Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

Öneriniz için teşekkürler 
Üstat Altafoam alımını sarı siteden yaptım. Aldıktan sonra biraz daha araştırma yapayım dedim Gloria markasının da iyi olduğunu öğrendim. Ama çoğu kişi Gloria markasının TR de satılmadığını sanıyor. Biraz daha araştırınca TR de Eco sistem firması tüm ürünlerini satıyor.

bu köpük pompalarının dez avantajı manuel elle basınçlamdırma. 3-4 kere basınçlandırmak gerekiyor. Buda kol kuveti olduğu için yoruyor. Gloria nın ürünlerini incelerken pille çalışan pompası olduğunu farkettim. 1 tl ilk hacimli FM10 kodlu pompa ile uyumlu değil ama 5 lt FM50 kodlu pompa ile uyumlu.

bunları niye paylaşıyorsunuz derseniz ilgilenen arkadaşlara fikir olsun diye yazıyorum. 

Fiyatlar;

FM10 160 tl

FM50 634 tl (manometre ve sprial borulu)

Pompa 270 tl

844823B7-D840-4DE7-A228-6F5C66AF0E45.png

5AF6527B-4081-4156-BE97-4284DA95C99B.png

Sonax turuncu şampuan ve sonax hızlı cila almayı düşünüyorum almalımıyım sizce 

Sonax turuncu şampuan ve sonax hızlı cila almayı düşünüyorum almalımıyım sizce 
Sonax turuncu yerine nanolex pure alabilirsiniz daha iyi temizlik yapacaktır. Yada şuan tr de yok ama temin edebilirseniz. Zymöl autowash, autobrite direct purple velvet, carpro reset gibi şampuanlar olabilir. 

Sonax brilliant shine detailer dan (mavi olan) bahsediyorsanız başarılı bir ürün. Sadece toz tutma gibi bir eksi yönü var. Ben autobrite direct p32 ile karistirip kullanıyorum. Yada koch chemie pw olabilir oldukça bereketlidir. Islak araca uygulayıp bir bezle yaydırıp, birkaç dk da bekleyip duruluyorsunuz. Gyeon wetcoat da olabilir. Güzel ürünlerdir. İnceleyip size hangisi mantıklı geliyorsa alabilirsiniz.

Kurulama Havlusu, Yıkama Eldiveni ve Şampuan üçlüsünü yeniledim. Yaklaşık 4 senedir Meguiars Mikrofiber yıkama eldiveni, Uber Blue kurulama havlusu, Meguiar's Mor şampuan ve Sonax Turuncu şampuan kullanırken bu sefer biraz daha profesyonel ürünlere yöneldim. 

Ekli dosyayı görüntüle 23190

Nanolex Pure Shampoo 750ml bitince bu sefer "Koch Chemie NMS 750ml" aldım. 77 TL fiyatı var, haftasonu deniycem. 

IMG_20200303_142446.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@palsak 80x50 cm ölçüleri, resmin büyük haline bakarsanız kendiniz de görebilirsiniz. Biraz kalınca/ağırca bir havludur. Forumdaki @Dreamliner (Emre Bey) sayesinde 150 TL'ye almıştım geçen sene.

@forzaGilles hocam; iç temizlik için APC i nerelerde kullanabiliriz. Daha doğrusu konsolda kullanabilir miyim?

iki ürün arasında kaldım. Chemical Guys Nonsense All Surface ve Valet Pro 

ayrıca kol dayama direksiyon kapı kol dayamaları gibi deri bölgeler için Chemical Guys leather cleaner düşünüyorum 

@forzaGilles hocam; iç temizlik için APC i nerelerde kullanabiliriz. Daha doğrusu konsolda kullanabilir miyim?

iki ürün arasında kaldım. Chemical Guys Nonsense All Surface ve Valet Pro 

ayrıca kol dayama direksiyon kapı kol dayamaları gibi deri bölgeler için Chemical Guys leather cleaner düşünüyorum 
APC ‘ler ön konsol gibi hassas yüzeylere zarar verecektir, iç aksamda apc kullanmayınız..!! 

Bu konuda en başarılı ürün Nanolex interior cleaner tavsiye ederim., malzemeye zarar vermeyen harika bir üründür., Yumuşak ve sert plastiklerde, kumaş yüzeylerde hatta deri temizliği için de kullanılabiliyor., 

Deri temizliği için spesifik bir ürün isterseniz Colourlock hafif deri temizleyici öneririm., bu firma sadece deri üzerine uzmanlaşmış bir firmadır., 

Ayrıca deriyi koruma ürünü kullanmazsanız deride kirlenme, parlama  oluşumu daha çabuk oluşur., bunun için ise colourlock deri kalkanı ile deri yüzeyleri koruma altına alarak uzun süre yeni mat görüntüsünü muhafaza eder., 

Chemical guys, valet pro vs.. bu markalar deri ve yumuşak plastikler için pek başarılı ürünleri yoktur., boşuna paranızı bunlara vererek ziyan etmeyin..

APC ‘ler ön konsol gibi hassas yüzeylere zarar verecektir, iç aksamda apc kullanmayınız..!! 

Bu konuda en başarılı ürün Nanolex interior cleaner tavsiye ederim., malzemeye zarar vermeyen harika bir üründür., Yumuşak ve sert plastiklerde, kumaş yüzeylerde hatta deri temizliği için de kullanılabiliyor., 

Deri temizliği için spesifik bir ürün isterseniz Colourlock hafif deri temizleyici öneririm., bu firma sadece deri üzerine uzmanlaşmış bir firmadır., 

Ayrıca deriyi koruma ürünü kullanmazsanız deride kirlenme, parlama  oluşumu daha çabuk oluşur., bunun için ise colourlock deri kalkanı ile deri yüzeyleri koruma altına alarak uzun süre yeni mat görüntüsünü muhafaza eder., 

Chemical guys, valet pro vs.. bu markalar deri ve yumuşak plastikler için pek başarılı ürünleri yoktur., boşuna paranızı bunlara vererek ziyan etmeyin..
Nanolexi aldım. Bu ürünün açıklmasında deri bölgelerde yazıyor. Kullanılır mı sizce?

hazır olarak geliyor ama yine de seyreltmeye gerek var mı?

@forzaGilles hocam; bizim deriler vinil mi doğal mı?

deri klinik yetkilisi ile konuştuğumda doğal deriler için deri kalkanı vinil ise vinil koruyucu almalısın dedi.

Hocam süper bilgiler yüreğinize sağlık

@Alpyaman Nanolex seyreltilmeden kullanılıyor

Açıklamasında nanolex’i deri yüzeylerde kullanılabileceği yazıyor., ben deri için deri temizleyici kullanıyorum., bu konuda karar senin..

Senin araç için doğru ürün; deri kalkanı

@Alpyaman 

Deri temizliği ve yumuşak plastikleri temizlerken için bazı aksesuarlara ihtiyacın olacak; 

Yumuşak plastikleri ve deriyi temizlerken bu (2 üründen birini alabilirsin) ben kullanıyorum tavsiye ederim;

https://www.gratis.com/eklips-natural-kontur-fircasi/urun/10069360?sku=10069360 

https://www.gratis.com/eklips-pro-black-kontur-fircasi/urun/10104602?sku=10104602 

Ayrıca deride bazı yüzeyleri temizlerken ekstra olrarak farklı bir firçaya ihtiyacın olacak, Colourlock sattığı bir fırça var bu çok sert dandik bir fırça aman diyim onu alma.!! 

Valet pro deri dırçası: https://www.yamaclardetailing.com/urun/valet-pro-deri-temizleme-fircasi

Geri
Üst Alt