ANA KONU

@EMİR eğer ön silecekleriniz çalıştığı zaman geri vitese aldıysanız çalışır, sensörlü araçlarda arka sileceğe müdahale etmez zaten

@Beşiktaş1903 evet ön silecekleri bi kere çalıştırmıştım ama sonra kapattım ona rağmen çalıştımı hatırlamıyorum valla :)  
Medya ekranında ayna ve silecek kısmında ayarı var. Geri viteste arka sileceği çalıştır şeklinde, o işaretliyse geri vitese aldığınızda bir defa siler arka silecek.

Arkadaşlar migrosda 3 litre -18 antifrizli su 5.90 bence makul fiyatlar haberiniz olsun
974244dc60310185b49fbd68862c23fd.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konsantre mi yoksa sadece bunu mu koyuyoruz?
Hocam konsantre değil ama havalar - derece değilse yarı yarıya su eklenebilir ben sıfır c4 de buz tutmuştu su deposu . en son servis depoyu sökerek yenisini takmıştı kış gelirken önemli bir detay bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@fcsrn

Değerli Eren Kardeşim 

Sadece silecek suyu haznesine yarım litrelik antifriz eklemek yeterli.

Ancak asıl önemlisi  motor soğutma suyundaki antifriz en son ne zaman kondu?

Aslında kablosuz, rezistanssız kızılötesi ısıtmalı ön cam ve ısıtmalı koltuk, direksiyon tam oralara göre. 

Herkese selamlar saygılar. Sizlere bir sorum olacaktı. Aracı aldım alalı gece sürüşlerinde farlarımdan şikayet var. Karşıdan gelelerin selektörlü uyarıları ve önümde seyir edenlerin dörtlü flaşör uyarıları geçen gece artık belirgin bir hal aldı. 2-3 hafta önce aracımı ufak bir kaza nedeniyle servisten almıştım. Sağ far değişmişti. O zamandan beri gece uzun yola çıkmamıştım. Uyarılar belirgin şekilde artınca bende ufak bit araştırma yaptım. Önce kitapçıktan inceledim. Orada direksiyon altında ayar tuşu var. Aracımda böyle bir tuş yok. Yine Media cihazından ayarlama var ancak o da line asist olan araçlarda mevcut (94.-106. sayfalar arasında konu). Aracımda bi-xenon farlar var. Kaputu açtığımda farların hemen arkasında potansiyometre tarzında biri vidayla diğeri elle çevrilecek şekilde iki fonksiyon var. Sağ sol çevirme işaretleride var ancak nasıl yapacağım konusunda fikrim yok. Ya da servis bakımına kadar ellemyeceğim. Hoş kısaların aydınlatmasından dun gece de diğer geceler gibi memnunum ama karşıdan gelenler değil. Cevaplar için teşekkürler. İyi forumlar.

@neokaos hocam aracı düz duvara karşı tutup karanlıkta fotoğraf almanız mümkün mu? 

Yolda giderken öndeki aracın neresine geliyor aydınlatma çizginiz?

Sayın@yuaçıkçası.suf dediğiniz gibi bir fotoğrafı yarın  almaya çalışacağım. Aydınlatma Çizgisinin nereye geldiğine dikkat etmedim açıkçası.Tampona gelecek sanırım. Ayarları ile oynamak ya da oynatmak istemiyorum emin olmadan. Belki de ayarlar normal ,far yeni olduğu içindir.Bu şekilde servis içi ya da dışı yerlerde far ayarı yaptıran birkaç kişi eskisi gibi aydınlatmadığı gibi şikayetler  etmişler başka forumlarda. Basit bişey ise kendim yapayım isterim. Çalışan sistemle oynamayı kurcalamayı sevmeyenlerdenim  ama başkaIarının  sürüş güvenliği için düzelmesi gereken düzelsin. ilginiz için teşekkürler.Dediklerinizi yapayım deneyeyim bakalım.

@neokaos hocam kendi far ayarımı kendim yaptım. Önemli olan ışık çizgisi. Bu öndeki aracın aynasına ve camına gelmemeli. ;)

@fcsrn

Değerli Eren Kardeşim 

Sadece silecek suyu haznesine yarım litrelik antifriz eklemek yeterli.

Ancak asıl önemlisi  motor soğutma suyundaki antifriz en son ne zaman kondu?

Aslında kablosuz, rezistanssız kızılötesi ısıtmalı ön cam ve ısıtmalı koltuk, direksiyon tam oralara göre. 
Fordda bakım yaptırınca kış bakım seti vermişlerdi. İçinde iki tane antifrizli cam suyu iki tane buz çözücü sprey ve eldivenli buz kazıyıcı vardı. Cam suları 250ml idi ikisini de clioya koydum üstünü su ile tamamladım. Şuan başka bişey koymama gerek yok o zaman. 

Motor soğutma suyu geçen gün bitmişti aracın. Çeşme suyu koydum, sorasında iki ayrı yerde ölçtürdüm -35e kadar dayanıklı çıktı. O konuda sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Direksiyon ve cam olayı beni aşar da, ısıtmalı koltuğu düşünmüyor değilim. Aliexpresste güzel ürünler mevcut. :)

Bugün kaputu açtığımda aşağıdaki görüntü ile karşılaştım, motor koruma kapağı yok. Her araçta böyle mi yoksa unuttular mı acaba?

IMG_9606.JPG

Geri
Üst Alt