Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

Arkadaşlar şu videoyu gördüm de donanımhaberde konu açılmış tabi hemen karalama amaçlı yine bir kontrol etmekte fayda var. Anladığım kadarıyla sol arkada tamponun içinden bagaj içi ile bağlantılı hava/nem tahliye kısmı var. O plastikten yada farklı bir yerden su girip alt tarafta birikmiş alttaki su tahliye deliği de çamurdan dolayı tıkandığı için su orada kalmış. Bu videodaki araca tamirci işlem yapmış ve sorunun kendinden kaynaklı olmadığını söylüyor. Bu tür kısımlarda su pasa neden olabilir dikkat etmek lazım.

Arkadaşlar merhaba daha önce bu problem için doğuş oto maslak A gittim sesin normal olduğunu söyleyip gönderdiler,daha önceki aracımın aynı model ve motor olduğunu bu sesin normal olmadığını söylememe rağmen iki ustada dinledi ve normal dışında bir ses yok dedi. Ustalara zorla duyuracak bir imkan yok çözüm bulamadan ayrıldım servisten kendimden şüphe ederek.. Bu gün sesi tekrar dinledik   @Redline  hocamın arabasıyla karşılaştırdık ses çok açık duyuluyor,gaz pedalına baskı yaptığımda sol taraftan bir tırlama geliyor ,gazı bırakınca ses kesiliyor böyle bir sorunla karşılasan oldumu ? Bunu dışında sürücü kapımdan çok rahatsız edici derecede ses geliyor,üst kısmından geliyor gibi neden olabilir araç 2500 km de..

@Hk80 hocam öncelikle araç içindeki tüm eşyaları kontrol edin. Gözlerde hiç eşya olmasın. Ses özellikle gözlük cebi. Ses hala varsa muhtemelen kapı fitili yapıyordur. Servis yağlıyor ama silikon sprey alıp siz de yapabilirsiniz.

@Hk80 hocam öncelikle araç içindeki tüm eşyaları kontrol edin. Gözlerde hiç eşya olmasın. Ses özellikle gözlük cebi. Ses hala varsa muhtemelen kapı fitili yapıyordur. Servis yağlıyor ama silikon sprey alıp siz de yapabilirsiniz.
Yusuf hocam teşekkürler kapı hallolur zaten benim kaygım gaza basmamla gelen ses.

@Hk80 hocam tirlama değilde benden kuş sesi gelmişti ilk zamanlar. Servis halletti. Boş vites 1750 2000 devir civarı geliyordu ;)

Guneslik sesi gitti ufak bir köpük parçası koydum, servis nasıl çözüyor bu problemi. 

PHOTO_20160904_222959.jpg

@yusuf hocam lamba kısmı değişiyor değil mi? Ben de Bayram'dan sonra halledeyim. 

Arkadaşlar, aracın sol arka kapısı, diğer arka ve ön kapılara göre daha zor kapanıyor gibi geldi bana. Diğer kapıları (ön-arka) aynı açıdan aynı şiddetle kapattığım zaman kapanırken sol arka kapı kapanmıyor, kaporta ustası bir arkadaşıma gösterdim gergiden kaynaklandığını söyledi. İşin ilginç tarafı dün bayide sıfır km iki golf'ün kapılarını da denedim onların da sol arka kapı benimki gibi. Bu durumu farkeden ya da karşılaşan var mı acaba?

@gkhn hocam sol arka kapı bir kere gıcırtı yaptı sadece. Oda kendi kendine geçti.

arkadaşlar 3 aylık highline aracımle ilgili bir kaç sorum olacak. daha önce comfortline aracım da vardı. o araçla karşılaştırınca bazı sorunlarım var. 

1.araç manuel, özellikle cam açıkken 1500-2000 devir arası gibi devirde motor tarafından metal sürtme ya da gevşek bir metal sallanıyor gibi rahatsız edici bir ses geliyor. araç 5000 km'de. o sesi 1000 km deyken farkettim. daha önceki aracımda öyle bir ses yoktu. balatalardan ya da kaliperlerden gelmiyor ondan eminim. 

2.15 gün kadar önce araçla 5 km kadar gittim, radyo açıktı. park ettikten 15 dakika sonra tekrar arabayı çalıştırdım. hoparlörlerden lap lap lap şeklinde sürekli bir ses geliyordu, radyo yayınlarını da almıyordu. usb ve flashtan müzik çalıyordu. kontağı kapatıp tekrar çalıştrdım, medyayı sıfırladım ama düzelmedi. eve gelip aracı parkettim. yarım saat kadar sonra inip tekrar baktım radyo kanalları sorunsuz çalışıyordu. sonrasında tekrarlamadı. bilinen bir kronik arıza mıdır? 

3.bi kaç gün önce kırmızı ışıkta kalkerken araç stop etti, sonrasında kendisi otomatik marşa basarak arabayı çalıştırdı. ondan sonra farkettim ki tüketim verilerini, ortalama hızı v.s sıfırlamış. bunla ilgili bilgisi olan var mı? 

@trx
3. Madde için cevap vereyim hocam.
Kalkışta devir motor duracak kadar düşerse araç motoru kendisi kapatır. Debriyaja bastığınız gibi tekrar çalıştırır. Tüketim verileri ile ilgili bir sıfırlanma yaşamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arkadaşlar 3 aylık highline aracımle ilgili bir kaç sorum olacak. daha önce comfortline aracım da vardı. o araçla karşılaştırınca bazı sorunlarım var. 

1.araç manuel, özellikle cam açıkken 1500-2000 devir arası gibi devirde motor tarafından metal sürtme ya da gevşek bir metal sallanıyor gibi rahatsız edici bir ses geliyor. araç 5000 km'de. o sesi 1000 km deyken farkettim. daha önceki aracımda öyle bir ses yoktu. balatalardan ya da kaliperlerden gelmiyor ondan eminim. 

2.15 gün kadar önce araçla 5 km kadar gittim, radyo açıktı. park ettikten 15 dakika sonra tekrar arabayı çalıştırdım. hoparlörlerden lap lap lap şeklinde sürekli bir ses geliyordu, radyo yayınlarını da almıyordu. usb ve flashtan müzik çalıyordu. kontağı kapatıp tekrar çalıştrdım, medyayı sıfırladım ama düzelmedi. eve gelip aracı parkettim. yarım saat kadar sonra inip tekrar baktım radyo kanalları sorunsuz çalışıyordu. sonrasında tekrarlamadı. bilinen bir kronik arıza mıdır? 

3.bi kaç gün önce kırmızı ışıkta kalkerken araç stop etti, sonrasında kendisi otomatik marşa basarak arabayı çalıştırdı. ondan sonra farkettim ki tüketim verilerini, ortalama hızı v.s sıfırlamış. bunla ilgili bilgisi olan var mı? 
Tüketim verileri 100 saat ya da 10.000kmde bir sıfırlanır.

2. Sorunuz için serviste yazılım güncellemesi olabailir. İlk defa duydum.

1. Soru ile daha önce karşılaşan oldu. Gevşemiş bir yalıtım malzemesi çıktı çoğuda.

@yusuf @MSE hocam sağolun. muhtemelen 100 saat oldu ondan sıfırladı cihaz. diğer motordan gelen ses rahatsız ediyor. serviste nasıl tarif edeceğim ki 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt