Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Saygıdeğer arkadaşlar benim aracın da kol mekanizması değişti ama değişmez olaydı şu an P R ve N arasında inanılmaz boşluk var Önceden P ye alırken kusursuz yerine otururdu şu an mandal takılı kalıyor biraz ileri elimle zorlayıp P ye takıyorum R İle N arası hiç kademe yokmuş gibi aradaki tok geçiş hissi gitmiş sanki R ve N tek bir kademe gibi. Acaba ben eskisini unuttum mu dedim ama 2015 Polo dsg aracım var ona baktım arkadaşın golf dsg ye baktım passat dsg ye baktım Alakası yok benim aracın geçişlerde inanılmaz boşluk var arabadan soğuttu açıkçası her hafta servisteyim. Bilmiyorum ne olacak

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Saygıdeğer arkadaşlar benim aracın da kol mekanizması değişti ama değişmez olaydı şu an P R ve N arasında inanılmaz boşluk var Önceden P ye alırken kusursuz yerine otururdu şu an mandal takılı kalıyor biraz ileri elimle zorlayıp P ye takıyorum R İle N arası hiç kademe yokmuş gibi aradaki tok geçiş hissi gitmiş sanki R ve N tek bir kademe gibi. Acaba ben eskisini unuttum mu dedim ama 2015 Polo dsg aracım var ona baktım arkadaşın golf dsg ye baktım passat dsg ye baktım Alakası yok benim aracın geçişlerde inanılmaz boşluk var arabadan soğuttu açıkçası her hafta servisteyim. Bilmiyorum ne olacak

Bence aracı servise götürün, bu normal derlerse buyurun bayideki araçlara bakalım beraber diyin. Yapmadan almıyorum aracı deyin. Yapmak zorundalar. 

Hocam bende de S ye geçmiyordu ve vites kolu dedğiniz gibi boşluk varmış gibi hareket ediyordu. Ertesi gün servise gittiğimde birşeyin (söylemişlerdi ama hatırlamıyorum) yerine oturmadığını hallettiklerini söylediler, ondan sonra düzeldi. Siz de bence vakit kaybetmeden gidin.

Hocam bende de S ye geçmiyordu ve vites kolu dedğiniz gibi boşluk varmış gibi hareket ediyordu. Ertesi gün servise gittiğimde birşeyin (söylemişlerdi ama hatırlamıyorum) yerine oturmadığını hallettiklerini söylediler, ondan sonra düzeldi. Siz de bence vakit kaybetmeden gidin.
Hocam bugün gideceğim gitmeden usta ile görüştüm mekanizmanın gergi halatını gevşettik dedi ondan yaparmış bugün biterse sonucu yazarım saygılar

15-20 gün önce uyarı vermişti HATA ve SERVİS yazılarını okuyabilmiştim sadece geçen hafta perşembe yine hata verdi yine okuyamadım sanırım okumayalım diye hatayı gösterip kayboluyor ikaz hemencecik. :)

Avek'e Perşembe günü gittim usta ile tura çıktık hata vermesini bekledik 5 dakika da vermedi tabi normal olarak, sonra usta bilgisayara bağlıyalım dedi 10-15 dakika sonra geldi çok emin olmamakla beraber sanırım aracı P konumunda terk ediniz uyarısı vermiş dedi. Randevu alın servise getirin inceliyeceğim dedi.

Salı günü sabah servise bıraktım bu gün öğlene doğru garantiden onay geldi (uzatılmış garanti var aracımda Allah'tan yoksa iyi niyetten yapılmıyormuş bu arıza öyle dendi bi arada da)

Vites mekanizması değişecekmiş.

Bakalım bi terslik olmazsa yarın teslim edecekler sözde.

Daha önceki yazılara bakarak bu işi 3 günde bitirmeleri (gerçi daha bitmedi) bana biraz fazla gibi geldi. Salı günü servis o kadar tenha idi ki boş denecek derecede.

Akşam üzeri aldım aracımı vites mekanizması değişmiş.

Direksiyonada bakın demiştim incelemişler güncelleme yapılmış motorda güncelleme yapılmış toplam 4 güncelleme yapılmış aklımda kalanlar bu ikisi :D

Aracım 1.2 DSG 2015 Aralık çıkışlı

Vites mekanizmasındanmıdır yoksa güncellemelerdenmidir bilmiyorum (psikolojikte olabilir tabi :000073-medium: ) şu an araç daha seri olmuş vites geçişleri de daha tatlı bence. Gidişinde kesinlikle fark var ama.

Garanti Plus vardı bende parasını çıkardı :D 2 kere ön yolcu cam otomatik düğmesi değişti şimdi bi de bu, verdiğim parayı çıkardım kesinlikle :D

Ekli dosyayı görüntüle 14325

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akşam üzeri aldım aracımı vites mekanizması değişmiş.Direksiyonada bakın demiştim incelemişler güncelleme yapılmış motorda güncelleme yapılmış toplam 4 güncelleme yapılmış aklımda kalanlar bu ikisi [emoji3]

Aracım 1.2 DSG 2015 Aralık çıkışlı

Vites mekanizmasındanmıdır yoksa güncellemelerdenmidir bilmiyorum (psikolojikte olabilir tabi :000073-medium: ) şu an araç daha seri olmuş vites geçişleri de daha tatlı bence. Gidişinde kesinlikle fark var ama.

Garanti Plus vardı bende parasını çıkardı [emoji3] 2 kere ön yolcu cam otomatik düğmesi değişti şimdi bi de bu, verdiğim parayı çıkardım kesinlikle [emoji3]

/monthly_2018_04/5ac6a30aeffcf_Adszzzzzzz.thumb.jpg.78a0484cd986289d9f896b42cf001b0a.jpg
İyi akşamlar,aynı olayı geçen ay bende yaşadım 2+2 garantiden mekanizma değişti.

Geçmiş olsun.

Bence tamamen psikolojik
emoji4.png
fakat şu an herşey yolunda sadece sözlü beyanıma dayanarak bir günde giderdiler arızayı .
Doğuş oto kartal

Çok pis gaza getirmişim kendimi o zaman :D :D bence güncellemeler bişileri değiştirmiş ama kesinlikle araçta.

Bende sözlü beyan verdim elimde bişi yoktu hata vermişti ama okuyamamıştım bile bıraktım aracı 3 günde anca hallettiler :D Avek Esenlerde, ama bi sıkıtım yok şükür sağolsunlar.

Salı günü 45 bin bakımı için servise gidip aracımı teslim ettim. Garanti biteli 6 ay oldu. Garanti bitmeden önce yazdırdığım aracı P konumunda park ediniz hatasından tekrar bahsettim ve bununla ilgili diğer servislerde vites mekanizması değiştiğini ve isterlerse emsal gösterebileceğimi söyledim. Ama yalan yok garanti bittiğinden dolayı alttan alttan da ne hesap çıkaracaklar bana diye de düşünüyorum :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">
Servis danışmanım "hocam konuşmamızı net hatırlıyorum, araç bizim aracımız" dedi. Konuşmamızda ben bu şikayeti garanti bitmeden bildirdiğimi, şu an bir çözümü olmadığını, bununla ilgili çalışma yapıldığını ve bir sonuca vardığında garantim bitmiş olsa bile benim bundan faydalanacağımı belirtmişti. Ve bu konuşmayı hatırlıyor olması baya memnun etti beni :D /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">
Neyse sonuca geleyim. Servis ücreti olarak 850 TL dediler. Yap ordan indirimimizi dedim, fiyat 775 oldu. Arka sağ lastikte çivi varmış, fiyat 800 oldu. 45 bakımını yaptırdım, vites mekanizması değişti ücretsiz olarak. Tabi burda benim garanti bitmeden ki başvurum önemli idi.
Servis danışmanım 5 yıldızı hak etti bence. Ve vereceğim :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt