Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

@erkan163

Bu kadar üsturuplu serzeniş görmemiştim....

Galiba hepimizin durumu benzer...

Hatta eşim "sattık yine de kurtulamadık " diye serzenişi farklı bir seviyeye getirdi.

Hepten haksız da değil hani... :)

henüz 3000 deki 1 aylık golfümden gelen sunroof tıkırtısı ve sürücü kapısı cam kapalıyken kapattığımda gelen titreme sesi :(

henüz 3000 deki 1 aylık golfümden gelen sunroof tıkırtısı ve sürücü kapısı cam kapalıyken kapattığımda gelen titreme sesi :(
Hocam araç içindeki eşyalarınızı kontrol etmenizi öneririm. Gözlük cebinde gözlük varsa özellikle. Bir çanta fermuari dahi bu seslere neden olabilir.

1. En üst donanım seviyesinde bile doğru düzgün hiçbir şeyin olmayışı, minimum 7-8 bin tl farkla adam edilmesi sanırım kendimiz Highline Plus diye bi donanım kategorisi ekledik haberimiz yok.
2. Park sensörlerinin çok yükseğe konumlandırılmış olması alçak kaldırımları ya da otoprak demirlerini algılamaması ve yol boyunca zırt pırt devreye giren park sensörü. (Acaba seyir halindeyken bu özelliiği kapatma şansımız yok mu? Vitesin yanında ki yerden kapatıyorum trafik sıkışınca yine devreye giriyor.)
3. Bagaj kapağında hala daha ip askı kullanılması, yıkamacılar tarafında koparılmaya çok müsait olması.
4. Bu madde de bugün başıma geldi paspas bağlantı noktalarının çok narin olması bugün koptu, geri döşemeye nasıl yapıştıracağım bilmiyorum tutar mu tutmaz mı canımı sıktı.
Herkese sevgiler saygılar  s=aşk  
5. Kullanım kılavuzlarının @silvershadow tarafından yazılmayışı...  :mad:  

Moderatör tarafında düzenlendi:
1. En üst donanım seviyesinde bile doğru düzgün hiçbir şeyin olmayışı, minimum 7-8 bin tl farkla adam edilmesi sanırım kendimiz Highline Plus diye bi donanım kategorisi ekledik haberimiz yok.
2. Park sensörlerinin çok yükseğe konumlandırılmış olması alçak kaldırımları ya da otoprak demirlerini algılamaması ve yol boyunca zırt pırt devreye giren park sensörü. (Acaba seyir halindeyken bu özelliiği kapatma şansımız yok mu? Vitesin yanında ki yerden kapatıyorum trafik sıkışınca yine devreye giriyor.)
3. Bagaj kapağında hala daha ip askı kullanılması, yıkamacılar tarafında koparılmaya çok müsait olması.
4. Bu madde de bugün başıma geldi paspas bağlantı noktalarının çok narin olması bugün koptu, geri döşemeye nasıl yapıştıracağım bilmiyorum tutar mu tutmaz mı canımı sıktı.
1. Haklısınız, katılıyorum. :)

2. Park sensörüm yok, yorum yapamayacağım. :(

3. İp askı derken,  pandizotu tutan ipler mi?

4. Bunu, bilmiyorum ama bana sağlam geldi. :)  

@fcsrn Evet hocam pandizotu tutan ipler oldukça narinler ben yıkamaya verilmeden önce askılarından tarafınızca çıkarılmasını öneririm. Eski aracım olan golf 6 da başıma geldi şimdi de aynı malzeme kalitesinde yeni aracımda görünce biraz korktum.
Valla o paspas'ın bağlantı noktaları basit bi yapıştırıcıyla döşemeye sabitlenmiş bi çektim komple çıktı 

@fcsrn Evet hocam pandizotu tutan ipler oldukça narinler ben yıkamaya verilmeden önce askılarından tarafınızca çıkarılmasını öneririm. Eski aracım olan golf 6 da başıma geldi şimdi de aynı malzeme kalitesinde yeni aracımda görünce biraz korktum.
Valla o paspas'ın bağlantı noktaları basit bi yapıştırıcıyla döşemeye sabitlenmiş bi çektim komple çıktı 
Yıkamacıya vermiyorum kendim yıkıyorum. :)

Ben onları nazikçe iki elimle çıkarıyorum hep. :)

5. Kullanım kılavuzlarının @silvershadow tarafından yazılmayışı...  :mad:  
1. Highline boş diyorsunuz fakat lütfen bir bakın rakipleri A3, Mercedes A ve bmw 1 serisine neler var yok diye., opeli katmıyorum bile opel deki eksikleri yazmaya kalksam 2 tane A4 kağıdı anca yeter

2. O beğenmediğiniz park sensörü A3 ve 1 serisinde standart bile değil:(

3. evet ipler iyi değil

4.paspas bağlantı noktaları taban halısına bağlı zaten halınında altında şase var kusura bakmayın fakat şaseye tutturamıyacakları için pek çok araçta bu sorun mevcut., yapılması gereken bağlantı noktasını elinizle aşağı bastırırken aynı anda da yavaşça paspasın kurtulmasını sağlamak., ama tabi siz bununla uğraşmaya da mecbur değilsiniz haklısınız., malesef pek çok markada da bu sorun mevcut

5.Kullanım klavuzu konusuna değinecek olursam o kadar kötü planlanmış bir kitapçık ki uğraşsan daha kötü planlanamazdı., Arkadaş açıp bişey açıp okuyacağım her konu başında 2 sayfa uyarı bilgileri bıkkınlık geliyor., yetmiyor o kdar can alıcı konularda yarım yamalak karman-çorman anlatım tarzı ile anlatılıyor ki yani konu bitiyor ben elma hakkında bilgi almak için okuyorum bana armutun sapını anlatıyor., malesef bu zamana kadar okuduğum en kötü araba kitapçığı., :(( Ne demek istediğimi soran arkadaşlar lütfen kitabı açıp "far aydınlatmaları" bölümünü özellikle de hayatımda ilk defa duyduğum abudik gubudik terimler üretillerek yani bir arabanın park lambaları hakkında bilgi verirken (yan park lambaları) diye bir saçmalıyor ne demek istediğimi soranlar kitapçık sayfa 98 ve 99 'u okumalarını tavsiye ederim anlıcaklar ne demek istediklerimi., Yetmiyor aracın bilgi eğlence ekranının ayarlar kısmında "yağmurda sürüş farı" diye bir özellik var ama ne hikmetse bu yağmurda sürüş farı denilen özelliğini aktif ettiğimiz zaman ne işe yaradığı ile ilgili hiç bir şey kitapta yazmamakta., öyleki o menünün her bir özelliği hakkında bu bu işe yarıyor diye bilgi verirken yağmurda sürüş varı ile ilgili bilgiyi atlamışlar., Hee evet ben ne işe yaradığını biliyorum da sen bana anlat kardeşim ben biliyorum diye başkası da bilmesi gerekmiyor.,.!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Aviator hocam ben sadece pandizot iplerine yorum yapayım. Bunun ipsiz olanı hangi araçlarda var. 

@Aviator

Değerli Hocam

1. İlk aklıma gelen artık neredeyse Türkiye'ye ithal edilen tüm Audi lerde ve BMW lerde bulunan, ekstra donanim olarak fiyata eklenen Led paketindeki Bi-Xenon farların bizdeki "Basic Bi-Xenon farlar " dan olduğunu biliyor muydunuz? Hıza ve viraja duyarlı olanlardan isterseniz bir daha sipariş vermeli ve ciddi bir fark ödemelisiniz. 

Adaptif şasi ile verilen Golf R var mesela ama o da ortalama 2 Highline donanımda Golf fiyatına.

Audi alıyorsunuz....

Premium...

Ama o da ne?

Önde park sensörleri de Cruise Control özelliği de hadi olsun da Basic olsun diyebileceği Bi-Xenon farları bile yok.  

İnsan oğlunun gözünün doymayacağını bilen satıcılar donanımla kendisini şımartmayı seven insanlara arabayı satarken ettikleri kârın misli misli fazlasıyla satmayı da keşfetmiş.

Mercedes de alsanız, Audi de alsanız BMW de alsanız bu böyle. 

2. Park sensörleri hakkında kilavuzumuzda özellikle tel, demir veya benzeri çitleri algılamadığını bu nedenle dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatılmıştı. Geri görüş kamerası bu konuda tek çözüm değerli Hocam veya Türk usulü park... yani aşağı inip park edeceğiniz yere bakıp sonra da park manevrasına başlamak.

3. Bahsini ettiğiniz bagaj kapağı icerindeki hareketli siyah kapak "Pandizot" olarak bilinir ve bunu taşıyan ipin kopmasından daha fenasının Pandizot iplerini tutan çıkıntıların kopmasıdır. Bunun çözümü cidden yok..

Bu mekanizma yerine kullanılabilir olan stor tarzı sürgülü mini kepenk yer kapladığı için tercih edilmemektedir ama neden olmasın ki?

4. Hocam paspas bağlantı pimini koparmayı ilk kez duydum ve bunu başaran sizinle tanıştığıma memnun oldum.. merak ettim ne yer ne içersiniz bu kadar güçlü olabilmek için? Maşallah tuttuğunuz elinizde kalıyor. :)

5. Teşekkür ederim. 

@yusuf Sevgili hocam ipin aslında ipin kalitesizliğine değinmek istedim. Bagaj kapağında ki bağlantı noktalarona oturan kısım çok ince dikişlerle bağlanmış bir kezde başıma geldiği için aynı dertten muzdarip olunmaması için paylaşmak istedim.

@silvershadow Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.
Belki de o kopan pim de bir sorun vardı çünkü sadece tek bir tanesi koptu. Birde son olarak seyir halinde otomatik devreye giren bu park sensörünün herhangi bir kapatma fonksiyonu var mı acaba bi bilginiz var mı? Anladığım kadarıyla sadece sesi kısılıyor, radyoya müdahalesi engelleniyor. Vitesin sağ tarafında bulunan tuşuna basıp devreden çıkarsam da algıladığı an yine devreye giriyor. (Dit dit dittttttttt diyerekten heyecan veriyor birde bakıyosun daha bi dünya mesafe var ama sensör çıldırıyor :p)

@silvershadow Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.
Belki de o kopan pim de bir sorun vardı çünkü sadece tek bir tanesi koptu. Birde son olarak seyir halinde otomatik devreye giren bu park sensörünün herhangi bir kapatma fonksiyonu var mı acaba bi bilginiz var mı? Anladığım kadarıyla sadece sesi kısılıyor, radyoya müdahalesi engelleniyor. Vitesin sağ tarafında bulunan tuşuna basıp devreden çıkarsam da algıladığı an yine devreye giriyor. (Dit dit dittttttttt diyerekten heyecan veriyor birde bakıyosun daha bi dünya mesafe var ama sensör çıldırıyor :p)
Sorunuzun yanıtı burada değerli Hocam 

Dsg  de kalkarken gelen gicirti/sangirti sesi bu 1. Viteste 2. Vitese geçerken de olabiliyor 

Geri
Üst Alt