İşte yeni makyajlı kasa Golf

Bizim oralarda bir laf var , boş bakkal kendini tartar diye. Bu arkadaş yepyeni bir araç tanıtacam havasında, heyecanlı. Tanıyan biri varsa sadece makyaj deyip gazını alsın. Baş-diz mesafesi ölçmeler vs komik duruma düşmüş resmen. Sesli güldüm..

merhabalar

makyalı kasanın 1.4 tsi 125 manueli ile makyajsızının arasında yaklaşık 150 kg fark var, bunun nereden geldiğini bilen var mı?

vw sitesindeki teknik detaylara göre yazıyorum ayrıca makyajlı kasanın şehiriçi yakıt tüketimi 0,2-0,3 lt daha fazla...

merhabalar
makyalı kasanın 1.4 tsi 125 manueli ile makyajsızının arasında yaklaşık 150 kg fark var, bunun nereden geldiğini bilen var mı?
vw sitesindeki teknik detaylara göre yazıyorum ayrıca makyajlı kasanın şehiriçi yakıt tüketimi 0,2-0,3 lt daha fazla...
Yakıt tüketimi ağırlık farkından geliyordur hocam.
Fakat ağırlık farkının nereden geldiğini bulmak için vw tarafından teknik bir açıklamaya ihtiyaç var.

Biraz anlamsız geliyor.
Şimdi Golf 8 çıktığında eski kasaya göre tekrar 150 kg hafifledi derler ise (artı bir özellik olarak)
komik duruma düşerler.
Bekleyip görelim.

Her yeni kasa ve makyaj sonrası 100kg hafiflerse 30 sene sonra yok olur

Her yeni kasa ve makyaj sonrası 100kg hafiflerse 30 sene sonra yok olur
Bu eskiden beri yapılan birşey değil ki yok olsun.
Anlayamadım.
Şuan amaç ağırlığı azaltmak rüzgar direncini düşürmek.

Neden?
Düşük yakıt tüketimi
Daha iyi hızlanma ve performans.

O yüzden bütün yeni nesil araçlarda ağırlık düşürmek isterler.
Arttırmak değil.

Bence ağırlıklar Türkiye sitesine yanlış yazılmış. Çünkü Almanya sitesinde 2.0 TDI DSG Highline ın ağırlığı bile 1391 kg görünüyor. 1.6 TDi DSG nin 1400 kg üstü olması imkansız gibi.

Leonda 1.0 tsi ünite 115 bg

A3 te yine 116 bg

Golfte niye 110 bg ?

Yeni Golf için bayiyi aradığımda 1.4 TSI Highline DSG için ya sadece highline ya da highline'a ek acc-ergo koltuk-cam tavan-mid led far olduğu söylendi heryerde bu aynı mıdır?

nasıl gözden kaçırıyorlar böyle bir hatayı anlamak mümkün değil.

diğer ülkelerin sitelerine girmemiştim, teşekkür ederim cevap için.
Geçtiğimiz yıllarda passat satılmaya başlandığında iz açıklığı hatalıydı.  Hatayı defalarca bildirmeme rağmen sonuç değişmedi maalesef.

Umurlarında bile değil 

Nasılsa öyle de olsa böyle de olsa satılıyor. 

merhabalar

VW.de sitesini esas alın hocam

Burada bu işleri stajyerlere yaptırımlarına eminim.

Sanırim ana fikirleri şu: Türkiye de kaç kişi bakar ki?

Geri
Üst Alt