Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

@Alpyaman 

Deri temizliği ve yumuşak plastikleri temizlerken için bazı aksesuarlara ihtiyacın olacak; 

Yumuşak plastikleri ve deriyi temizlerken bu (2 üründen birini alabilirsin) ben kullanıyorum tavsiye ederim;

https://www.gratis.com/eklips-natural-kontur-fircasi/urun/10069360?sku=10069360 

https://www.gratis.com/eklips-pro-black-kontur-fircasi/urun/10104602?sku=10104602 

Ayrıca deride bazı yüzeyleri temizlerken ekstra olrarak farklı bir firçaya ihtiyacın olacak, Colourlock sattığı bir fırça var bu çok sert dandik bir fırça aman diyim onu alma.!! 

Valet pro deri dırçası: https://www.yamaclardetailing.com/urun/valet-pro-deri-temizleme-fircasi
Hocam nanolex ile kullanmak için valetpro detay fırçası aldım.

deri temizliği için sünger kullanmayı düşünüyorum. Colorlock set içinde gelenler. Benim derilerde kararma yok temiz bakıyorum o yüzden fırça gerek olduğunu düşünmedim 

Valla o konuya girersem uzun uzun yazmak gerekir., size şu kadarını söyliyim bizim araçlardaki deriler “vinil deri” değildir.! yani uygun olan ürün colourlock deri kalkanı 
Tamam hocam teşekkürler. Kimileri vinil diyorda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam nanolex ile kullanmak için valetpro detay fırçası aldım.

deri temizliği için sünger kullanmayı düşünüyorum. Colorlock set içinde gelenler. Benim derilerde kararma yok temiz bakıyorum o yüzden fırça gerek olduğunu düşünmedim 
Valet pro nun hangi detay fırçasını aldınız bilmiyorum fakat hepsini kullanmış biri olarak; çok dandik fırçalar, kıl döküyor, yapısı sert ben o fırçaları motor temizliğinde kullanıyorum., 

Fırça var fırça var., örneğin benim gratis’ten link verdiğim fırçalar kadınların yüzüne allık/pudra sürmek için kullanıyorlar., yumuşak yapılı olduğundan malzemeye zarar verme riski %0 

O sebebten v.pro fırçayı aracın iç aksamı için ben önermem., 

Deri temizliği sünger ile olmaz.!!

Doğru uygulama; fırça ile temizlenir, nemli mikrofiber bez ile kirler ve sabun artıklarından arındırılır., ister az kirli olsun isterse de çok kirli olsun fırça kullanmalısınız! Fırça sizi korkutmasın yumuşak kıllı fırça siz ne kadar baskı uygularsanız uygulayın zarar vermiyecektir..

Valet pro nun hangi detay fırçasını aldınız bilmiyorum fakat hepsini kullanmış biri olarak; çok dandik fırçalar, kıl döküyor, yapısı sert ben o fırçaları motor temizliğinde kullanıyorum., 

Fırça var fırça var., örneğin benim gratis’ten link verdiğim fırçalar kadınların yüzüne allık/pudra sürmek için kullanıyorlar., yumuşak yapılı olduğundan malzemeye zarar verme riski %0 

O sebebten v.pro fırçayı aracın iç aksamı için ben önermem., 

Deri temizliği sünger ile olmaz.!!

Doğru uygulama; fırça ile temizlenir, nemli mikrofiber bez ile kirler ve sabun artıklarından arındırılır., ister az kirli olsun isterse de çok kirli olsun fırça kullanmalısınız! Fırça sizi korkutmasın yumuşak kıllı fırça siz ne kadar baskı uygularsanız uygulayın zarar vermiyecektir..
Hocam APC uygulama için bu ürün fırça olarak aldım. Dediğiniz deri fırçasıda çok pahalı 120 TL 

A4ADA7AC-175E-496F-A40C-BE6DA2119FC5.jpeg

APC ‘ler ön konsol gibi hassas yüzeylere zarar verecektir, iç aksamda apc kullanmayınız..!! 

Bu konuda en başarılı ürün Nanolex interior cleaner tavsiye ederim., malzemeye zarar vermeyen harika bir üründür., Yumuşak ve sert plastiklerde, kumaş yüzeylerde hatta deri temizliği için de kullanılabiliyor., 

Deri temizliği için spesifik bir ürün isterseniz Colourlock hafif deri temizleyici öneririm., bu firma sadece deri üzerine uzmanlaşmış bir firmadır., 

Ayrıca deriyi koruma ürünü kullanmazsanız deride kirlenme, parlama  oluşumu daha çabuk oluşur., bunun için ise colourlock deri kalkanı ile deri yüzeyleri koruma altına alarak uzun süre yeni mat görüntüsünü muhafaza eder., 

Chemical guys, valet pro vs.. bu markalar deri ve yumuşak plastikler için pek başarılı ürünleri yoktur., boşuna paranızı bunlara vererek ziyan etmeyin..
Apc yi 1:10 gibi vs de seyreltirsek konsolda, kapılarda kullanamayız mı ki? Detailing temizleme işiyle uğraşanlar apc kullanıyor diye biliyorum, koruma olarak auto finesse spritz kullanıyor bazıları. Spritz de temizliyor biraz tabi.  Ben apc de spritz kullanıyorum da. Bir de sizden fikir alayım.

Valet pro apc ile 1:10 olarak koltukları temizledim süper oldu. Araç Tiguan ama koltuklar alcantara kumaş karışımı. Koltuklar parladı resmen 3 sene hiçbir temizlik yapılmamıştı. Bunun haricinde tüm kapılara ve koltuk kenarlarındaki plastiklerede uyguladım. Onlarda çok iyi temizlendi. Ardından spritz geçtim. Direksiyon, vites ve suni deri olan bölgeleri en son Zymol leather cleaner ile temizledim, amaç içindeki gliserin nedeniyle derinin beslenmesini ve hasar almasını engellemek.

Yalnız ben apcnin bu kadar kolay temizlik sağladığını tahmin etmiyordum. Hiç bir makine kullanmadan koltukları temizleyebildim. 

Koltukları şu şekilde temizledim; önce temizleyeceğim koltuğu apc ile spreyledim, apc sıktığım bez ile koltuğu sildim, sonra sadece su ile nemlendirilmiş bezle sildim ve son olarak kuru bez ile apcnin fazlalığını alarak hızlı kurumasına yardımcı oldum. Hava kapalı olmasına rağmen aracı havalandırdım. Ertesi gün koltuklar kurumuştu.

Hocam deri içinde gratisi kullanabilirsek tabi alırım

ben ters anladım gratis ürünleri sadece APC kullanım için sandım 
Siz yanlış anlamışsınız, gratis’in fırçayı hem sert/yumuşak plastiklerde, hem de deride kullanabilirsiniz., Zaten ben bu ürünü size fırçası yumuşacık olduğu için önerdim.

@thelordof Detailing işiyle uğraşan insanlar evet APC kullanıyorlar ama onlar her araba için 1 kez bunu yapıyor., ama siz aracınızı sürekli temizliyorsunuz..!! 

APC hasas malzemelere orta/uzun vadede narin yüzeylere zarar verecektir., 

APC aracın iç kısmında nerede kullanılır; halılarda, kumaş koltuklarda, kauçuk kapı fitillerini temizlerken, fitillerin ordaki ayağımızın sürttüğümüz sert plastikleri temizlerken, gaz-fren pedalı vs.. temizlerken malzemenin yapısına göre 1:10 ile 1:20 oranında seyrelterek kullanılabilir., ama deri ve yumuşak plastiklerde üzücü sonuçlar verir..

Hatta bazı apc’ler sert plastiklere bilee zarar verebiliyor.. 

@Kubilay Çabuk Alcantara/Süet yapılı koltukların orta kısmında apc kullanmayınız., Alcantara malzeme olarak aşınmaya karşı oldukça dayanıklı bir malzemedir ama temizlerken tam tersi narin temizleyici ister.. Alcantara “lifli yapısı” yüzünden apc temizleyiciler bu liflerin yapısı bozuyor zarar veriyor..

Siz yanlış anlamışsınız, gratis’in fırçayı hem sert/yumuşak plastiklerde, hem de deride kullanabilirsiniz., Zaten ben bu ürünü size fırçası yumuşacık olduğu için önerdim.

@thelordof Detailing işiyle uğraşan insanlar evet APC kullanıyorlar ama onlar her araba için 1 kez bunu yapıyor., ama siz aracınızı sürekli temizliyorsunuz..!! 

APC hasas malzemelere orta/uzun vadede narin yüzeylere zarar verecektir., 

APC aracın iç kısmında nerede kullanılır; halılarda, kumaş koltuklarda, kauçuk kapı fitillerini temizlerken, fitillerin ordaki ayağımızın sürttüğümüz sert plastikleri temizlerken, gaz-fren pedalı vs.. temizlerken malzemenin yapısına göre 1:10 ile 1:20 oranında seyrelterek kullanılabilir., ama deri ve yumuşak plastiklerde üzücü sonuçlar verir..

Hatta bazı apc’ler sert plastiklere bilee zarar verebiliyor.. 

@Kubilay Çabuk Alcantara/Süet yapılı koltukların orta kısmında apc kullanmayınız., Alcantara malzeme olarak aşınmaya karşı oldukça dayanıklı bir malzemedir ama temizlerken tam tersi narin temizleyici ister.. Alcantara “lifli yapısı” yüzünden apc temizleyiciler bu liflerin yapısı bozuyor zarar veriyor..
Bilgiler için teşekkürler 

@forzaGilles Sağolun hocam. Yeterince seyreltilmezse zarar verir evet.

bu kadar çok ? bakım temizlik ürünü konuşuluyor çok güzel   

son 20  günde  arabayı yıkayan / yıkatan oldumu ? 

bu enerjiyi / şevki /  kendinde hisseden varmı ya da 

3 haftada    elimi 877 kere yıkayan ben  ,  arabayı  kaderine terketmiş durumdayım .  araba suya hasret kaldı ? 

vaka  sayısı arttıkça  benim araba temizleme ihtimalim düşer gibi 

şu korona bitsin termal kaplıca suyuyla yıkıycam aracı söz ! 

@Savatage Valla eve en son geldigimde yagmur yagiyordu, 20 gundur de kapali otoparkta duruyor araba. Gecenlerde bir markete cikayim dedim, cikmisken de fircasi cizmeyen makinada arabayi yikatayim dedim elmecbur. Makinayi da kapatmislar. Korona bittikten sonra ilk is vidalarina kadar yikayacagim acayip bunaldim 😂

Geri
Üst Alt