Golf 7 burçlardan gelen ses

Arkadaşlar,

Araç daha 13000 Km de ve gıcırtı kafayı yiyeceğim yaa şu soruna daha mantıklı çözüm bulmaları gerekiyor. şirket aracımız 2005 model Golf onda bu şekilde ses yok hatta kasislerden geçerken bile gayet yumuşak geçiyor hissettirmeden 2017 Golf alıyorsun arkadan gıcırtı kasislerde yüksek hissiyat. genelde de duracak kadar yavaş geçtiğim halde. 

Yağlama işlemini yapan arkadaşlardan ricam 1-2 fotoğraf video ile ekleme şansı var mı? 

@gunesonr 

Değerli Hocam 

Burçların yağlanmasıyla giderilir ve işlem.burçlar sökülerek yapılır. Tork anahtarı ve tecrübe şart. 

Ayrıca kullanılan yağ da bildiğimiz gres yağı değildir. Özel.bir yağdır ve Yurt dışından getiriliyor

Bende de 2013 1.2 golf var sabahları garajdan geri geri çılarken frene bastığımda inanılmaz bir uğultu var ve kasisten geçerken yine çok rahatsız edici bir gıcırtı oluyor sanki altta eski kayrola yayı var 2 aydır kullanıyorum bu aracı ama wv ben de hayal kırıklığı yarattı 8 yıl kullandığım jazz arayacağım gibi geliyor bir çok açıdan... 

Hocam birisi bana yardim edebilirmi aracim 2013 model golf dururken saga veya sola gaciryi gucurtu sesler ve hafif hizda saga veya sola giderken yine ayni sesler geliyor on taraftan aracim spor yay var acama burcmu bozuk veya neyi vardir yardimci olabilirmisiniz tesekkurler 

Hocam birisi bana yardim edebilirmi aracim 2013 model golf dururken saga veya sola gaciryi gucurtu sesler ve hafif hizda saga veya sola giderken yine ayni sesler geliyor on taraftan aracim spor yay var acama burcmu bozuk veya neyi vardir yardimci olabilirmisiniz tesekkurler 
Hocam yağlanması gerekli muhtemelen. Benim araç bmw 1.16 ben de de aynı sesler gelmeye başladı. Bakıma söyleyip yağlatacağım

Selamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Daha önce hitler motorlu bi mk6 golfüm vardı. Çok memnundum memnun olduğum için mk7 golf 1.6 tdi aldım. Kasislerden geçerken benim araçta da gıcırtı şeklinde bi ses geliyor. Bütün kasislerde yapmıyor tam anlayamadım neden geliyor bu ses. 6 kasa golfümde hiç ses yoktu çok sevdiydim ondan yediye geçtim. Trim sesis vs şeylerle uğraşmamak için golf 7 aldım acaba hata mı yaptım. Bu sesle sürsem devam etsem bir sıkıntı olur mu ? 

@R_ONUR 

Burçlardan ve kapı fitillerinden gelen seslerle yaşamaya alışmaktan başka çare yok. Bunların kusa süreli çözğmleri var ama kalıcı kesin çözümü yok. Bu şekilde kullanmakta sorun yok. 

2015 golfumde de bu sorun vardı araba sanırım henüz 15 binde ya da 20 bindeydi. Aracınızda bu sesin net gelip gelmediğini test etmeniz için size bir ipucu vereceğim bu şekilde deneyin.

Diyelim bir kasis var önünüzde. Genelde yaya geçitleri öncesi veya avm otoparklarında oluyor. Aracınızı 1 e alın iyice yavaşlayın ve kasise gelmeden aracın kendi hızında tıpkı otomatik viteste gidiyormuş gibi gitmesini sağlayın bu sürede ne gaza ne de debriyaja kesinlikle basmayın. Debriyaja basmanız durumunda muhtemelen ses yapmayacaktır. Sesin şiddeti en net bu şekilde çıkıyor. Çoğu aracında sorun olmayan golf kullanıcısı tanıdığım bu şekilde kasis geçişlerinde sesin geldiğini belirttiler.Siz de servise vs gösterdiğinizde aracınızı bu yöntemle test ettirin.

Ahmet Tokmak bey debriyajla burc sesi nerde iliskili de basarsaniz bu sesi duymuyosunuz ? 

Golf un burc sesi meshurdur. Her turlu zaten kod farki, egim, kasis vs gibi yerlerde rahatlikla duyulan bilindik bisi ve cozumu de yok..

Cevaplar için teşekkürler böyle kullanmaya alışcaz artık. 

bu burcların tam olarak konumu nerede amortisör ve yaylar sökülüyor demişti denizli vw servisinde bi usta dışarda yukarda arkadasın verdiği linkteki yağdan alıp dısarda yağlatsam daha iyi olur diye düşünüyorum

Geri
Üst Alt