HONDA FC5 MAĞDURİYETİ

Hocam göçük olacağını bile bile nasıl alınır aklıma yatmadı dgs demişsiniz ama golf den başka araçlarda mevcut çok spor araba kabul ama bile bile lades oluyor işin ilginç tarafı bende Facebook mağdurlarını takip ediyorum ilk alanlar memnun fakat yüksek hıza çıkınca göçmenler meydana çıkıyor bence hiç kabul edilebilir bir durum değil

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Beşiktaş1903 kişisel tercihim bu yönde oldu saygıdeğer hocam. Aracım daha çok yeni, ilerleyen zamanlarda belki bende o mağdurların arasına katılacağım belkide bende olmayacak. Sunduğu özellikler ve fiyat oranlaması bana cazip geldi ve bu riski göze aldım. Ayrıca aracın tasarımını beğeniyor olmamda büyük etken. Türkiyedeki satışlarıda fena değil ve bildiğim kadarıyla her araçta da görünmüyor bu problem.

http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/2186/Model Dokumu Haziran '2018.pdf

yıllarca DH forumlarına takıldık değilmi gençliğimizde! 

x marka yeni araç alırsın. forumda bilindik yazışmalar 

kod adı wqz olan biri gelir sayfaya ! bu araç haramdır çok yakıyo gitmiyo vitesi bozuluyo damından su alıyo altından yol sesi aliyo vs. vs saydırır gider. 5 gün sonra bunun control copy tiplemeleri gelir aynı hikaye uzar gider. 

şimdi burası vw golf forumu olduğu için civic kullanıcılarının hiçbirinin buraya gelip ispat mükellefiyeti zaten yok canlarını sıkacak bişey de yok

önemli olan gidipte bi honda forumunda huzursuzluk yaratmamak. adamlar almışlar forumlarını kurmuşlar binip keyfini sürerler.

benim demek istediğim şu 

karizma gerçekten çizildi!

çizilmemis olsa zf dizel otomatik aracın listesini golf dizel highline otomatikten 11 bin aşağı yazacak kadar enayi değildir HONDA!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage söylediklerinize katılıyorum. Burası golf forumu konuyu uzatmanın bir manası yok. Önemli olan markadan bağımsız olarak firmanın sattığı ürünün arkasında durmasıdır. Takip ettiğim kadarıyla honda bu konuyu iyi yönetemedi.

Mesela ben o konuda vw nin hakkını vermeliyim. Ön cam fabrikasyon hatalıydı garantiden değişti. Uled farlarımda mercek lekelenmesi mevcut geçen hafta garanti ile yazışma başlattık.

Tecrübe ettiğim kadarıyla garanti konusunda vw problem yaratmadı. Tabi gün gelir honda ile sorun yaşayınca nasıl bir iletişimimiz olur, onu da honda forumlarında tartışırız.

İyi forumlar..

bitkisel göçük mağduru bir civic

akşam işten eve gelirken eve 250 metre mesafedeki sokakta ağaç devrilmiş.

efsane kasa siyah bir civic nasiplenmiş . 

bende sokaktan geçemeyince bir inip bakayım dedim . kasko maalesef yokmuş?

IMG_20180718_191234.jpg

Civic sedanlar Türkiye de, civic rs ler İngiltere de üretiliyor diye biliyorum ve civic rs lerde göçme problemi yok. 

Türkiye de üretilen civic lerin kapı altında boya akması ve kaynak izleri ile alakalı şikayetler var bunlar işçilik kalitesi ile alakalı ancak sac çökmesi başka bir olay. Daha evvelden okumuş olduğum bir yazıdan hatırladığım kadarıyla Honda nın da aralarında bulunduğu birçok markaya malzeme tedarik eden japon bir çelik firmasının kalite ölçüm değerlerinde hile yaptığı ve bu firma uzay ve uçak sanayiine de malzeme tedarik ettiğinden baya bir tedirginlik yaratan bir durum oluşmuş. 

Honda Türkiye ise malzemeyi japon firmadan değil avrupadaki başka bir üreticiden alım yapıyor.

Sonuç dersek, ingiltere üretimi rs lerde sıkıntı yok bizim ürettiğimiz sedanlarda sıkıntı var..japon çelik firması hile yapmış ama bizimkiler malzemeyi avrupadaki üreticiden alıyor. Benim kısıtlı teknik bilgime göre en kuvvetli ihtimal japon mühendislerin üretimde hata yaptığı ve kasanın şaseyi esnettiğidir diye düşünüyorum. Japonsun sen akıllı adamsın lafıda biryere kadar mı acaba :)

Şimdi tekrar düşündüm bu adamlar hata yapsalar harakiri yaparlardı demekki kesin başka birşey var :)

14 dakika önce, ogzogz yazdı:

Mahkeme kararından değişim çıkmış.

Arkadaş, bir insan kendini bu kadar mı ifade edemez..!  Kendi ana dilimizde dahi cümle kuramıyoruz pes.. 

Arkadaş, bir insan kendini bu kadar mı ifade edemez..!  Kendi ana dilimizde dahi cümle kuramıyoruz pes.. 
Sonucun ve kamera karşısında konuşmanın heyecanı olmuş diyelim. 

Benim arkadaki golf sahibi dikkatimi çekti, lastikleri mi parlatiyor lastik havalarını mı kontrol ediyor tam kestiremedim.

(jantları siliyor muhtemelen)

21 dakika önce, ogzogz yazdı:

Mahkeme kararından değişim çıkmış.

Hocam herkes mükemmel cümle kuracak diye bir şart yok ki. Takılmayın bence böyle gereksiz detaylara. Sonuç olarak 3 yıl sonra kendi lehine karar çıkarttırabilmiş avukatı aracılığıyla. Önemli olan bu diye düşünüyorum.

@ogzogz videounun 15.sn den sonrada önde beyaz bir golf var :)  yalnız 2.dk daki tornado kırmızısı durbanlı golf yakışıklı duruyor maşallah. 

Abimize gelecek olursak bu işin peşini bırakmayıp sabredip hakkını alabildiği için takdiri hakediyor. Umarım tüm mağdurlar haklarını alırlar. 

Geri
Üst Alt