Ekranda görülen yeşil kılavuz çizgiler direksiyon hareketi ile değişmiyor. Bu çizgileri aracın arka yatayda izdüşüm çizgileri  olduğunu düşünebilirsiniz. Bu çizgilere göre direksyonu ve park pozisyonunu ayarlayabiliyorsunuz.

Benim burada vw firmasına bir eleştirim var.

Highline araçlarda katlanır ayna ve led stop sonradan standart donanıma eklenmişti.

Fiyatları göz önünde bulundurunca geri park kamerası ve ergo koltuk standart donanıma ilk eklenmesi gereken opsiyonlar bana göre.

5LRnJj.jpg

GP14V6.jpg

Ekranda görülen yeşil kılavuz çizgiler direksiyon hareketi ile değişmiyor. Bu çizgileri aracın arka yatayda izdüşüm çizgileri  olduğunu düşünebilirsiniz. Bu çizgilere göre direksyonu ve park pozisyonunu ayarlayabiliyorsunuz.
Teşekkür ederim hocam, ben de sonradan orjinal olan fakat kılavuz çizgileri direksiyon hareketi ile değişmeyen kamerayı  Ender'de taktırdım. Daha önce kullandığım diğer markalarda kılavuz çizgileri hareketli olduğu için merak edip sordum hocam.. 

benim aracımda yok, ön arka park sensörü var. eşim bile çok rahat kullanabiliyor kamera olmadığı halde. hatta cıvıc te vardı, kameradan bakıp arkadan bir araç geldiğini görünce panik olup şaşırabiliyordu böyle daha iyi oldu :)  

Arkadaşlar merhaba;

Ben de geçen hafta 2016 1.4 TSI Highline Golfumu alıp aranıza katıldım. Fabrikadan getirmelerini beklemek istemediğimden ellerindeki istediğim birkaç özelliğe sahip hazır bir araç aldım. Ama malesef araçta geri görüş kamerası yok.

Sormak istediğim bunu servis takıyor mu? Takarsa garanti durumum ne oluyor. +2 yıl garanti yaptırdığım için garanti konusunda endişeliyim.  Etraftan duyduğum birkaç kişiye göre servis takmıyormuş. Aydınlatabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar merhaba;
Ben de geçen hafta 2016 1.4 TSI Highline Golfumu alıp aranıza katıldım. Fabrikadan getirmelerini beklemek istemediğimden ellerindeki istediğim birkaç özelliğe sahip hazır bir araç aldım. Ama malesef araçta geri görüş kamerası yok.
Sormak istediğim bunu servis takıyor mu? Takarsa garanti durumum ne oluyor. +2 yıl garanti yaptırdığım için garanti konusunda endişeliyim.  Etraftan duyduğum birkaç kişiye göre servis takmıyormuş. Aydınlatabilirseniz sevinirim.
Sıkıntı olmaz hocam. En fazla secde medya cihazı garanti dışı kalır.

509937dcd1285cf10f63b0dcfc990eea.jpg

Hocalarım pazartesi 1.4 tsi dsg highline aracıma kavuştum fakat geri görüş kamerasından memnun değilim 30 cm e kadar netlikte sıkıntı yok ama 30 santimden sonra bulanık sanki odaklama sorunu varmış gibi geldi bir iki tane fotoğraf çektim geri görüş kamerası olan hocalarım yorumlayabilir mi acaba normali mi bu ekran 8,5 inç olunca daha mı belli oluyor
971d9ce7f09c4c561b3a5a8807300f95.jpg
112e9bbad71db638f9ff42fbc735cbd5.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@scrserhat Hocam nerede taktırdınız. Sanırım kamera çözünürlüğü ekrana yatmiyor. 4K televizyonda 720p film izlemek gibi.

Ben hiç dikkat etmemiştim çözünürlüğüne. Nedeni ise ilk aldığım zamanlar kameraya bakarak park ediyordum, ekranda araç uzak diye gaza az fazla dokundum araç bir anda dibime girince ani fren ile durumu kurtardım. 

Hangi durumlarda  bu opsiyona sahip olduğuma memnunum ?

- aşırı karanlık alanlarda gerçekten çok iyi ( aydınlık ) bir görüntü veriyor.

- park sensörü emin değilim ama tahmini 30 cm kala kesintisiz ötmeye başlıyor. Çok dar alanlara girip/çıkarken  güvenli bir şekilde fazla yaklaşmanıza olanak sağlıyor.

- en önemli özelliğinden birisi ise çapraz park halindeki aracı geri vitese taktığınız anda arkadan araç gelip gelmediğini görebiliyorsunuz. Kamera olmaması yada çalışmaması halinde aracı yarıya kadar çıkartmadan araç gelip gelmediğini göremediğiniz zamanlar oluyor.

- eskiden babamın broadwayini kullanırken park alanlarına kafadan ve kaldırıma 0 girerdim. Golf sahibi olduktan sonra kafadan girdiğim yerlere dahi geri geri girmeye başladım. Hatta ilk başlarda kaldırıma çok yakın park ettiğimden jantı çizdirmiştim. Park kamerasındaki çizgiler sayesinde geri ve dik girişlerde jantı çizdirmeden yanaşabiliyorum.

evet tüm bunları geri kamerasız da yapabiliriz ama kamera işi daha güvenli hale getiriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
golf 7  2016 model aracım için amblem  geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum. İnternetten araştırdım 1950 tl satılıyor normal mi ? Taktırmaya da 200-300 tl alıyorlar. Fiyatlar çok uçuk geldi. Var mı uygun fiyata bir yer arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz arkadaşlar...

Geri
Üst Alt