El freni güncel yazılım

Serhat hocam size verdikleri faturadaki bu işlem ile ilgili kalemleri ve müşteri istek formu ile iş emri evrağını rica etsem bizimle paylaşabilirmisiniz..? @silvershadow Hocam ile birlikte bu konuda bir araştırma yürütüyoruz., ilk belirlemelere göre 46G7 kodlu bu güncelleme yapılacak neredeyse pek çoğunda aynı zamanda 2. bir güncelleme daha yapıldığı., Bunu öğrenmek ve araştırmayı derinleştirmek adına size yapılan işlemlerin evraklarına ihtiyaç duyduk., Yardımcı olursanız mutluluk duyarız
Ali hocam iş emri evrağında  

000010006 Etiket                                                      Bedelsiz

46642599 El Freni Kontrol Ünitesi Güncelleme İşçiliği    Bedelsiz 

şeklinde iki kalem var. Bu kodlar dahilinde işlem yapılmış. Farklı bir bilgi istiyorsanız paylaşabilirim.

Bu güncelleme geçen hafta 30000 bakımı için gittiğimde benim araca da yapıldı. Bende de auto hold açıkken kalkış esnasında motor bölümünden bir ses geliyordu. 100 km kadar kullandım ve şimdilik gitti gibi. Bakalım artık.

Güncelleme iyidir Dostlar. Serviste Ustalarla bu konuyu konuşmuştuk.Nasıl ki Akıllı cihazlarımız zaman içinde güncelleme alarak daha iyi performans gösteriyorsa buda onlara benziyor. Bazı güncellemeler Servislerde Bizlerin haberi olmadan da yapılabiliyor. VW Arge çalışmaları sonucunda daha yeni ve faydalı bir yazılım ile yenisini Güncelliyor. Bu konuda çekinme duymak gereksiz bence. Herkese iyi Forumlar dilerim.

Ali hocam iş emri evrağında  

000010006 Etiket                                                      Bedelsiz

46642599 El Freni Kontrol Ünitesi Güncelleme İşçiliği    Bedelsiz 

şeklinde iki kalem var. Bu kodlar dahilinde işlem yapılmış. Farklı bir bilgi istiyorsanız paylaşabilirim.
Serhat hocam bir de "müşteri istek formu" diye bir evrak olacaktı burda yapılan güncellemenin kodu yazar., bu kodu yada kodları bakıp bize söyleyebilirmisiniz.?

Örnek resim:

istek_formu.jpg

Serhat hocam bir de "müşteri istek formu" diye bir evrak olacaktı burda yapılan güncellemenin kodu yazar., bu kodu yada kodları bakıp bize söyleyebilirmisiniz.?

Örnek resim:

Ekli dosyayı görüntüle 12059
Hocam bir bakayım varsa göndereyim. Bu bilgiye ulaşabileceğim başka bir yer var mıdır? Online olarak? sanırım bendeki tek kağıt oydu.

Hocam bir bakayım varsa göndereyim. Bu bilgiye ulaşabileceğim başka bir yer var mıdır? Online olarak? sanırım bendeki tek kağıt oydu.
Sayın hocam normalde müşteri istek formu kağıdını siz bakım öncesi servis danışmanı ile konuşurken araca yapılacak işlemleri ve eğer ekstra talepleriniz var ise ilettikten sonra yazıcıdan 2 nüsha olarak çıkarıp birini size verirler diğeri servis kendisi alıp dosyalar., Eğer sizde yoksa yada bulamazsanız., Servisi arayıp e-mail ile göndermelerin söylerseniz hemen gönderirler :rolleyes:

Sayın hocam normalde müşteri istek formu kağıdını siz bakım öncesi servis danışmanı ile konuşurken araca yapılacak işlemleri ve eğer ekstra talepleriniz var ise ilettikten sonra yazıcıdan 2 nüsha olarak çıkarıp birini size verirler diğeri servis kendisi alıp dosyalar., Eğer sizde yoksa yada bulamazsanız., Servisi arayıp e-mail ile göndermelerin söylerseniz hemen gönderirler :rolleyes:
Hocam yarın talep ediyorum.

e159f3d37fba69ec0f98beea4841a6bf.jpg

Şimdi servisi telefonla aradım. Benim aracımda da el freni güncellemesi yapılması gerekiyormuş. Yaklaşık 1,5 saatlik bir işlem dediler. Haftasonu götürmeyi planlıyorum.

Bir de böyle durumlarda niye biz arıyoruz, onlar bizi aramıyor anlamıyorum. Ben burada görmesem, arayıp sormasam haberimiz olmayacak. Kaldı ki el freni gibi kritik bir güncelleme söz konusu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şimdi servisi telefonla aradım. Benim aracımda da el freni güncellemesi yapılması gerekiyormuş. Yaklaşık 1,5 saatlik bir işlem dediler. Haftasonu götürmeyi planlıyorum.
Bir de böyle durumlarda niye biz arıyoruz, onlar bizi aramıyor anlamıyorum. Ben burada görmesem, arayıp sormasam haberimiz olmayacak. Kaldı ki el freni gibi kritik bir güncelleme söz konusu.
Başka ülkede ararlar hocam. Burada doğuş var

Bende az evvel arayıp sordurdum benim araçta güncelleme yok araç 2016 model

bende şimdi aradım sordum şase nodan baktılar benim araca güncelleme gelmemiş

İnternetten servis aksiyonu görülmediği halde servisi aradığımda güncelleme çıktı.

1 - 20Y9 * Motor yakıt hattı kablo kontrolü

2 - 46G7 * El freni kontrol güncellemesi

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende bu konuyu görünce servisi aradım bendede 46G7 çıktı..gelin bakalım dediler..2015 1,2 tsi arac..bende auto hold sorunu vardı ama el freni farklımı sistemleri..

Bende gecen hafta periyodik bakım yaptırdım bu güncellemeyi yaptılar. Genel olarak bütün araçlara yaptıklarını söyledi görevli. Ben ilk önce istemedim sonra yapın dedim. [emoji4]Herhalde yine bir sorun buldu vw araçlarda.

Geri
Üst Alt