Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

Autoglym vrc, plak2r, auto finesse spritz, koch chemie mp almış olmama rağmen dayanamayıp bölünmüş olarak bunları da aldım. N11den. Biraz pahalı gelebilir. Detailing hasta işi.5A622096-83FF-4634-A85D-C50681C831D3.jpeg

Şişelemeyi çok beğendim.

Eski kaput filminin yenilenmesi, tavana sunroof tan arta kalan kisma film ve seramik kaplama 1750 TL fiyat aldim Ankara Mesa Plaza Autowax ten.. Yarin birakip 2 gun sonra alicam.. Eski kaput filmim ve seramik uygulamam VW deki Williams ta yapilmisti..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracı kurulamak için kaliteli havlu bez tavsiyeniz var mı?

@Mugzy memnun musunuz, havlu bezi sıkmadan araç rahat kurulanıyor mu?

@thelordof kesinlikle memnunum. Biraz fiyatlı ama bir kez alıp uzun süre kullanırsınız. 79x90 boyutu çok rahat kurular. Lif yapısından ötürü sıkılması tavsiye edilmiyor zaten, aksi halde bozulur.

@Mugzy Güzel havlular maalesef tuzlu oluyor. Aracı kuruladıktan sonra bezi bir yere asıp kendi kendine kurumasını beklemek en doğrusudur sanırım.

Havlu alanlar bir süre kullandıktan sonra eskisi gibi kurulama yapmamasından şikayet ederler., bunun önüne geçmek için kurulama havlusunu makinede yıkadıktan sonra kuruması için asmadan önce 3-4kez iyice çırparak liflerinin açılmasını sağlayınız., diğer türlü havlunun tüyleri birbiribe yapışır ve bu şekilde kuruyunca su çekme performansı düşer., devamlı böyle yapılması havlunun yapısını bozar., 

Bir de havlu veya cila bezi yıkarken asla yumuşatıcı kullanmayınız.!

Ben 2.5 yıldır gyeon silkdryer kullanıyorum.İlk aldığímdan 2 araba siler ve hala kuru kalırdı.Son zamanlarda biraz eskidi sanırım sadece 1 araba silebiliyor ama hala çok mennunum.Yukarıda da yazıldığı gibi çok az deterjan ve tek olarak yıkayıp kurutma makinasında kurutuyorum.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben 2.5 yıldır gyeon silkdryer kullanıyorum.İlk aldığímdan 2 araba siler ve hala kuru kalırdı.Son zamanlarda biraz eskidi sanırım sadece 1 araba silebiliyor ama hala çok mennunum.Yukarıda da yazıldığı gibi çok az deterjan ve tek olarak yıkayıp kurutma makinasında kurutuyorum.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kurutma makinası performasını etkilemiş olabilir., havlunun liflerini açamak için 3-4 kez çırptıktan sonra asarak kurutmanız daha iyi olacaktır., veya kurutma makinasında kurutacaksanız önce 3-4 kez çırpıp havlunun lifleri açılsın., lifler birbirine yapışırsa kurutma makinasından çıkardıktan sonra performansı düşer., Ayrıca eski performansına geri getirmek için bir kovada (beyaz sirke ile su karışımı) hazırlayıp 1 gün bekletin eski performansına geri döner..

Kurulama Havlusu, Yıkama Eldiveni ve Şampuan üçlüsünü yeniledim. Yaklaşık 4 senedir Meguiars Mikrofiber yıkama eldiveni, Uber Blue kurulama havlusu, Meguiar's Mor şampuan ve Sonax Turuncu şampuan kullanırken bu sefer biraz daha profesyonel ürünlere yöneldim. 

IMG_20190824_142735.jpg

Kurulama Havlusu, Yıkama Eldiveni ve Şampuan üçlüsünü yeniledim. Yaklaşık 4 senedir Meguiars Mikrofiber yıkama eldiveni, Uber Blue kurulama havlusu, Meguiar's Mor şampuan ve Sonax Turuncu şampuan kullanırken bu sefer biraz daha profesyonel ürünlere yöneldim. 

Ekli dosyayı görüntüle 23190
Hocam merhaba.

Çok güzel seçimler yapmışsınız. Güle güle kullanın. Farkını fazlasıyla hissedeceksiniz ürünlerin. Yorumlarınızı bekliyorum:) 

Diğer ürünleri de epey kullanmışsınız:) Giderleri varsa kurulama havlusunu tamponlarda, eldiveni de jant veya etek altı bölümlerde kullanabilirsiniz:)..

Merhaba,

2016 model aracımda direksiyonda hafif parlak yüzeyler oluşmaya başladı, temizlik ve bakım için hangi ürünü tercih etmeliyim.?

Merhaba,

2016 model aracımda direksiyonda hafif parlak yüzeyler oluşmaya başladı, temizlik ve bakım için hangi ürünü tercih etmeliyim.?
Hocam merhaba,

Bir deri temizleyici ve deri bakım kremi işinizi görücektir. Uygulama yapmak için valet pro nun Dash brush olarak geçen kalın fırçasını temin edebilirsiniz. Deri temizleyici olarak bende valet pro leather soap var. Fırça yardımıyla deri temizleyiciyi uyguluyorsunuz. Mikrofiber bezle güzelce temizleyip üzerine deri bakım kremi uyguluyoruz bir aplikatörle. Dr beasley s leather cream var bende. İki arkadaşın aracında uyguladık sonuç gayet tatmin ediciydi. 

Deri ürünlerinde genel olarak kullanılan ve beğenilen marka colourlock dur. Bu markanın ürünlerini de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

@AdanaDetailing Mahmut hocamın da uygulama videosunu da izlerseniz yardımcı olacaktır:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt