ANA KONU

2 yılda akü bitmesi garanti kapsamında olmalı. Servisi zorlayın.

Garantiden değiştirmeleri gerekiyor.

2 yılda akü bitmesi garanti kapsamında olmalı. Servisi zorlayın.

Garantiden değiştirmeleri gerekiyor.
Şansımı zorlayacağım ama 29 ekim açık servis yoktu. 2 yıl 10 ay oldu umarım kabul ederler.

Arkadaşlar Merhaba;

Forumda yeniyim golf 7 aracımın kavraması değişti, ancak kavrama değişiminde sonra fark ettiğim bir durum var. DSG vites yükselttiğinde devir göstergesindeki ibre aniden düşer ya işte benim araç kavrama değişiminden sonra vites yükseltince yavaş yavaş düşüyor. Sizce neden kaynaklı olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

5 AYDIR GOLF 7 KULLANIYORUM. ÇOK PROBLEMLİ BİR ARAÇ. ÖNCESİNDE GOLF 4 VARDI BENDE 200 BİNDE. YAŞLANMIŞ HALİYLE GOLF 4 BU ARABAYI ALIR, İKİ TUR ATAR ÜZERİNE DE TAKIM ELBİSE DİKER. HER YERİNDEN SORUN FIŞKIRIYOR ARABANIN. ALTINDAN ÜSTÜNDEN HER YERİNDEN. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
5 AYDIR GOLF 7 KULLANIYORUM. ÇOK PROBLEMLİ BİR ARAÇ. ÖNCESİNDE GOLF 4 VARDI BENDE 200 BİNDE. YAŞLANMIŞ HALİYLE GOLF 4 BU ARABAYI ALIR, İKİ TUR ATAR ÜZERİNE DE TAKIM ELBİSE DİKER. HER YERİNDEN SORUN FIŞKIRIYOR ARABANIN. ALTINDAN ÜSTÜNDEN HER YERİNDEN. 
Sorunları yazın bilelim hocam.

1-BEŞ AYLIK ARAÇ ŞOFÖR KOLTUK TELLERİ ÇIKTI.

2-ARACIN ALTINDAN ÖZELLİKLE ENGEBELİ ZEMİNLERDE GARİP SESLER GELMEKTE, NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM.

3- KONUDA AÇTIM BAGAJ KAPAĞINDA BİR SIKINTI VAR ARACIN.

4- AUTO HOLD KAFASINA GÖRE DEVREDEN ÇIKIYOR.

5- SAĞ ÖN DİREK DÖŞEMESİ PLASTİK YENİ DEĞİŞTİ SERVİSTE. 

6- ARACI AKŞAM YIKARSAM BALATALAR YAPIŞIYOR. EKSİLER DE YAŞIYORMUŞUM GİBİ

AKLIMA GELDİKÇE YAZARIM YİNE

Acaba benim sorunumla ilgili yardım edecek biri yok mu ?  8D

@Mahmut Özkan geçmiş olsun hocam. Çoğu sorunu ilk defa duyuyoruz. Fotoğraflar ve videolar ile yayınlama devam edin lütfen. Hem yardımcı olmaya çalışırız hem de araç alacaklar fikir sahibi olur.

Arkadaşlar Merhaba;

Forumda yeniyim golf 7 aracımın kavraması değişti, ancak kavrama değişiminde sonra fark ettiğim bir durum var. DSG vites yükselttiğinde devir göstergesindeki ibre aniden düşer ya işte benim araç kavrama değişiminden sonra vites yükseltince yavaş yavaş düşüyor. Sizce neden kaynaklı olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.
Hocam video çekmeniz mümkün mü? Eğer geçişlerde sıkıntı yoksa yeni yazılım atılmış olabilir.

HAYIR SERVİSE GETİRİYORUM ARACI BİZİM ARAÇLARIMIZDA VAR BU SIKINTILAR. İSTERSENİZ SÖKÜLÜP BAKILIR AMA BOŞ YERE ARACI SÖKTÜRMÜŞ OLURSUNUZ DİYORLAR. 2 VE ÖZELLİKLE 6 İÇİN. AYRICA 

FREN OLAYINA DA GELİNCE BÖYLE ERZURUM :) DA ARABA YIKARSIN DA AKŞAMA YAKIN SABAH DONAR YAPIŞIR AYNI ŞEKİLDE OLUYOR.

@yusuf

Tamam Yusuf bey biraz sonra iş çıkışı giderken çekeyim. Manuel'de kullanırken daha belirgin onuda çekeyim.

@silvershadow hocam kontak açıp kapayınca herşey sıfırlanıyor sanki , çok eski araçlarda bile bu özellik vardı, yokdu diye kızmıyorum ama 300-400 albümde can sıkıcı oluyor hanım marş gibi ilk şarkıdan başlamasından şikayetçi :)  çünki o araç sürerken benim gibi karıştıramıyor :)

1-BEŞ AYLIK ARAÇ ŞOFÖR KOLTUK TELLERİ ÇIKTI.

2-ARACIN ALTINDAN ÖZELLİKLE ENGEBELİ ZEMİNLERDE GARİP SESLER GELMEKTE, NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM.

3- KONUDA AÇTIM BAGAJ KAPAĞINDA BİR SIKINTI VAR ARACIN.

4- AUTO HOLD KAFASINA GÖRE DEVREDEN ÇIKIYOR.

5- SAĞ ÖN DİREK DÖŞEMESİ PLASTİK YENİ DEĞİŞTİ SERVİSTE. 

6- ARACI AKŞAM YIKARSAM BALATALAR YAPIŞIYOR. EKSİLER DE YAŞIYORMUŞUM GİBİ

AKLIMA GELDİKÇE YAZARIM YİNE
hocam kendi araaıma göre yanıt vereyim ;

1- Koltuk döşemesinin sol kısmı inip bindikçe zedeleniyor benim teller çıkmadı ama kilo olarak fazla olanlarda bu defarmasyon daha hızlı oluyor 

ne yazık ki  golf'e özel değil kullandığım birçok araçta bunu yaşadım

2- Yanılmıyorsam, fren disklerinden geliyor hatta manuel araçlarda vites değişiminde daha çok oluyor babamın tiguandan biliyorum

3- Bende mevcut değil ama yanılmıyorsam forumda bir arkadaştada mevcuttu serviste çözüldüğünü hatırlıyorum

4- Autohold eğer bir kere elle devre dışı bırakırsanız veya eliniz yanışlıkla değerse tekrar elle açmanız gerek bende zor alıştım çalışma mantığına.

Hatta bazı modellerde kemer takmadan devreye girmiyordu yanılmıyorsam.

5- Sol ön direk nasıl fark etmediysem forumdada paylaşmıştım bir açıklık vardı (bir parmağın gireceği kadar iki plastiğin birleştiği yer)  ankara doğuş parça değişecek dedi, Zonguldak servisi 10 dakikada yerine oturttu.

6- Araç ilk çalıştırıldığında balata temizliği yapıyor civciv cıyaklaması gibi 100-200 m gidince düzeltiyor.

Not : amacım golfü haklı çıkarmak değildi bu arada :)  yanlış anlaşılmasın yaşadığınız çoğu sorunun cevabını burada buldum

@Beşiktaş1903 BENDE GOLF SAHİBİYİM ARACIMI KÖTÜLEMEK İSTEMEM TABİ Kİ. KIYASLARKEN DE ESKİ GOLF LE KIYASLADIM FARKINDAYSANIZ. BEN HALA GÖRÜŞÜMDE SABİTİM GOLF 4 BUNDAN İYİ ARAÇTI. 

1. BENCE 5 AY GERÇEKTEN BU YIPRANMA İÇİN ÇOK ERKEN.

2. AYNI ŞEKİLDE VİTES DEĞİŞİMLERİNDE DAHA ÇOK GELİYOR SANKİ.

3. SERVİSTE ÇÖZÜLÜYORSA Bİ GETİRİP BAKTIRAYIM O ZAMAN. ANCAK BAGAJIN ÜST KISMI AYARSIZ ALT TARAFINDAN STOPLAR FİLAN DÜZGÜN DURUYOR.

4. KENDİLİĞİNDEN DEVREDEN ÇIKIYOR AMA ÇOK ÖNEMSEMİYORUM BUNU.   

5.DEĞİŞİM YAPTILAR ORASI DÜZELDİ.

6. EL FRENİNİ İNDİRİNCE ARAÇ HAREKET ETMİYOR. FRENLER HALA TUTUYOR. ZORLAYINCA BIRAKIYOR KENDİNİ YAPIŞMIŞ GİBİ.

AMA ŞU AN EN ÖNCELİKLİ BAGAJA TAKILMIŞ DURUMDAYIM. 

Geri
Üst Alt