HUKUK SAVAŞINI KAYBEDİYORUM

Emeğiniz ve Bu konuda ki Bilgilendirmeniz adına Çok Teşekkürler Hocam. @OSCAR WILD 

Nihayi Sonucu bekliyoruz hep birlikte inşallah.

dostum ilgiyle takip ediyoruz. dava sonuçlanınca buradan paylaşırsanız bizde emsal gösterip dava açarız. benimde golf o hafta sonrasında üretim. 2016 çıkışlı 2015 model highline 1.4 tsi..

umarım bi şekilde kapalı kapılar arkasında örtbas edilmez.. :)  

Arkadaslar merhaba,

2017 yılından bu yana suren hak arayış davamizda bu Şubat ayi itibari ile sona gelmis olduk.

Konu hepinizin malumu. 2015 2.yarisindan sonra uretilen Golf 7 highline araclarda satici beyaninda ve antetli kurum ici bultenlerde aracın app connect ,android auto ve mirror link ozelliklerini destekledigi belirtildigi halde bayiye aktivasyon icin basvurdugunuzda olumsuz cevap almaniz yani multimedyaniz bu ozelligi desteklemiyor yaniti.

Bu 3 yıllık mahkeme  surecinde neler olmadı ki ;biz yapilan bilirkisi incelemeleri ve dokumantasyon olarak tum belgelerle hakkimizi ararken sag olsunlar Dogus Oto avukatlari da boş durmadi ve o datlı dilleri ile ne fırsatçılıgımızı,ne art niyetli kazanc saglama amaci gutmemizi ne de aç gozlulugumuzu biraktilar.Karsilikli olarak guzel ulkemin son yillardaki  hosgoru citasini pekte yukseltmeden goze goz dise dis  gecti aylar yillar.

Ilk durusmadan son durusmaya kadar  tam üç tuketici mahkemesi hakimi eskittik.Davanin seyri zaman zaman bizim zaman zaman da Doğus lehine döndü.

Gecen Subatta durusma salonuna (durusmalarin coguna isyerimden izin alarak kendim de katildim)girdigimizde yine yeni bir hakimle karsilastik.

Hakimin hemen yaninda gun boyunca gorulecek dosyalar ust uste yigilmis sekilde beklerken adimiz okundu ve yerimizi aldik.Hakim dosyamizi yigin icinden onune cekti ve kisa bir acilistan sonra dosyayi soyle hizlica bir  karistirdi.İcimdem hadi insallah bu sefer diye gecirirken hakim  tek bir soru dahi sormadan  davanin reddine karar verdi.

Dogus avukatları   tecelli eden adeletin hakli gururu ile tesekkurlerini edip salondan ciktiklarinda ben hala oturdugum yerden avukatima nooldu simdi der gibi bakiyordum.

Meger film bitmis jenerik akiyormus da ben anlamamisim.

Dogruyu soylemek gerekirse,bu maceraya baslarken hakli oldugumdan o kadar emindim ki birakin davayi kaybetmeyi bu kadar uzun surecegini bile tahmin etmezdim. 

Bundan sonra ne olur?

Pek hayattan ders alan biri degilimdir zaten.Oyle olsa 2.kez sıfır Golf 7 almazdim (onceki aracim da 2013 sıfır Golf 7 idi ve bazi sıkıntıları vardı)

Kim bilir belki tekrar mahkeme kapilarina dayanırım (zira kalan omrum ortalama 3 yil suren bu davalardan kafi derecede  gormeye yeter diye umut ediyorum. Bunca  zaman icinde  adaletin yuzume gulecegi gune elbet denk gelirim heralde) ya da bi yerden sonra bu kadar eglence  yeter  deyip Maslak  Dogus Oto önünde  bi surpriz final ile de bitebilir macera.

Arkadaslar merhaba,

2017 yılından bu yana suren hak arayış davamizda bu Şubat ayi itibari ile sona gelmis olduk.

Konu hepinizin malumu. 2015 2.yarisindan sonra uretilen Golf 7 highline araclarda satici beyaninda ve antetli kurum ici bultenlerde aracın app connect ,android auto ve mirror link ozelliklerini destekledigi belirtildigi halde bayiye aktivasyon icin basvurdugunuzda olumsuz cevap almaniz yani multimedyaniz bu ozelligi desteklemiyor yaniti.

Bu 3 yıllık mahkeme  surecinde neler olmadı ki ;biz yapilan bilirkisi incelemeleri ve dokumantasyon olarak tum belgelerle hakkimizi ararken sag olsunlar Dogus Oto avukatlari da boş durmadi ve o datlı dilleri ile ne fırsatçılıgımızı,ne art niyetli kazanc saglama amaci gutmemizi ne de aç gozlulugumuzu biraktilar.Karsilikli olarak guzel ulkemin son yillardaki  hosgoru citasini pekte yukseltmeden goze goz dise dis  gecti aylar yillar.

Ilk durusmadan son durusmaya kadar  tam üç tuketici mahkemesi hakimi eskittik.Davanin seyri zaman zaman bizim zaman zaman da Doğus lehine döndü.

Gecen Subatta durusma salonuna (durusmalarin coguna isyerimden izin alarak kendim de katildim)girdigimizde yine yeni bir hakimle karsilastik.

Hakimin hemen yaninda gun boyunca gorulecek dosyalar ust uste yigilmis sekilde beklerken adimiz okundu ve yerimizi aldik.Hakim dosyamizi yigin icinden onune cekti ve kisa bir acilistan sonra dosyayi soyle hizlica bir  karistirdi.İcimdem hadi insallah bu sefer diye gecirirken hakim  tek bir soru dahi sormadan  davanin reddine karar verdi.

Dogus avukatları   tecelli eden adeletin hakli gururu ile tesekkurlerini edip salondan ciktiklarinda ben hala oturdugum yerden avukatima nooldu simdi der gibi bakiyordum.

Meger film bitmis jenerik akiyormus da ben anlamamisim.

Dogruyu soylemek gerekirse,bu maceraya baslarken hakli oldugumdan o kadar emindim ki birakin davayi kaybetmeyi bu kadar uzun surecegini bile tahmin etmezdim. 

Bundan sonra ne olur?

Pek hayattan ders alan biri degilimdir zaten.Oyle olsa 2.kez sıfır Golf 7 almazdim (onceki aracim da 2013 sıfır Golf 7 idi ve bazi sıkıntıları vardı)

Kim bilir belki tekrar mahkeme kapilarina dayanırım (zira kalan omrum ortalama 3 yil suren bu davalardan kafi derecede  gormeye yeter diye umut ediyorum. Bunca  zaman icinde  adaletin yuzume gulecegi gune elbet denk gelirim heralde) ya da bi yerden sonra bu kadar eglence  yeter  deyip Maslak  Dogus Oto önünde  bi surpriz final ile de bitebilir macera.
Davanızda kararlı olmanız yanında süreçle ilgili kaybetmiş olsanız dahi buradan son bilgi vermeniz takdire şayan. 

Daha büyük sıkıntılarda uzlaşmazlık yaşamamanız dileğiyle, bununla geçmiş olsun. 

Bizdede desteklediği halde yok ! 

Bunu en çok dert edenlerden biriydim...aktivasyon 2000 lira nedir ? 

Bu hafta sonundan beridir doğal olarak gard düştü moraller yerde.. malum süreçte

İlk defa arabayı yıkama isteği olusmadı mesela ? Pazar günü

Yarın doğuş!  app connect de kampanya yaptık 50 liraya açıyoruz deseler anlamı yok?

Motorine 500 kuruş indirim ? Yine heyecan vermez?

Ne olacak ? 

Zaman gösterecek? 

Bugünler bittiğinde en güzel golf resimleri+baklava ile  kutlama yaparız umarım..

@OSCAR WILD benim ilk ayda şanzımanım değişiyor hocam. Fabrikasyon hatalı olduğu için. Olsun varsın carplayim var da noluyorr?? doğuş ver mahkemeye diyor:))  almayın almayın. Hele 2.kez sıfır hiç almayın:)

@OSCAR WILD benim ilk ayda şanzımanım değişiyor hocam. Fabrikasyon hatalı olduğu için. Olsun varsın carplayim var da noluyorr?? doğuş ver mahkemeye diyor:))  almayın almayın. Hele 2.kez sıfır hiç almayın:)
Kurt tüy değiştirir huy değiştirmez. Biz başka araçlarda pek mutlu olamıyoruz bırak 2 yi 3. kez alıyorum sanırım 4. kez de alırım. Bende şanzıman değiştirtdim şöyle düşünün fabrikadan üzerinde gelen lastiğin kalitesiyle aynı marka model rafta yer alan lastiğin kalitesi bir değil ben yıllarca bunu gördüm ilk aldığım günden bu yana bır sıkıntı bir sorun olduğunu hep hissettim ama kuruntu yapıyorum dedim geçiştirdim taki sorun 30 binde büyüyüne dek 40 binde aracımı sattım kavrama ve mekatronik değiştikten sonraki 10 km'lik sorunsuzluğu 30 bin km içerisinde hiç hissetmemiştim. Böylesi belki daha iyi olur sıkmayın canınızı sorun bizlere büyük gibi gözüksede yaşanabilecek bir sorun.

Kurt tüy değiştirir huy değiştirmez. Biz başka araçlarda pek mutlu olamıyoruz bırak 2 yi 3. kez alıyorum sanırım 4. kez de alırım. Bende şanzıman değiştirtdim şöyle düşünün fabrikadan üzerinde gelen lastiğin kalitesiyle aynı marka model rafta yer alan lastiğin kalitesi bir değil ben yıllarca bunu gördüm ilk aldığım günden bu yana bır sıkıntı bir sorun olduğunu hep hissettim ama kuruntu yapıyorum dedim geçiştirdim taki sorun 30 binde büyüyüne dek 40 binde aracımı sattım kavrama ve mekatronik değiştikten sonraki 10 km'lik sorunsuzluğu 30 bin km içerisinde hiç hissetmemiştim. Böylesi belki daha iyi olur sıkmayın canınızı sorun bizlere büyük gibi gözüksede yaşanabilecek bir sorun.
Fabrikadan gelenle, raftaki aynı marka model  lastiğin + kârı -- leri nelerdir?

Henuz daha yedigim tokada doyamadim.Su virus illeti gectikten sonra yeni sezonda tekrar mahkemelerdeyim ins.Gelismelerden sizi haberdar ederim.

Nemrud, İbrahim peygamberin ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydana odunlardan büyük bir yığın yapılır. Odunları tutuştururlar sonra. Alevler o kadar yükselir ki bulutların tutuşacağını sanan çocuklar. Korkar kaçar, bütün hayvanlar. İbrahim peygamberi mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki Nemrud'un bir kral oldugunu anlasın, görsün; bir daha ona karşı gelmesin insanlar.

Bu sırada bir karınca ağzında bir damla su ile olanca hızıyla koşa koşa gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan ateşe doğru. Başka bir karınca onun bu telaşını görüp sormuş hemen; "-Bu acelen niye? Nereye böyle?" Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp, "-Duymadın mı?" demiş. "-Nemrud, İbrahim peygamberi ateşte yakacakmış. İşte ateşin olduğu yere su götürüyorum.

Bu sözleri duyan karınca kendini tutamayarak ulu orta kahkahalarla gülmeye başlamış. "Sen şu ateşe dönüp hiç bakmadın mı?" diye sormuş. "Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?"

Su taşıyan karınca, "olsun!" demiş. "Hiç olmazsa tarafım belli olsun."

@OSCAR WILD Çabanız takdire şayan, başarıya ulaşmasa da en azından siz haksızsınız, ben haklıyım diyorsunuz, safınızı belli ediyorsunuz.

Ben de 20,99 TL fazla tahsil edilen gümrük vergisi için İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü'nü şikayet ettim, haklı bulundum ama aylardır paramı geri almayı bekliyorum. Telefon görüşmelerimi kaydediyorum, bir söyledikleri diğerini tutmuyor, devletin memuru bana yalan söylüyor.

Migrosu, sanal marketteki alışverişimden hukuksuz bir şekilde fazla tahsil ettiği 3(üç) kuruş için şikayet ettim, üşenmiyorum. Ben böyle şeyleri kabullenemiyorum.

İşmontun internet sitesinden aldığım iş yeleğinin rengi ve bedeni yanlış geldi, fotoğraftaki ürün hiçbir işmont şubesinde yokmuş. Üşenmedim mağazaya gittim paramı iade istiyorum dedim, kabul etmediler başka bir şubeye yönlendirdiler. Direttim tamam dediler, kargo parasını vermediler. Hatanın sorumlusu sizsiniz kargo ücreti niye benden çıksın, onu da alıcam dedim. Pes ettiler onu da verdiler.

Ateş kimi zaman ufak oluyor, söndürüyoruz; kimi zaman büyük oluyor söndüremiyoruz ama safımızı her zaman belli ediyoruz...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm Ben de kendimi türümün son temsilcilerinden sanirdim.Henuz daha bitmemisiz,ne guzel.

Desteginiz icin de tesekkurler,

Sizi sabriniz ve cabalariniz icin tebrik/takdir ediyorum.

47 yasinda ilk defa adliyeye dolandiricilik vakasi ile savciliga basvurdum

Sonuc takipsizlik tüm kanitlar var ayni sekilde bir çok kişiyi dolandiran kisinin ifadesini aliyor yalan dolan ifadesini dikkate aliyor

Kisaca adalete güvenim sifir

Hukuk kağıt üstünde acik net olmasina ragmen savci hakim aynı cezaya biri islem yaparken digeri takipsizlik verebiliyor.

Kafaya takip zaten gelecek kaygisi yaşadığımız su hayatta hasta olmamak icin işin peşini biraktim

Maalesef bu dunyada kazanan kötülük

Fabrikadan gelenle, raftaki aynı marka model  lastiğin + kârı -- leri nelerdir?
Nasıl bir politika söz konusu bilmiyorum. Ama bu aküde de aynı aracın üzerinde gelen marka varta 3 yıl gidiyor tekrar varta alıyorsun 5 6 yılı buluyor aynı marka model lastik bayiden alıyorsun daha verimli mutlaka maliyetten düşürmek için yapılan bir uygulama olduğunu düşünüyorum defalarca denk geldi.

Geri
Üst Alt