31 Ekim itibariyle güncel: 210km yol yarısı şehir içi trafikli yarısı sehirlerarasi ortalama 22.8 kuruş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnşallah uygulama sonrası herhangi bir sıkıntılı durum yaşamazsınız, keşke üretici firmalar fabrikasyon LPG ye uyumlu motor seçeneğine önem verse, sonradan yapılan uygulamalarda tehlikeli durumlar yaşanabiliyor.

Edit: Ocak 2017 itibariyle şehirlerarası yakıt tüketimi 27 krş şehiriçi yakıt tüketimi: 30krş şeklinde değişmiştir arkadaşlar. 5.40 benzin fiyatıyla bu rakam tahminen şehiriçi 38 krş ve şehiriçi 48krş olacaktı.

-Öncelikle yaptığınız şey cesaret isteyen birşey bunun için tebrikler :)   Hermalın bir alıcısı olur onuda tartışmanın manası yok,200k daki dizelde satılır LPG'li Golfte satılır...Gördüğüm kadarıyla mutlusunuzda bundan ötesi yok zaten,cebinizide yakmadığı sürece teoride yaptığınız olay mantklı gözüküyor.Umarım pratiktede şu anki mutluluğunuz devam eder hep...Ben böyle birşey hiç yapmazdım orası ayrı tabiki ama karar sizin.

-Katılmadığım noktalar ise birileri size zıt birşeyler söylediğinde atağa geçmeniz,okudum ama kimse kötü birşey söylemediği halde insanlara "titreşimli performansız motorunuzdan memnunsanız...vs" tarzı yazılarınızı hoş bulmadım.Kahramanmaraş arası yolculuk yapıyormuşunuz Adanaya uğrarsanız Yazlımlı TDI aracım ile deneyebiliriz sadece 10 boydan az fark atarsam sizi geçmiş sayacağım yani pek küçümsemeyin bence insanları :)

-Şehir içinde 12-13 ltde yaktırırsınız dizele,ama onun bunu yaktığı yerde TSI min 15-16lt yakacaktır bu kaçınılmaz son.Ayrıca uzun yolda ben 9lt'nin üstünde ne yaparsam yapayım yaktıramıyorum.Aşşağıdaki fotoda 220den aşşağı düşmeden hep yolculuk yaptım zaten ortalama hızdanda anlarsınız.Otoban gişesi geçişleri ve birkaç tırın sol şeridi kapatması dışında hep dipgazdım.

Arabayı evlat yapmışınız,mantıklı veya mantıksız siz mutluysanız bize laf düşmez ama insanlar size zıt yorum yaptığında aşağılamanız hoş olmamış :)

Bir arkadaşım Passat 1.4 Tsi dsg aracına LPG taktı. Çok memnun. LPG sisteminde benzin ve otogaz beraber çalışıyor.

Eski aracım 1,6 fiestaydı onu 4 sene lpg li kullandım ne performans kaybı yaşadım nede herhangi bir sıkını çektim. İstanbul'da ki bütün avm lere sorunsuz girdim o tarihte aracım 0,50 kuruş yakarken lpg de 0,20 kuruş yakıyordu çok da memnundum şimdi 2016 tsı golf üm içinde araştırma yaptım bir firma 2500 tl ye yapıldığını %90 lpg %10 benzin le çalışacak dedi motor kodunu istediler ona göre dönüş yaptılar olumlu dediler. Evet aracım az yakıyor du ama şuan benzin litresi 5,32 tl artık o 0,30 kuruşları anca rüyamda görür oldum resmen araç 0,55 kuruş yakıyor s=bur2

Eski aracım 1,6 fiestaydı onu 4 sene lpg li kullandım ne performans kaybı yaşadım nede herhangi bir sıkını çektim. İstanbul'da ki bütün avm lere sorunsuz girdim o tarihte aracım 0,50 kuruş yakarken lpg de 0,20 kuruş yakıyordu çok da memnundum şimdi 2016 tsı golf üm içinde araştırma yaptım bir firma 2500 tl ye yapıldığını %90 lpg %10 benzin le çalışacak dedi motor kodunu istediler ona göre dönüş yaptılar olumlu dediler. Evet aracım az yakıyor du ama şuan benzin litresi 5,32 tl artık o 0,30 kuruşları anca rüyamda görür oldum resmen araç 0,55 kuruş yakıyor
Hocam 50 kuruştan 20 kuruşa düşmesi çok mantıksız
lpg firmaları bile o kadar düşüş vadedemiyor. Max alınacak verim %30-40 arası olur benim gözümde.

@yusufvallahi öyleydi hocam o aracımda sıralı sistem vardı inan gözüm yoldan çok benzin ibresindeydi. LPG taktırdıktan sonra hiçbir sıkıntım kalmadı . Araç 1,6 olduğu için benim gözümde benzini içiyordu resmen. LPG de öyle değildi.

Son edit:  şehiriçi yakıt tüketimi : 25 kuruş. 

şehirdışı yakıt tüketimi 23 kuruş.

LPG'ye gelen 25 kuruşluk indirim sonrası değerler inecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
-Öncelikle yaptığınız şey cesaret isteyen birşey bunun için tebrikler :)   Hermalın bir alıcısı olur onuda tartışmanın manası yok,200k daki dizelde satılır LPG'li Golfte satılır...Gördüğüm kadarıyla mutlusunuzda bundan ötesi yok zaten,cebinizide yakmadığı sürece teoride yaptığınız olay mantklı gözüküyor.Umarım pratiktede şu anki mutluluğunuz devam eder hep...Ben böyle birşey hiç yapmazdım orası ayrı tabiki ama karar sizin.

-Katılmadığım noktalar ise birileri size zıt birşeyler söylediğinde atağa geçmeniz,okudum ama kimse kötü birşey söylemediği halde insanlara "titreşimli performansız motorunuzdan memnunsanız...vs" tarzı yazılarınızı hoş bulmadım.Kahramanmaraş arası yolculuk yapıyormuşunuz Adanaya uğrarsanız Yazlımlı TDI aracım ile deneyebiliriz sadece 10 boydan az fark atarsam sizi geçmiş sayacağım yani pek küçümsemeyin bence insanları :)

-Şehir içinde 12-13 ltde yaktırırsınız dizele,ama onun bunu yaktığı yerde TSI min 15-16lt yakacaktır bu kaçınılmaz son.Ayrıca uzun yolda ben 9lt'nin üstünde ne yaparsam yapayım yaktıramıyorum.Aşşağıdaki fotoda 220den aşşağı düşmeden hep yolculuk yaptım zaten ortalama hızdanda anlarsınız.Otoban gişesi geçişleri ve birkaç tırın sol şeridi kapatması dışında hep dipgazdım.

Arabayı evlat yapmışınız,mantıklı veya mantıksız siz mutluysanız bize laf düşmez ama insanlar size zıt yorum yaptığında aşağılamanız hoş olmamış :)
Teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için. Ben zıt bir şey söylemedim ama siz neden alındınız anlayamadım  :)  Yarış konusuna gelince benim işim değil o hem turbonuzu patlatmanızı da istemem Allah korusun.. :)  

Güncel bilgiler 26 nisan 2018.

Şehir ici yakıt sarfiyatı 33 krş 

Şehir dışı 27 krş 

Araç km 87bin

Lpg ile yapılan km yaklaşık 50bin. Motorda veya şanzımanda herhangi kusur sorun oluşmadı ilk günkü gibi her şey.. 

Hocam 50 kuruştan 20 kuruşa düşmesi çok mantıksız :) lpg firmaları bile o kadar düşüş vadedemiyor. Max alınacak verim %30-40 arası olur benim gözümde.
Bizim 2013 2.0 Benzinli 150 PS 4x4 benzin içen edition Honda Crv o kadar yakıyor. Fiesta’ya 50 kuruş yaktırmak iyiymiş

Geri
Üst Alt