Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Salı günü 45 bin bakımı için servise gidip aracımı teslim ettim. Garanti biteli 6 ay oldu. Garanti bitmeden önce yazdırdığım aracı P konumunda park ediniz hatasından tekrar bahsettim ve bununla ilgili diğer servislerde vites mekanizması değiştiğini ve isterlerse emsal gösterebileceğimi söyledim. Ama yalan yok garanti bittiğinden dolayı alttan alttan da ne hesap çıkaracaklar bana diye de düşünüyorum :)
Servis danışmanım "hocam konuşmamızı net hatırlıyorum, araç bizim aracımız" dedi. Konuşmamızda ben bu şikayeti garanti bitmeden bildirdiğimi, şu an bir çözümü olmadığını, bununla ilgili çalışma yapıldığını ve bir sonuca vardığında garantim bitmiş olsa bile benim bundan faydalanacağımı belirtmişti. Ve bu konuşmayı hatırlıyor olması baya memnun etti beni :D
Neyse sonuca geleyim. Servis ücreti olarak 850 TL dediler. Yap ordan indirimimizi dedim, fiyat 775 oldu. Arka sağ lastikte çivi varmış, fiyat 800 oldu. 45 bakımını yaptırdım, vites mekanizması değişti ücretsiz olarak. Tabi burda benim garanti bitmeden ki başvurum önemli idi.
Servis danışmanım 5 yıldızı hak etti bence. Ve vereceğim :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun Deniz hocam cüzi bi rakkama kurtulduğunuz iyi olmuş.

Olması gereken normal bir şey ama ilk defa ben doğuştan vurgun yapmışım gibi hissediyorum :D

Bende uzatılmış garantinin parasını çıkardım diye sevindiydim :000073-medium:

Salı günü 45 bin bakımı için servise gidip aracımı teslim ettim. Garanti biteli 6 ay oldu. Garanti bitmeden önce yazdırdığım aracı P konumunda park ediniz hatasından tekrar bahsettim ve bununla ilgili diğer servislerde vites mekanizması değiştiğini ve isterlerse emsal gösterebileceğimi söyledim. Ama yalan yok garanti bittiğinden dolayı alttan alttan da ne hesap çıkaracaklar bana diye de düşünüyorum [emoji4]
Servis danışmanım "hocam konuşmamızı net hatırlıyorum, araç bizim aracımız" dedi. Konuşmamızda ben bu şikayeti garanti bitmeden bildirdiğimi, şu an bir çözümü olmadığını, bununla ilgili çalışma yapıldığını ve bir sonuca vardığında garantim bitmiş olsa bile benim bundan faydalanacağımı belirtmişti. Ve bu konuşmayı hatırlıyor olması baya memnun etti beni [emoji3]
Neyse sonuca geleyim. Servis ücreti olarak 850 TL dediler. Yap ordan indirimimizi dedim, fiyat 775 oldu. Arka sağ lastikte çivi varmış, fiyat 800 oldu. 45 bakımını yaptırdım, vites mekanizması değişti ücretsiz olarak. Tabi burda benim garanti bitmeden ki başvurum önemli idi.
Servis danışmanım 5 yıldızı hak etti bence. Ve vereceğim [emoji4]

Harika olmuş Deniz hocam,olması gereken zaten bu [emoji106] @mandufla

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@mandufla  Normalde işçilik ücreti bile alınmaması lazım. Gerçekten çok ilginnç. Kronik bir hata var ve bu hatayı gidermek için müşteriden ücret talep ediliyor. 

Bende de bugün bu sorun çıktı ama pek umursamıyorum açıkçası. Çıkar çıkar gider diye kendimi teselli ediyorum. Muhtemelen müşürlerde ya da sensörlerde hata var anlık uyarı veriyor. Süreklilik arzetmez inşallah. Ederse de bütün yasal yollar dahil başvurumu yapacağım. Aracına 2 yıl garanti verip ardından kaçmak böyle bir firmaya yakışmıyor. Hadi hayırlısı diyelim. :)  

Merhaa Bu sorunu iyi niyetten yaptıran oldumu bunlara bi kurus odemem vag grubundaki seat skoda polo golf dsg lerin hepsinde bu arızayı vermeye başladı  utanmadan birde para mı istiyecekler?

Merhaa Bu sorunu iyi niyetten yaptıran oldumu bunlara bi kurus odemem vag grubundaki seat skoda polo golf dsg lerin hepsinde bu arızayı vermeye başladı  utanmadan birde para mı istiyecekler?
Parça parası almıyorlar fakat işçilik çıkıyor onu alıyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Kırcalı 

Hocam merhaba aracın gidişindeki serilik kesinlikle psikolojik değil.Farklı sorunlarla ben de aracını maslak doğuş otoya bırakmıştım bir de vitesi p konumunda bırakınız uyarısını ara sıra alıyordum. Benim araca da güncelleme olduğunu ( motor ve dsg de) şikayet ettiğim çoğu şeyin gideceğini söylediler ve öyle de oldu, sanki daha önce aracımı arkadan biri tutuyordu o derece serileşti araç direksiyon ve gaz pedalı pamuk gibi oldu.

Bir de ben de devir düzensizliği vardı, özellikle kalkışlarda bir hoplatma, tekleme hareketi yapıyordu devir saatini kontrol ettiğimde devir 2000 den 800 düşüyordu 1 den 2 ye geçerken şu  anda ne ara 2. Vitese geçiyor anlamıyorum hissettirmiyor, diyeceğim bu serileşme ve vites  geçişleri psikolojik değil aynılarını ben de hissettim hocam.

İnşallah kalıcı bir düzelmedir bu, 2 ay sonra eski haline dönmez çünkü şu anda araç baya keyif veriyor.

Bu da benin yaşadığım problem aracım 2015 model, 2016 Ocak çıkışlı 1,2 TSI DSG Golf 7

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar
Bugün pozantıdan Adanaya geldim.

Otoyoldan çıkıp eve geçerken ilk defa "Hata; vitesi "P" konumuna alıp aracı terkediniz" uyarısı aldım!

Hata mesajı bir an görünüp kayboldu. Ne yapmam gerekiyor.

Araç 23 Aralık 2015 Golf 1.4 TSI 125 DSG Highline

11.617Km

Arkadaşlar
Bugün pozantıdan Adanaya geldim.

Otoyoldan çıkıp eve geçerken ilk defa "Hata; vitesi "P" konumuna alıp aracı terkediniz" uyarısı aldım!

Hata mesajı bir an görünüp kayboldu. Ne yapmam gerekiyor.

Araç 23 Aralık 2015 Golf 1.4 TSI 125 DSG Highline

11.617Km
Merhaba

Garantiniz varsa yada iyi niyet garantiniz devam ediyorsa servise gidin test sürüşü yapabilir ustalar hata kodunu görmek için. Olmadı bilgisayara bağlarlar hatayı görünce randevu alın gelin derler yada müsait ise aracınızı bırakırsınız vites mekanizması değişir güncelleme yaparlar aracınızı teslim alırsınız.

2-3 ay önce benim de vites mekanizması değişti dert edilecek bişi değil kronik bi sorun maalesef çözülene kadar.

Merhaba
Garantiniz varsa yada iyi niyet garantiniz devam ediyorsa servise gidin test sürüşü yapabilir ustalar hata kodunu görmek için. Olmadı bilgisayara bağlarlar hatayı görünce randevu alın gelin derler yada müsait ise aracınızı bırakırsınız vites mekanizması değişir güncelleme yaparlar aracınızı teslim alırsınız.
2-3 ay önce benim de vites mekanizması değişti dert edilecek bişi değil kronik bi sorun maalesef çözülene kadar.
Hocam benim aracım uzun zamandır veriyor bu uyarıyı. 2015 1.2 Tsi. Servis mekanizmayı karşılıyor iyi niyetten fakat işçilik ücret istiyor 800-1000 lira civarı. Bende yolda bırakmaz cevabını aldığımdan beri uyarıyı sallamıyorum. Siz bir ücret ödedinizmi? Vites kolunda PRND geçişlerinde fark oldumu?

Hocam benim aracım uzun zamandır veriyor bu uyarıyı. 2015 1.2 Tsi. Servis mekanizmayı karşılıyor iyi niyetten fakat işçilik ücret istiyor 800-1000 lira civarı. Bende yolda bırakmaz cevabını aldığımdan beri uyarıyı sallamıyorum. Siz bir ücret ödedinizmi? Vites kolunda PRND geçişlerinde fark oldumu?

Garantisi var benim aracımın o yüzden bi ücret ödemedim.

Vites geçişleri sertleşmişti benim bi yerden sonra kemikli gibi olmuştu.

Aracın gidişi de değişmişti bence, güncelleme yaptık dediler gerçi ondan da olabilir ama şu an kalkışları vites geçişleri falan çok daha iyi kesinlikle.

Siz bilirsiniz tabi ama görünen rakkam cüzzi bence olur da daha büyük bi dert açarsa başınıza bu sefer daha fazla işçilik ücreti isteyeceklerdir.

İşçilik ücreti için bastırırsanız eğer ücretsiz yada çok daha azına razı olacaklardır diye düşünüyorum. Sonuçta kronik bir sorun bu bizden kaynaklanmıyor.

Doğuş ile görüşün hatta Almanya'ya mail gönderin ısrar edin derim aceleniz yoksa eğer.

@Kırcalı 

Aracın garantisi bitti 23 Aralık 2017 de ancak iyi niyet garantisi devam ediyordur.

Dışarı gitmedi araç hiç.

Artık bayramdan sonra servis ile irtibata geçerim.

Teşekkürler

Biraz önce aynı arıza bende de geldi. Tatilde yakaladı bir de bizi. Kara kara düşünürlen forumda bu arızanın kronik olduğunu farkettim. Araç 2014 polo 1.2 tsi dsg. Garanti bende de bitti Altur Wv ye soracağım araç servis bakımlı inşaAllah bizi de iyi niyet garantisine dahil ederler.

Arkadaşlar aynı sorun benim başıma geldi.. bu kronik bi problem  bütün dsg lerde çıkabiliyor.. servis garantiye girmeyeceğini söyledi.. neyse ki sonra çözdüm.. bilgi almak isteyen arkadaşıma yardımcı olurum.. 0506 972 03 91

Geri
Üst Alt