyor dediler e o zaman bende standartı karşılyan çok daha iyi bir yağ getirecem(liquı moly) diyince olmaz diyorlar dsg için katlanıcaz artık 

not: shell bence castrolden daha iyi bu arada yağ sıcaklığı şuan 100 dereceyi pek geçmiyor ilerleyen zamanlarda artısını eksisini görecez 

Ekli dosyayı görüntüle 35156
Aracınızda stepne ve yangın söndürücü  yok mu? Tüvtürk muayenesi öncesi ücretsiz kontrol üzerine mi onaylanmayan ek işlerde görünüyor.

Geri
Üst Alt