ANA KONU

Bu konuda emin miyiz acaba hocam ? Polis binek Araçlar için de zorunluluk yeni pakette geldi dedi de. Bende sizin dediğiniz gibi biliyordum içime kurt düştü.
Ben geçen yıl mevzuatı inceledim ve binek araçlar için kış lastiği zorunluluğu şehirlerarası yollarda var. Şehiriçinde herhangi bir zorunluluk yoktu. 

Ne derece doğru bilmiyorum ama bir sohbet sırasında geçmişti bu konuşma. Çevirmelerde felan pek dikkat edilmiyormuş binekler için ancak herhangi bir kaza durumunda kış lastiği olmayan taraf suçlu duruma düşüyormuş. Ama sanırım bu yerler karlı, kaygan iken geçerli
Doğru olma ihtimali çok düşük, ben ışıklarda beklerken kış lastiği olan araba geldi duran kış lastiği olmayan arabama vurdu ben mi suçlu olacağım bu durumda? Kaldı ki 1 nisan istanbulda çok uzun bir süre kış lastiği için bugün hava 16 derece mesela. Geçen yıl mart ayında kış lastiği olan araba sıcak asfaltta duramayıp arkadan vurdu bana. Yaz lastiği olsa durabilirdi belki.

@yusufhocam yanıtlarınız için çok teşekkürler. Yalnız bir noktada kafam karıştı, siparişi verirken camları filmli mi vereyim yoksa araç geldiği zaman kendim mi yaptırayım? açıkçası dışarda yaptırmak pek istemiyorum, kapıları söküp takılıyor ve düzgün takılmadığı zaman gıcırtı ve ses gelmesinden korkuyorum. Bu yüzden siparişi verirken karartmalı almayı düşünüyorum
Araç highline ise karartma ile gelir arka ve yan camlar. Comfort ise bence gerek yok opsiyon almaya. Opsiyon parasına on arka film çekilir. Kalan para da çatır çatır yenir :) kapıda ses çıkarılacak bir yer sokulmuyor. Sadece ustteki fitil sökülüyor ;)

@gokayozyer hocam o yüzden heryerde araç yikatmamak lazım ;) ben elimle yani bastırır çit diye çıkartırım ama yıkamaci öyle davranmaz. Dikkat etmek lazım. 

Hayırlı cumalar..

@burakca Hocam dün ABT tuning yapılmış (ön tampon, yan marşpiyeller, arka çift egzost çıkışı ve difüzor, smoke tail led arka stoplar) uledli bir tungsten ile çakarlı olarak selamlaştık, onun bagaj kapağındaki logo mat siyah idi ve gerçekten çok hoş durmuştu, şahsen tercihim siyah olması yönünde olurdu, elbette takdir sizin, bu da çok güzel bir alternatif :)

bugün reklamlarda golf için dost drive kamp. bahsediyordu ? acaba indirim oranları ne alemde hala %4 mü yoksa saha fazla indirim söz konusumu ?

bugün reklamlarda golf için dost drive kamp. bahsediyordu ? acaba indirim oranları ne alemde hala %4 mü yoksa saha fazla indirim söz konusumu ?
%3 dostdrive 1 de bayii veriyor genelde yine %4 lük bir indirim alınabiliyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yeni araç alacaklara sabır diliyorum. Kasımda 84500 tl liste fiyatı üzerinden indirimle 81500 e aldığım aracı konfigüre ettiğimde 87850 tl çıkıyor. Bu araç 1.2 tsi.

Dizel highline ı boş almak istemeyenler sunroof ergo uled ekletince 106 bini geçiyor. 

Sabır. 

%5 rahat rahat alınıyor Altur dan Hocam...

Büyük bayilere sorunuz... bundan da daha fazla indirim oranı yüksek olanlar da var.

Artık dayanamayacağım 

Ağzımdan bir söz kaçacak..

Bu Toyota Hilux reklamındaki esas delikanlının baltayı tutuşu nedir yahu? 

İlk 6 saniye yeterli

Hayatında hiç tutmamış sanki...

Bir atasözümüz var buna uygun hatta...

Balta salladığı gibi araba seçiyorsa.. o zaman tamam diyecek sözüm yok 

https://youtu.be/p37sZ3lVnBE

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli hocalarım bu gösterge deki ışıklar far anahtarı 0 konumunda iken araba çalışınca yanması gerekmezmi benimkinde yanmıyor anca farları açınca yanıyor :)  

Değerli hocalarım bu gösterge deki ışıklar far anahtarı 0 konumunda iken araba çalışınca yanması gerekmezmi benimkinde yanmıyor anca farları açınca yanıyor :)  
Değerli Hocam, 

O özellik ince bir zekanın ürünü. ..

Farlarınız için hatırlatma bir nevi. ..

Karanlık mekanlardan geçerken de aynı şekilde normalde yanan gösterge ışıkları solgunlaşır. Bu da sağlamasıdır 

Geri
Üst Alt