Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

Kuş pisligi ve ağaç reçinesi demişken özellikle beyaz arabasi olan arkadaşların bir konuya dikkatini çekmek isterim. Eğer aracınızı demiryollari istasyonlar vd demir tozunun yoğun olduğu yerlere park ediyorsanız dikkat etmekte fayda var. O demir tozları boyanın üstüne konar sonra yağmur veya nemle aracın üstünde pas renginde küçük kahverengi lekelere sebep olur. Bununla ilgili otomobil ureticilerine çok şikayet gelir bilginiz olsun bunu hata kabul etmezler.

@ladinkayinama şuan bi karış toz var seramik yapıldı ama bu aralar tozlar daha çok yapışıyor gibi @theGenius hüseyin hocamızda pro 9 h yaptırdı galiba yorumunu istıyorum akmanlara direkt gidicem sanırım bizim burada hadımköy mevkisinde diye duydum
Toz tutma gibi bir durum yok hocam oldukça temiz kalıyor araç hatta. Seramiğin amacı o zaten, yüzey pürüzlülüğünü azaltarak, tozun suyun hatta havanın bile tutunma yüzeyini azaltır. Su iticilik özelliği de bu yüzdendir.

Aracıma ziebartta diamond gloss yaptırdım. İlk alındığı zaman. tamamen para tuzağı yaptıkları bişi yok. Yaptıkları iş 2-3 ay sonra çöp oluyor, sıradan wax atıyorlar koruma diye. Ben alıyorum 150 tl ye wax çok daha kaliteli oluyor. Bu işi yerel olarak yapan yerlere gidin örneğin; heroic detailing, detailworks, dby detailing bu adamlar hakkını veriyor. Belki ücretleri yüksek ama emin olun araç fabrikadan çıktığından daha temiz, çiziksiz, parlak bir hal alıyor. Örnek bir cila aldım şimdi aracım için cumartesi günü uygulayacağım, cila fiyat türkiyede 700tl. Standart bir kutu. Aracınıza en iyi bakımı siz yaparsınız 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kty94kty katılıyorum size, sıfır araca seramik kaplama veya boya koruma önermiyorum. araç üzerindeki orjinal boyanın performansının yerini hiçbirisi tutamaz. araca fırça değdirmeden çizilmeyi minimumda tutup yıkattığımız sürece albanisini uzun süre korur.

havalar ısındıkça beğenmediğim yönü ;

arka cam açılınca 40-50 Kmh de bile patpat rüzgar sesi

Rüzgarlık taktırmayı düşünüyorum

En beğenmediğim yönü, ofisime girememesi. Şöyle yanımda otursa ne güzel olur :)

önceden belirttiğim şeyler var mı hatırlamıyorum ancak, gaza bastığınızda response time gecikmeli

istediğim hızda cevap alamıyorum. 

@kty94kty Sanırım SONAX Premium Carnauba Care cila aldınız %100 doğal carnauba içerdiği söyleniyor tamamen saf bir ürün olduğu söyleniyor.. Bu ürün için Türkiye'de 650-700 lira vermek çılgınlık.. yurtdışından almak en mantıklısı 50-55$

@magic Yani imkan olsa geçerdim tabi :)  Şaka bir yana seyretmekten zevk aldığım bir otomobil. Bazı otomobillerin içine de dışına da bakarken zevk alıyor insan. Bazılarından da tersine hoşlanmıyor. Tabi bu hisler otomobile ayrıca merakı olanlar için, biraz taraflı hisler, zevkler ve renkler tartışılmaz sonuçta.

Ben Alman otomobillerini görsel olarak da beğendiğim için mutluyum, Golf ü ise ayrıca beğeniyorum. Passat Variant ı da :)

Bendeki 2013 1.6 TDI 90 AutoHold un çalışmasını beğenmiyorum mesela. Uzun araştırmalar sonucunda @yusuf un da katkılarıyla sebebinin ABS yazılım sürümünden kaynaklandığı neredeyse kesinleşti. Ancak benim araca son sürüm ABS yazılımı yüklenmesine VW izin vermiyor. 2013 modelden sonrakilerde son sürüm ABS yazılımı var ve onlarda AutoHold debriyajdan ayağınızı kaldırınca (gaza basmadığınız halde) bırakıyor.

Şimdilik tek şikayetim bu.

Ses çıkaran sağ taraftaki güneşlik beğenmediğim yanlardan biri

Sent from my iPhone using Tapatalk

telefon usb kablosunu takabilen varmı acaba ben kapağı kıracaktım nerdeyse  s=alsaa

Geri
Üst Alt