Yakıt önerisi

Nerden alırsanız alın tüm Türkiyedeki mazotun yüzde 35 i zaten lukoil malı...hangisi ucuzsa onu alın bence...
Kaynak verebilir misiniz?

Benim bildiğim tüm yakıtlar Tüpraş tan çıkıyor, her firma kendi katkısını ekliyor. 

Kaynak verebilir misiniz?

Benim bildiğim tüm yakıtlar Tüpraş tan çıkıyor, her firma kendi katkısını ekliyor. 
eskiden akaryakıt sektorundeysim halen arkadaslarım calışıyor..ülkemizde ne yazıkkı dizel üretimi sınırlı tüpraşta cok az dizel üretimi var gerisi dünyadan diğer ülkelerden sağlanıyor yunanıstan bulgaristan israil romanya libya fas ve diğer ülkelerden spot olarak dizel alınıyor ama en buyuk sağlayıcı rusya bp shell po total rusya soçideki lukoilden mazotları alıp kendi depolarına boşaltır markırlar ve iç piyasaya verir..arkadasımdan öğrendiğime göre su an oran %35..benzinide bazen dışardan gelsiğini biliyorum spot piyasa fiyatına göre

@reko Peki hocam şimdi diyelim ki; Mesela BP Türkiye rusyadaki lukoil'den akaryakıtı aldı içine kendi karışım ve katkılarını kattı., peki bu yakıt ile İngiltere'de satılan BP dizel arasında kalite anlamında çok fark oluyor mu? Veyahut BP yada Shell spot olarak libya yada romenlerden aldığı yakıt kalitesiz bir yakıt anlamına geliyor diye mi yorumlamamız lazım..? Sonuçta yakıtı yada hammaddesini spotta alsalar rusya dan da alsalar bu yakıt pompaya girmeden her firma kendi harmanını formülüne göre (karışımını katkısını vs.) koyup ondan sonra pompaya girmiyor mu..? Sonuçta hammadde spotta olsa, Rusyadan da alınsa aynı değil mi? biraz bizi bilgilendirirseniz memnun oluruz.. Ben bu yakıt konusunda biraz hassas olduğumdan Shell Türkiye A.Ş. 'nin "bizzat kendisinin" işletmesini yaptığı istasyonlardan alıyorum mazotu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bp alıyorum. Şu ana kadar başka firmadan almadım.

@reko Peki hocam şimdi diyelim ki; Mesela BP Türkiye rusyadaki lukoil'den akaryakıtı aldı içine kendi karışım ve katkılarını kattı., peki bu yakıt ile İngiltere'de satılan BP dizel arasında kalite anlamında çok fark oluyor mu? Veyahut BP yada Shell spot olarak libya yada romenlerden aldığı yakıt kalitesiz bir yakıt anlamına geliyor diye mi yorumlamamız lazım..? Sonuçta yakıtı yada hammaddesini spotta alsalar rusya dan da alsalar bu yakıt pompaya girmeden her firma kendi harmanını formülüne göre (karışımını katkısını vs.) koyup ondan sonra pompaya girmiyor mu..? Sonuçta hammadde spotta olsa, Rusyadan da alınsa aynı değil mi? biraz bizi bilgilendirirseniz memnun oluruz.. Ben bu yakıt konusunda biraz hassas olduğumdan Shell Türkiye A.Ş. 'nin "bizzat kendisinin" işletmesini yaptığı istasyonlardan alıyorum mazotu
Dostum her ülkenin yakıt kalitesi farklıdır kullandıkmı bilmiyorum ama en kaliteli dizelin suudi arabistan,abd,kanada ve Venezuella dan cıktığını biliyorum...iraktaki petrolde kaliteli ama onlar henüz dizeli üretemiyorlar..kısaca farklı ülke farklı kalite..bp başka ülkesen shell başka ülkeden alabilir..katkıda öyle inanılnaz bir fark yaratmaz..zaten normal dizele sadece markar attlar katkı kullanmazlar 2 kurus pahalı olan dizele tankerin üstnde bi bidon dökerler oldu sana katkılı..katkının yüzde 1 faydası var yok ..ben kampanya neredeyse oradan alıyorum bp opet shell po total..tüm benzin aynı tüpraş..dizel de dediğim gibi sansa kalmış..gelen spot mal çok kalitelidir tüm istanbul tüm firmalar kaliteli mal kullanır..çok kurcalanacak birsey yok

Hocam maşallah [emoji4] yanlız sormak istediğim bi husus var yakıt almadan önce menzil kaç gösteriyordu [emoji4] Benim menzil şuan 10 km [emoji4] yolda kalırmıyım bilmiyorum [emoji4]
Merhabalar@emir hocam,
Menzil limitlere gelmiş ama daha yirmi km yapma olacağınızda var bu arada.
Aracınız dizel ise hiç riske girmeyin gerçi benzinli araçlar içinde tavsiye edilmez deponun dibinde kalan tortu er veya geç bir şekilde zarar verecektir.
Depo kapasitesi daha önce@silvershadow Murat üstadımın dediği gibi 55 lt olması gerekiyor.

Saygılar sunar,esenlikler dilerim.

Geri
Üst Alt