El freni güncel yazılım

merhaba arkadaşlar

bende bakıma gırecegim güncelleme var dedıler auto hold ve elektromekanik en ufak bırakmama veya devreye gırmeme gibi bir sorunla karsılasmadım. güncellemeyi yaptırmasam mı ?

Güncelleme çıktı diyelim istememe gibi bi durum oluyor mu, sıkıntı yaşayanlar var çünkü ya da nasıl bir yol izlenmeli

Güncelleme çıktı diyelim istememe gibi bi durum oluyor mu, sıkıntı yaşayanlar var çünkü ya da nasıl bir yol izlenmeli
Hocam hiç bir sıkıntı yok. Bazen auto hold geç devre dışı kalıyordu bazende takılı kalıyordu güncellemeden sonra düzeldi.

Hocam hiç bir sıkıntı yok. Bazen auto hold geç devre dışı kalıyordu bazende takılı kalıyordu güncellemeden sonra düzeldi.
Hocam sıkıntı yaşayan dostlar güncellemeden sonra yaşamışlar ama sıkıntıyı, ondan dolayı aklım karıştı

Güncelleme sonrası yaşadığım en ciddi sorun dün başıma geldi. Normal sokak arasında ana yola dönmek için müsaitlik beklerken araç bi anda el frenini devreye soktu ve tekerlekler kitlendi. El freni düğmesinin P ışığı yandı yolun ortasında kalıverdim. Bu durumu yaşayan var mı arkadaşlar? 

Özellikle bununla ilgili doğuşa mail atıcam güncel yazılım ile ilgili ise mutlaka başka yaşayanlarda olmuştur.

ben aracımı 2. el aldım 2013 model.bizlerede gerek limi acaba bu güncellemeler.gitsek ücret karşılığındamı yaparlar.bu konuda bilgi sahibi değilim aydınlatırsanız sevinrim

Autohold ile ilgili güncelleme neyi kapsıyor acaba ? Benim şu anki aracım 2014 model 1.2 TSI Kasım ayında almıştım. Benden 1.5 ay sonra aynı aracı arkadaşım ile benim aracın autohold'ları farklıydı. Ben emniyet kemeri takmadan autohold kendisini bırakmıyor fakat arkadaşımın aracında böyle bir durum gaz verdiğiniz an autohold kendini bırakıyor. Sanırım bu durumla ilgilide bir güncelleme geldi.

bende yarın için servis bakımı randevusu aldım, el freni güncellemesi olduğunu söylediler, el freni ile alakalı olarak sadece yokuş aşağı yavaş gitmeniz gereken bir durum olursa otomatik devreye girmesinden dolayı bir kaç kez başıma geldi (sorun demek istemiyorum).

ancak güncellemeden sonra sorun yaşadığını söyleyen arkadaşların yazdıklarını okuyunca benim felsefemin haklılığı ortaya bir kez daha çıkmış oldu. "sorun yoksa kurcalama" yarın bu güncellemeyi yaptırmayı düşünmüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
BAzı zamanlar el freni çektiğimde aracıma bir süre sonra geliyorum ve el freni ışığı yanmıyor çok nadir olsada böyle bir durumla karşılaştım ve hatta servise bunu sorduğumda aracıma cihaz bağlayıp bir sorun gözükmediğini ve herhangi bir yazılım gerekmediğini bundan 6 ay önce söylemişlerdi,bu tarz bir sorunla karşılaşan oldu mu ?

Ben de 10 gün önce 45.000 km bakımı için servise gittiğimde bu güncellemeyi yaptılar. Şu ana dek el freni / auto hold'la ilgili hiç problem yaşamamıştım gerçi, ama VW Türkiye'nin bu konuda bizi haberdar etmesini beklerdim.  

BAzı zamanlar el freni çektiğimde aracıma bir süre sonra geliyorum ve el freni ışığı yanmıyor çok nadir olsada böyle bir durumla karşılaştım ve hatta servise bunu sorduğumda aracıma cihaz bağlayıp bir sorun gözükmediğini ve herhangi bir yazılım gerekmediğini bundan 6 ay önce söylemişlerdi,bu tarz bir sorunla karşılaşan oldu mu ?
Hocam el freni ışığı bir süre sonra sönüyor (buton üzerindeki). Bu çekilmediği anlamına gelmiyor. Başlarda ben de emin olamayıp birkaç defa yoklamıştım. Buton üzerindeki ışık kapalı olduğu anda tekrar çekerseniz el freni çekme sesi duymayacaksınız, sadece buton üzerindeki ışık tekrar "rahat ol el freni aktif" edasıyla tekrar yanacaktır. Yani bu bir sorun değil hocam.

Hocam el freni ışığı bir süre sonra sönüyor (buton üzerindeki). Bu çekilmediği anlamına gelmiyor. Başlarda ben de emin olamayıp birkaç defa yoklamıştım. Buton üzerindeki ışık kapalı olduğu anda tekrar çekerseniz el freni çekme sesi duymayacaksınız, sadece buton üzerindeki ışık tekrar "rahat ol el freni aktif" edasıyla tekrar yanacaktır. Yani bu bir sorun değil hocam.
teşekkürler hocam :'(

Chip tuningliydi arabam bu yazılımı banada attılar chip yazilimim kayboldu mu simdi

Geri
Üst Alt