Benim de değişim onaylanmış, yarın aracı servise bırakıyorum bakalım nasıl sonuçlanacak.

Bu arada orjinal çift uled toplayabilirsem ciddi düşünmeye başladım, dün kodiaq (bende beklenen etkiyi yaratmadı) ve superb ( araç dışındaki etkileri bir yana bırakırsam (2. el satış gibi) çok çok güzel test sürüşü de yaptım passat ve a4ten bir tık daha çok beğendim gibi ama bu da şuan için bana fazla büyük  :)  ) baktım ama şuan için Golften ayrılma vaktinin gelmediğine karar verdim, tek çocukla golf yeterli gibi. Çift ULed olursa belki bu vaktin daha da uzayabileceğini düşünüyorum :)

Merhaba arkadaşlar,
Geçen hafta gitmiş olduğum ve değişim onayı gelen farlarım için bugün tekrar servise gittim ve yeni farlarım takıldı fotoğraflar aşağıda bilginize,şimdilik bir problem yok far ayarı filan gayet güzel test ettim,tek hata davlumbaz klipsinin 1 tanesini takmayı unutmuşlar sonradan farkettim varmı elinde fazla olan

f86e37806874d36e500c645c5852a6e7.jpg

7186a07bd99f448618ab48d597c46e50.jpg

d6cdcfeba917119f0db823039fde9b2f.jpg

Hayırlı Olsun Hocam.

Mercekleri bir de ben inceleyeyim... Acaba bende kararma/lekelenme var mı diye.

Merhaba arkadaşlar fotoğraflarda görüldüğü gibi  far camımda sadece farlar açıkken belli olan gökkuşağı gibi oval şekilde lekelenme mevcut. Farlar kapalıyken güneşte de inceledim farlar tertemiz fakat farları açtığımda bu şekilde. Ben pek önemsemedim ama sizce bu durum için servise başvurmalı mıyım?  

IMG_6016.JPG

IMG_6017.JPG

Arkadaşlar bugün aracımı 30000km bakımı için Gümüş İskenderun servisine götürdüm, farlardaki lekeyi de gösterdim. Benim aracımdaki lekeleri daha önce paylaşmıştım, fazla leke olmasa da ben yine de gösterdim. Servisteki elemanlarla aram iyidir, saolsun ilgili de davrandılar. Servis şefi ile aynı zamanda golf almıştık hatta onun aracını da inceledik ki şefin aracının farları berbat olmuş farkında değil, görünce şok oldu :)   Değişim konusunda kısa bir görüşme yaptılar ve Doğuş'tan bir mail geldi. Sağolsun Servis şefi ile birlikte okuduk inceledik; mail belli ki bu durumlar neticesinde gelen şikayetler üzerine hazırlanmış, lekelenmiş farların fotoğrafları mevcut, bu fotoğraflardaki durumlar ile karşılaşırsanız değişim için gerekli süreci başlatın deniyordu. Devamında da yine benzer fotolar konmuş ama bu fotolarda lekelenmeler daha az seviyede - benim aracımdaki gibi- bu tür durumlarda da daha hassas olunması gerektiği, değişimin gerekmeyebileceği gibi ifadeler kullanılmış. Ben de allah var baktım benim mercekler gerçekten burada değiştiren arkadaşların farlarını da düşünürsek o kadar lekeli değil. Dediler ki garantiniz daha devam ediyor 7-8 ayınız var, bi 6 ay daha bekleyelim gelişme de olursa gelin işleminizi başlatalım. Ben de tamam dedim, garantinin son aylarına doğru yine gideceğim ve değişim işlemini alacaklar inşallah.

Özetle, bu konu servislerde de artık açıklığa kavuşmuş, bilinen bir problem olarak kayda geçmiş. Gerçekten belirgin şekilde lekelenmeler mevcut ise, değişim yapıyorlar.

Merhaba arkadaşlar fotoğraflarda görüldüğü gibi  far camımda sadece farlar açıkken belli olan gökkuşağı gibi oval şekilde lekelenme mevcut. Farlar kapalıyken güneşte de inceledim farlar tertemiz fakat farları açtığımda bu şekilde. Ben pek önemsemedim ama sizce bu durum için servise başvurmalı mıyım?  

Ekli dosyayı görüntüle 11279

Ekli dosyayı görüntüle 11280
Hocam bu görüntü birşey ifade etmiyor, siz mümkünse far merceklerini yakından çekim yapın, mercek üzerinde lekelenmeler, dalgalanmalar kararmalar mevcutsa gidin servise kayıt açtırıp işlem başlatın.

Hocam bu görüntü birşey ifade etmiyor, siz mümkünse far merceklerini yakından çekim yapın, mercek üzerinde lekelenmeler, dalgalanmalar kararmalar mevcutsa gidin servise kayıt açtırıp işlem başlatın.
Merceklerde sorun yok hocam temiz. Ben sadece far camındaki ışık rengi herhangi bir sorun mudur onu merak ettim teşekkür ederim 

Onda bir problem olmaz hocam rahat alin.

Arkadaşlar bugün aracımı 30000km bakımı için Gümüş İskenderun servisine götürdüm, farlardaki lekeyi de gösterdim. Benim aracımdaki lekeleri daha önce paylaşmıştım, fazla leke olmasa da ben yine de gösterdim. Servisteki elemanlarla aram iyidir, saolsun ilgili de davrandılar. Servis şefi ile aynı zamanda golf almıştık hatta onun aracını da inceledik ki şefin aracının farları berbat olmuş farkında değil, görünce şok oldu :)   Değişim konusunda kısa bir görüşme yaptılar ve Doğuş'tan bir mail geldi. Sağolsun Servis şefi ile birlikte okuduk inceledik; mail belli ki bu durumlar neticesinde gelen şikayetler üzerine hazırlanmış, lekelenmiş farların fotoğrafları mevcut, bu fotoğraflardaki durumlar ile karşılaşırsanız değişim için gerekli süreci başlatın deniyordu. Devamında da yine benzer fotolar konmuş ama bu fotolarda lekelenmeler daha az seviyede - benim aracımdaki gibi- bu tür durumlarda da daha hassas olunması gerektiği, değişimin gerekmeyebileceği gibi ifadeler kullanılmış. Ben de allah var baktım benim mercekler gerçekten burada değiştiren arkadaşların farlarını da düşünürsek o kadar lekeli değil. Dediler ki garantiniz daha devam ediyor 7-8 ayınız var, bi 6 ay daha bekleyelim gelişme de olursa gelin işleminizi başlatalım. Ben de tamam dedim, garantinin son aylarına doğru yine gideceğim ve değişim işlemini alacaklar inşallah.

Özetle, bu konu servislerde de artık açıklığa kavuşmuş, bilinen bir problem olarak kayda geçmiş. Gerçekten belirgin şekilde lekelenmeler mevcut ise, değişim yapıyorlar.
garantisi süresi dolanlar ise?.... garantim dolmadan iskenderun gümüşte bakımını yaptırmıştım rezalet bi servisi var...

garantisi süresi dolanlar ise?.... garantim dolmadan iskenderun gümüşte bakımını yaptırmıştım rezalet bi servisi var...
Bilemiyorum benim geçmişten gelen bir iletişimim olduğu için problem yaşamadım.

Bugün arabayı servise bıraktım danışman hiç görmedim dedi bende biraz forumlarda gez memeleket yıkılıyor dedim  :000043-medium:  bakalım ne sonuç çıkacak

IMG_3162.JPG

IMG_3163.JPG

Evetttt Farlar değişti yenileri on numara beş yıldız. Daha önce değiştiren arkadaşlara sormuştum aydınlatmada fark oldumu diye. Yok dediler ama var hemde çok var . Lekelenme yaşayan hemen gitsin değiştirsin . Bide salıncak burçlarım değişti ki sormayın araba yağ gibi kayıyor .artık değişim yapıyor vw  yağsızlık sadece ses değil esneme yada yaylanma da da zorluk çıkartıyor değişince mis gibi oldu valla onu da tavsiye ederim ilk önce yapmadı danışman para istedi bende doğuşa yazdım araba serviste danışman para istedi diye hemen beş dakikada aradılar beni ilgilendiler sabahı da bölge sorumlusu hanımefendi aradı sadece yağlamıyoruz yenileriyle değiştiriyoruz bunu disbirütör karşılıyor dede canıma minnet ben ödemeyeyim de kim karşılarsa karşılasın dedim teşekkür ettim şimdi de keyfini süürüyorum tavsiye ederim hemen yaptırın pişman olmazsınız bide yağlama 45 tl +kdv  

Geri
Üst Alt