18 inch "Durban" Alüminyum Alaşım Jantlar(7.5J x 18) - 225/40/R18 lastikler

Durban jantları 32 hava basıncı ile kullanıyorum. Araç başında olmadığım için buradan sormak istedim;

* Araçta dört yetişkin ve bagajın tam dolu olduğunu düşünürsek, uzun yol seyahatinde lastik basıncı ne olmalı?

* Lastiklere nitrojen bastırmanın avantajı var mıdır? 

Durban jantları 32 hava basıncı ile kullanıyorum. Araç başında olmadığım için buradan sormak istedim;

* Araçta dört yetişkin ve bagajın tam dolu olduğunu düşünürsek, uzun yol seyahatinde lastik basıncı ne olmalı?

* Lastiklere nitrojen bastırmanın avantajı var mıdır? 
Durban için 36 psi hava basmalı.

Uzun yolda önler ve arkalarda  39 psi veya 40

@Negatiwe Nitrojen basılan lastikler normal hava basılan lastiğe göre daha geç ısınıyor.

Ben 33 psi yapıyordum.. 2 kişi için önerilen değer buydu..   36'yı da deneyeyim bari.

Hocalarım merhaba, daha önce Durban jant için spor süspansiyon mu yoksa DCC mi olması konusunda Murat hocama danışarak DCC de karar kıldım ve siparişi verdim ama Durban ile spor süspansiyon zorunlu kılındığı için sistem otomatik ekledi, üstüne birde DCC ekledik. İkisinin de fiyatı dahil edildi satış temsilcisinin de konu ile pek bilgisi yoktu.
Acaba şimdi fabrikada bi sıkıntı çıkar mı? Dcc ye ek birde spor süspansiyon ekleme gibi bi saçmalık olmaz umarım ve DCC eklendikten sonra acaba o spor süspansiyon fiyatını yine de ödemem gerekir mi?

@Aviator hayır hocam öyle birşey olmaması lazım. Spor süspansiyonunun çıkartılması gerekir.

@Aviator hocam aynen @yusuf hocamın söylediği gibi spor süspansiyon 800 civarı dcc  2000 kusur tl dcc secince spor süspansiyon dcc içinde geliyor zaten sistem izin vermiyor.Bende @yusuf hocamın önerisine uyup durban+ dcc olarak sipariş vericem inşallah.Tek endişem fazla zam yememek 

@umut81 Anladım hocam, sizinde şimdiden hayırlı olsun. Ben yaklaşık 1 aydır siparişi oluşturmuştum fabrikadan talep gelmediği için göndermemişlerdi daha yeni dönüş yapıldı ve verdim bilmiyorum sanki böyle bekletmeler fln euro kaynaklı gibi geliyor. Umarım fazla zam yemeyiz bende aynı endişeler içerisindeyim

@Aviator hocam teşekkür ederim aynen hocam sebep maddi. Biliyorlar ki araba satıyor millet beklemeye razı size şöyle bir olay anlatayım Golf ü düşünmeden önce Nissan Qashqai'yi araştırdım bir ara. telefonda arabayı ne zaman teslim edersiniz ne kadar (kaç ay) beklemem gerekiyor dedim gayri ihtiyari -Araç stoklarımızda mevcut hemen teslim deyince şaşırdım ister istemez....Yorum sizin gerisini siz düşünün sizede hayırlı olsun kazasız belasız bir teslimat ve sonrası diliyorum saygılarımla

@umut81 çoğu markada kişisel araç yok. Ne varsa onu almaya razı insanlar. Golf farklı ama. Nasıl istersek öyle gelmeli ;)

Geri
Üst Alt