Kaza durumu

Hocam aynı sorun bende de var. İlk günler gözüm sürekli oraya takılıyordu nereye baksam tampondaki çatlağı görüyordum sonra çok saçma gelmeye başladı bu takıntı ve artık hiç görmüyorum bile. Ayrıca çok sayıda araç almış kullanmış 4-5 sıfır araç satın almış biri olarak naçizane tavsiyem şudur: Aracınızı gözünüzden sakınarak kullandıkça başına mutlaka birşey geliyor. Sakınan göze çöp batması da bu yüzden. Hatta bu tür ufak sorunlar arabaya daha rahat binmenizi bile sağlıyor diyebilirim. Sonuçta adı üstünde araç, amaç olmasına izin vermeyin derim.

bluemotion yazısının üst ve alt taraflarında milimlik çatlak var ben öyle gözlemledim tam yazının üstü ve altı bitişik gibi yazıyla yani.
keske olmasaymıs. o zaman düzeltme olmaz boyasız.çünkü çektirme yapıldığı anda çatlayacaktır boya. boyatmak tek çare. Gözünüz alışınca görmüyorsunuz aslında ama içinize nasıl siniyorsa onu yapın hocam .sonuç olarak araçtan önce kullanıcının keyif alması önemli. ikinci el tertemiz araç satmak için almıyoruz araçları. alan artık bunu böyle alacak . öyle ahım şahım da zarar ettirmez zaten. satacagnız zaman bunu sorun edenlere de bu araç size gelmez diyip siz sonlandırın pazarlığı. gitsinler kendilerine göre daha temizini alsınlar

Hocam aynı olay benimde  başıma geldi geçen hafta. Karşı taraf kusurluydu. Evraklarla bugün servise gittim tampon boyancak ve tdi yazısının üstündeki küçük bi alanda içeri girinti var gamze şeklinde. Malesef bütün bagaj bu  yüzden boyancak. Ben masrafları karşı taraf ödeyeceği için serviste yaptırcam. Sordum en fazla hepsi 1000lira tutar dediler. @silvershadow hocamın dediği gibi kaliteli ustalar bulmak lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 8787

Ekli dosyayı görüntüle 8786

Ekli dosyayı görüntüle 8788

Ekli dosyayı görüntüle 8789
Hocam o göçük için bagaj boyanır mı hiç ? Gördüğüm kadarıyla boy kalkması çizilme vb bir durum yok. O kadar ufak yer için bagajın komple boyanması saçma geldi bana, satarken de derdinizi anlatmanız hayli zor olacaktır.  Sanayiye gidin, boyasız çektirin orayı. Ben onun daha kötüsünü ve ona ek ufak bir yeri Sivas'ta 50 TL ye yaptırdım boyasız. 

Yapılmış Halleri

Hocam o göçük için bagaj boyanır mı hiç ? Gördüğüm kadarıyla boy kalkması çizilme vb bir durum yok. O kadar ufak yer için bagajın komple boyanması saçma geldi bana, satarken de derdinizi anlatmanız hayli zor olacaktır.  Sanayiye gidin, boyasız çektirin orayı. Ben onun daha kötüsünü ve ona ek ufak bir yeri Sivas'ta 50 TL ye yaptırdım boyasız. 

Yapılmış Halleri

Boya olmadan olmayacağını söylediler. İş emri açıldı malesef geri dönüşü yok Eren Hocam

Para kazanmak için her yolu mubah görüp insanları yalan yanlış konuşup yönlendiren bu servislerin yatacak yeri yok arkadaş.

Neyse anlaşılan olan oldu.
ALLAH beterinden muhafaza buyursun. Herşeyden önemlisi canınız sağ olsun.Bu saatten sonra çok fazla irdelemeyip canınızı sıkmayın.

Geçmiş olsun Hocam. Beterinden saklasın Rabbim. küçük bir durum neyseki sizdeki hasar. bence de serviste değilde diğer alternatifleri değerlendirin.

Saolun arkadaşlar . Randevu işi sıkıntı işler güçler baya yoğun ama yapacak bişe yk . Heralde mini onarıma girer diye düşünüyorum , allah can sağlığı versin ama insanın hevesini kaçırıyo böyle şeyler, yapck bişr yk , sevgilerle..,
Mini onarimdan tampon boyamasi vs. tamam ama eger park sensorunun ayaklari kirildiysa isin rengi degisebilir

Gecmis olsun banada arkadasim arkadan vurmustu :(  Garip bir duygu cidden kavsaga girmeden ben araba geliyor diye durmustum oda kavsaktan araba geliyormu bakiyim derken onune bakmamis.Bende beni korkutucak sandim boyle sifir gecip arka tamponumdan canli canli izledim yani :)  Baktim hala geliyor hersey icin cok gecti tam o sag koseden vurdu :D  

Benim tampon 5 cm falan yirtildi tam ceki demiri kapaginin ordan,arkadas olunca tutanak tutmadik tabi.Ben cikmacilari gezdim, 250 liraya beyaz sorunsuz bir tampon buldum.Fakat tamponu attiklari icin saga sola cizikti bayagi,nasilsa tampon birsey olmaz diyerek 100lirayada boyattim :)  

Sizinki rutusluk hallolur gibi,takintiliysaniz ucuza cikma tamponda alabilirsiniz simdiden gecmis olsun :)

Heçmiş olsun.Arkadan vuran genelde daha çok hasar alıyor yoksa civic okdar kötü araba değil :)  

@zgrdrsn size katılıyorum 1,5 yıllık golf sahibiyim, geçen gün üzerindeki kuş psiliğini nasılsa akşam yıkanacak diye önemsemedim bu sıcakta hemen asidik olup boyada çatlak bırakmış hafif, o kadar çok üzüldüm ki anlatamam. bir gün sonra ne oldu taksicinin biri hızla yandan gelip aracımın önüne kırıp aniden durdu. tabi ben tamponuna vurarak durdum, durum onun tampon kırıldı. benim far çataldı hafif, işte o an anladım o kadar üzülmemek gerek, şimdi sırf gözüme gelmesin diye yaptırmıyorum. nazar değiyor bişey olıyor. taksici de çakal çıktı uğraşmak istemediğimden trafik sigortasından alırsın dedimattım kafamdan ne olabilir ki tramere gecse ne olur gecmese ne olur adamların oyucagı oluyorsun yok yeni tampon isterim yok parası su kadar kasko ve trafiği niye ödüyoruz canımız sagolsun

Geri
Üst Alt