ANA KONU

@enpisagor evet hocam bunuda ilave etmek istedim freni dövüncede oluyor aynı şey bir iki kez sert basıp bırakınca çalışıyor atölye klavuzumuzda işyerinde start stoplu araçlarda kyless go da dahil motorda işlem yaparken anahtarı araçtan uzaklaştırın diyor 
Ben de tesadüfen fark ettim :) fren olayını da örenmiş olduk hocam sağolun :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bugün bişi farkettim; aracın içindeydim ve anahtar kontak üzerindeydi içeriden kapı üzerinden kapama tuşuna basarak aracımı kilitledim. sonra inmem gerekti şöfor kapısından çıktım. kapıyı kapattım arka sağ kapıyı açmayı denedim açılmadı ön sağ kapıyı denedim o da açılmadı sonra sardı beni bir telaş.sol arka kapıyı ve bagajı denedım yine açılmadı. korkuya kapıldım anahtar içeride ve ben diğer anahtara 50 km uzakta idim işin kötüsü telefon vs hersey araç içindeydi..... sonra son bir denemede şoför kapısını açmayı denedım ve tık diye açılıverdi. yani burdan şunu anladım ve bikaç sefer test ettim ki böyle bir kilitlemeyle sadece şoför kapısından açma ve kapama yapılabiliyor. hocam içten arka kapılar  ve ön sağ kapıdan açılmaz mı derseniz hemen şöyle cevap vereyim biz istemezsek açılmaz yani o kapıları çocuk kilidini aktif edersek açılmıyor arkadaşlar(içerden ve dışardan). test edildi onaylandı :)  
Ender hocam bu yazınızı yeni gördüm, geç de olsa cevap vermek istedim. Bir ekleme yapmak istiyorum. Çocuk kilidi olmadığını varsayalım. Aynı şekilde içeriden kilitlediniz kapıları. Bu saatten sonra dışarıdan yalnızca içeriden kolu çekilip açılan kapılar açılabiliyor. Yani siz kilitlediniz bekliyorsunuz, çocuğunuz arka kapıyı açtı arabadan indi ve ön koltuğa geçmek istedi. Ön kapıyı açamaz, ancak öne binme hayalleri suya düşen çocuğunuz boynu bükük biçimde arkaya tekrar oturmak üzere indiği kapıyı dışarıdan açabilir. 

Çocuk kilidinin aktif olduğu durumda zaten arka kapıları içeriden açılıp inilemeyecektir. Bu durumda arkada ya çocuklar ya da anne olacaktır. Anneyi ya da çocuğu indirmek için sizin kapı kilidi açma düğmesine basıp araçtan inip eşinizin ya da çocuğunuzun kapısını açmanız gerekecektir. Bu senaryoda da herhangi bir sorun yok yani :)  

Start & Stop devrede iken, direksiyon sertleşiyor hali ile , bu esnada direksiyonu biraz sağ sol yapınca araç çalışmaya başlıyor, sanırım servo zarar görmesin diye alınmış bir önlem.

@enpisagor evet hocam bunuda ilave etmek istedim freni dövüncede oluyor aynı şey 

bir iki kez sert basıp bırakınca çalışıyor atölye klavuzumuzda işyerinde start stoplu araçlarda kyless go da dahil motorda işlem yaparken anahtarı araçtan uzaklaştırın diyor 

@enpisagor bu durum kitapçıkda da yer alan bir husus;

Otomatik olarak tekrar çalıştırma koşulları
Motor, aşağıdaki koşullar sağlandığında otomatik
olarak çalıştırılır:
● İç mekan çok fazla ısınır veya soğursa.
● Araç kaymaya başlarsa.
● Araç aküsünün voltajı düşerse.
Direksiyon hareket ettirildiğinde.
Direksiyonu hareket ettirme olayını bir iki gün önce denedim ancak araç çalışmadı :)

Start&Stop devredeyken frene art arda 2 kez basınca iptal oluyor araç çalışıyor, bu daha önceden de konuşulmuştu sanki, bir yerden hatırlıyorum ve denemiştim aracı ilk aldığım sıralarda :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE Senin direksiyon bozuk kanki :) çok kısa değil biraz oynatınca çalışıyor :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Direksiyon kısmı tam düz olmadığı zamanlarda çalıştığı doğru. Bende bunu farketmistim.?

One Life Live it.!!!

Yeni bir durum daha . şimdi farkettim. aracın içindeyiz ve içerden anahtardan kilitledim aracı. sonra anahtarı kontağı taktım ilk kademeye çevirdim ki arkadan lok sesiyle Depo kapağının açıldığını duydum. bu özellik istasyonlarda aractan inmeden kapılarin kilitli kalmasını isteyenler için çok kullanışlı olabilir. özellikle taşıt tanıma olan araçlarda ?

One Life Live it.!!!

Arkadaşlar slm ben de 5 gündür Golf kullanıyorum. Özellikle dönüşlerde ve sollamalarda gaza dokununca 2 sn bekleyip araç öyle hızlanıyor ama yavaş bi şekilde. Gaza tam kokleyince de konforsuz oluyor ani hızlanıyor.  Autohold kapalıyken araç çalışır durumda iken yavaş yavaş kendi hareket ediyor. Autohold kapalıyken ışıklarda durduk diyelim frene basılı tutmak şanzımana yük bindirir mi ? 

Sizde de böyle gecikme oluyor mu gaza bastıktan sonra ? Tüm otomatiklerde olan bir sorun mu ?

@Striker02yok değerli hocam frene çok az dokunarak aracı ileri kastırırsanız yük biner ama frene  tam basılıyken sorun olmaz

@EMRAH ATTS yani otomatikler böyle demek o zaman ani davranmamız gereken yerlerde gazi koklemeK gerekiyor. Autohold da hep açık olsun o zaman daha iyi. 

@Striker02auto hold aktip olsun hocam ani hızlanmada S konuma alabilir veya evet gaza biraz fazla basabılırsınız saygılar

Geri
Üst Alt