Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

@fcsrn Hosbulduk hocam.Zaten ilk çalıştırmada bu sesten eser yok.Daha önce direksiyondan ses geliyor (kağıt surtme benzeri bir ses) şikayeti ile direksiyonda işlem yapılmıştı. Ondan da supheleniyorum. 

@fcsrn Hosbulduk hocam.Zaten ilk çalıştırmada bu sesten eser yok.Daha önce direksiyondan ses geliyor (kağıt surtme benzeri bir ses) şikayeti ile direksiyonda işlem yapılmıştı. Ondan da supheleniyorum. 
Hocam inanmayacaksanız bekli ama Kadjarda duyduğum da aynı tarif ettiğiniz sesti. Sanki kağıt plastik bir parçaya sürtüyor gibi. Hatta direksiyonun etiketi felan mı var diye bakınmıştım.

@fcsrn o ses kısmen gitti ama şimdi bu ses var☺.Arabamı gerçekten seviyorum vakit bulsam bütün problemleri ile servisin başında bekler zevkle uğraşırim ama malesef hafta ici çalışıyoruz hafta sonu da servis şikayetlere bakmiyoruz diyor.

@fcsrn o ses kısmen gitti ama şimdi bu ses var☺.Arabamı gerçekten seviyorum vakit bulsam bütün problemleri ile servisin başında bekler zevkle uğraşırim ama malesef hafta ici çalışıyoruz hafta sonu da servis şikayetlere bakmiyoruz diyor.
Ctesi günleri servis açık hocam, nasıl bakmıyoruz diyorlar. Ne alaka haftasonu olması ile. ctesi her türlü açık o servis. Saçmalamışlar yine.  8|

@fcsrn maltepe erel de kartal doğuş oto da ömrümü yedi.Müşteri şikayetlerine haftasonu bakmiyorlarmis.Kaç kere kavga ettim. Bir kaç problemim var hala duruyor.

Herkese merhabalar. Forumda yeniyim.Kullanıcı adını olustururken T9 klavye kaynaklı bir problem yasadim:) .Golf7 125 ps comf. aracim var.Aracı bir middet kullandiktan sonra direksiyondan ekli videodaki gibi bir ses geliyor. Benzer problem yaşayan var mıdır?

Ekli dosyayı görüntüle 3577
İstanbul içi hafta sonu müşteri şikayetlerine baktirabilecegim bir servis var mıdır? 

Konunun ilk sayfasındaki listeye ilgili arkadaşlar kavrama ve start stoptan gelen ses başlıklarını da ekleyebilirse seviniriz. Hem üyeler kolayca ulaşır hem de görece ciddi sorunları atlamamış oluruz.

Sabahları soğukken sağ taraftan cam ya da trimden geldiğini düşündüğüm bir tıkırtı oluyor, yaklaşık 10-15 dakika sonra kesiliyor, bu ses standart mıdır, çözüm olarak ne yapılabilir?

@major24 Ömer hocam bi-xenon farlı araçlarda far yükseklik ayarı bilgisayarla yapılıyor. Sizinle daha önce konuşmuştuk bu konu hakkında. Ben geçenlerde serviste ayarlattım şuan gayet iyi.

Şikayetlerinizi bu şekilde listelemeniz çok iyi olmuş. Bunu yapmamış olsaydınız "hadi servise gideyim" dediğinizde muhtemelen yarısını söylemeyi unuturdunuz :)
Bugün farların yükseklik ayarı için servise gittim. Sağ yarım cm yükseltildi. Solda sıkıntı yok, yükseklik normal denildi. Ancak benim sıkıntım sol fardaydı. 

Henüz denemedim, ancak sizin farı da mı normal yüksekliğe getirdiler, yoksa biraz daha yükselttiler mi? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün farların yükseklik ayarı için servise gittim. Sağ yarım cm yükseltildi. Solda sıkıntı yok, yükseklik normal denildi. Ancak benim sıkıntım sol fardaydı. Henüz denemedim, ancak sizin farı da mı normal yüksekliğe getirdiler, yoksa biraz daha yükselttiler mi? 
Hocam ben bir defa far ayarı yapar mısınız diye söyledim ayarladılar. Sonra baktım olmamış. Siz bunu bir daha ayarlayın gerekirse biraz yukarı alın dedim. Dediğim gibi yapmışlar halen bir sıkıntı yok.

@MSEdegerli hocam benim farlarımdan değilşim sonrası sanki uzunlar sola dönük gibi geliyor uzun yolda dün gece çok rahatsız etti

Yaklaşık 2-3 ay önce 9 bindeki aracımı fren pedalına bastığımda gelen gıcırtı sonucu servise götürdüm basınçlı su tutulmuş disklere yağlamamız lazım dediler hallettiler şu an aracım 12 binde yine düşük hızlarda aynı ses başladı frene basınca gergi sesi gibi ses var fren pedalından mı geliyor disklerden mi sanırım 3-4 aya bi servise gidip yağlatıp gelecez sürekli.

@burakca araç durduğu yerde deneyin. Pedal olabilir. Başıma geldi hafif yağladılar 1.5 senedir sıkıntı yok.

Geri
Üst Alt