Cam Filmi önerileri

Bende atr 20 ve air 80 yaptırıcam perşembe günü kısmetse fakat kapı içi fitil sökülecek dediler herhangi bir problem yaratırmı bana.?

@scorpion Teşekkür ederim hocam, ben hgs üzerine bant yapıştırıp onu da araca portatif takılabilir hale getirdim, aracı değişince bile söküp plaka değişikliği yapmıştım. Golfte ogs kullanıyorum o da çıkarıp tekrar takılabilir, ısı tutması olayı nasıl ? şeffaf bir film ısıyı iyi tutuyor, faydası nedir? çok merak ediyorum, Adana çok sıcak olduğu için faydası olacağını tahmin ediyorum.
rica ederim hocam, benim film şeffaf değil, ön camdada renkli film var. Şeffaf film hakkında yorum yapamayacağım ama ben de ısı yönünden fayda var. Bunu en somut olarak konsolun üstünden anlayabiliyorum. Yine ısınıyor tabii ama filmsiz araca göre çok daha az kızıyor.

Bir de artık güneş gözlüğü takmıyorum :)

@scorpion 1 numara dahi olsa polis ön cam olunca sıkıntı çıkarabilir diye korkuyorum, açıkçası.

Bende atr 20 ve air 80 yaptırıcam perşembe günü kısmetse fakat kapı içi fitil sökülecek dediler herhangi bir problem yaratırmı bana.?
Kapı içi fitil dediğikleri şey, kapı döşemesinin en üstündeki siyah yerin altında bulunuyor. Hani ön kapılarda yumuşak, arka kapılarda sert olan yer. O parçayı gevşetip, fitili içinden çıkartıyorlar. Sonrasında filmi uygulayıp geri yerine takıyorlar. Korkacak birşey yok zira fitilin altına giren cam filmi daha sağlıklı.

Kapı içi fitil dediğikleri şey, kapı döşemesinin en üstündeki siyah yerin altında bulunuyor. Hani ön kapılarda yumuşak, arka kapılarda sert olan yer. O parçayı gevşetip, fitili içinden çıkartıyorlar. Sonrasında filmi uygulayıp geri yerine takıyorlar. Korkacak birşey yok zira fitilin altına giren cam filmi daha sağlıklı.
eyw hocam atr 20 yaptırıcam yarın izmirde,fakat koyu olucağını söyledi bana llumardaki eleman,aslında burda uygulanan atr 20 ler normal koyulukta . bana iç atr 35 daha uygun olur dedi ama bana açık geliyor.iç döşeme siyah atr 20 sizce yeterli değilmi.sizde galiba atr 20 yaptırmıştınız.

Arka cam high line olmayan film yapılan var mı detaylı resim alabilirmiyiz. Arka cama atr30 yan arkalara 20 yaptırmayı düşünüyorum arabayı hanım kullanıyor yağmurlu ve karanlık havalarda görüş sıkıntısı çekmesin

Sent from my iPhone using Tapatalk

eyw hocam atr 20 yaptırıcam yarın izmirde,fakat koyu olucağını söyledi bana llumardaki eleman,aslında burda uygulanan atr 20 ler normal koyulukta . bana iç atr 35 daha uygun olur dedi ama bana açık geliyor.iç döşeme siyah atr 20 sizce yeterli değilmi.sizde galiba atr 20 yaptırmıştınız.
Hocam benim arabanın içi bej, ön yanlar atr20, arka yanlar dengeleme amaçlı atr35 , ön cam air 80. Evet ATR20 daha koruyucudur Güneş'ten ama içi siyah olan arabayı da biraz boğabilir. Ona göre seçiminizi yapmalısınız.

@theGenius Hüseyin dostum, air 80 ile durum nası, sıcaklık koruma farklı hissedilir mi? Bayii de air 70 de vardı arasındaki fark nedir? Biliyor musun? Air 70 içn 200 lira idi fiyat sanırım.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@theGenius Hüseyin dostum, air 80 ile durum nası, sıcaklık koruma farklı hissedilir mi? Bayii de air 70 de vardı arasındaki fark nedir? Biliyor musun? Air 70 içn 200 lira idi fiyat sanırım.iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Air 70 biraz daha eski ve biraz daha koyu bir seri. Air80 ile yola devam edilmesi taraftarıyım. Aşağı yukarı %50 bir termral kazanç var arabanın içinde.

İkame araç olarak passat vermişlerdi hatırlarsın. Araç güneş altında kaldıktan sonra, bu mevsimde bile cehennem gibi oldu içi. Üstelik bunu benden önce valide hanım farketti.

@theGenius Eyvallah teşekkür ederim, %50 ciddi bir rakam Adana'nın nasıl sıcak olduğu düşünülünce, bizim gittiğimiz yerde air 70 elindeydi, 80 için getiririm dedi ama 400 civar deyince 2 kat çok geldi :) 70 yapsam memnun kalmaz mıyım dersin?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@enpisagor  Air 80 konusunda ben yardımcı olayım, 2 haftadan uzun süredir kullanıyorum ısı koruması çok iyi. Gece gündüz görüntüde problem yok. Sadece güneş belli açılardan geldiğinde film değişik bir ışık kırılmasına neden oluyor. Ancak çok dikkatli bakmak gerek.

@enpisagor  Air 80 konusunda ben yardımcı olayım, 2 haftadan uzun süredir kullanıyorum ısı koruması çok iyi. Gece gündüz görüntüde problem yok. Sadece güneş belli açılardan geldiğinde film değişik bir ışık kırılmasına neden oluyor. Ancak çok dikkatli bakmak gerek.
İlginiz için teşekkürler hocam, air 70 için 250 lira fiyat verdi air 80 daha pahalı olduğu için getirmiyorlarmış, ama yine de biraz pahalı geldi, 5 cam 350 bu 250 olunca. Adana'da yaşayınca böyle bir çözüm gerekli gibi geliyor ama daha önce hiç kullanmadım, artılar tam ne bilemiyorum.

bende bugün ön yan camlara 3M film yaptırdım. arka yanlar ve arka cam filmliydi zaten. ( filmliydi derken; aracı 2.el aldığımdan fabrikasyon %65 karartılmışmı,yoksa sonradan film yapılmışmı tam bilmiyorum.)

yapmadan önce usta ile bikaç markanın değişik tonlarını karşılaştırdık, 3m markanın daha çok tuttuğunu gördük. yapıldıktan sonraki izlenimim; araç gölgeli ortamda iken ön yan camlar arka camlara göre biraz daha koyu görünüyor, güneş altında ve açık havada tamamı aynı tonda görünüyor. ortam ışığına göre tonların aynı ve farklı görünmesinin nedeni açık havada ön camdan yansıyan ışık ön ve arka camların ton farkını dengeliyor.

Geri
Üst Alt