ANA KONU

İyi günler golftutkusu

dün geceki yolculuğumun sonlarına doğru bi-xenon basic far da kısa farlar kendi kendine gücünü azaltıp nerdeyse kapanır gibi oluyor fakat  2 saniye sonra tekrar çakar gibi oluyor. Ve ara ara bu şekilde yaparak yolculuğumu bitirdim. Xenon da ne gibi sıkıntı olmuş olabilir. Araçta arıza ışığı da yanmadı? 
Değerli Hocam,

Xenon far ampul arızası aydınlatmada renk değişimi ve aydınlatmada kesintilerine kendini belli eder. Bana ampul arızası gibi geldi.

Dilerim garanti devam ediyordur. Ediyorsa servise başvurmanızı öneririm. Çünkü ampul fiyatı 700 lira civarındaydı sanırım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam,

Xenon far ampul arızası aydınlatmada renk değişimi ve aydınlatmada kesintilerine kendini belli eder. Bana ampul arızası gibi geldi.

Dilerim garanti devam ediyordur. Ediyorsa servise başvurmanızı öneririm. Çünkü ampul fiyatı 700 lira civarındaydı sanırım. 
http://am-application.osram.info/en

hocam şu adresten araçlarımızın tüm ampul tiplerini bulabiliyoruz. tabi osram olarak. sormak istediğim bişey var;

orjinal xenon ampülüne baktığımızda "xenarc original d3s" diye geçiyor

fakat altta yine orjinal olarak cool blue intense ya da 1 hafta öncesine kadar da xenarc nightbreaker unlimited takabilirsiniz yazıyor. ampül değişimi durumlarında bu ampülleri kendimiz temin edip takılmasını isteyebilir miyiz?

İyi günler golftutkusudün geceki yolculuğumun sonlarına doğru bi-xenon basic far da kısa farlar kendi kendine gücünü azaltıp nerdeyse kapanır gibi oluyor fakat  2 saniye sonra tekrar çakar gibi oluyor. Ve ara ara bu şekilde yaparak yolculuğumu bitirdim. Xenon da ne gibi sıkıntı olmuş olabilir. Araçta arıza ışığı da yanmadı? 
Goz kirpma seklinde kapanip yeniden acilma oluyorsa bitmeye yakin olabilir ampulunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Srkn hocam, aracımın sorununun kök nedeni benzin kalitesizliği olduğu netleşmiş değil. Sadece bu tür arızalarda olasılığı yüksek kök neden olarak sözü ediliyor. Şehir içinde ya da şehire yakın istasyonlarda bile bile kalitesizliği yaratma ihtimalini düşük görüyorum, buna pek cesaret edilemez gibi geliyor bana. Asıl tehlike, fark edilemeden stoklama alanlarına başka akışkanların sızma ihtimali. Yani akaryakıt markasından çok akaryakıt istasyonu önemli. Her ikisi de X marka akaryakıt satan Y istasyonunda problem var, Z istasyonunda yok olabilir demek istiyorum.

Saygılar...

Değerli Hocam,

Tuzluymuş hocam. Garantisi devam ediyor 

@fcsrn hocam beyin kaynaklıda olabılır bendede olmustu 2 yıl once sonuçta ampullerim patladı farın içinde kırılmış cıktı resmen :'(

@gokberks hocam kapatıyor 2 saniye sonra gür bi şekilde yakıyor normale dönüyor. 2014 ağustos üretimi 33bin km de bu zamana kadar bitmesi normal mi?

@Srkn hocam, aracımın sorununun kök nedeni benzin kalitesizliği olduğu netleşmiş değil. Sadece bu tür arızalarda olasılığı yüksek kök neden olarak sözü ediliyor. Şehir içinde ya da şehire yakın istasyonlarda bile bile kalitesizliği yaratma ihtimalini düşük görüyorum, buna pek cesaret edilemez gibi geliyor bana. Asıl tehlike, fark edilemeden stoklama alanlarına başka akışkanların sızma ihtimali. Yani akaryakıt markasından çok akaryakıt istasyonu önemli. Her ikisi de X marka akaryakıt satan Y istasyonunda problem var, Z istasyonunda yok olabilir demek istiyorum.Saygılar...
Geçmiş olsun,

Sent from my iPad using Tapatalk

Bundan dır yıllardır aynı marka almaya çalışırım ve fişlerini asla atmam mesela benim aldığım firma model yaş gözetmeksizin yakıtla ilgili arızaları ödüyor şunu söyleyeyim bizim şirket kadoille çalışıyor bütün araçlarımız da sorun var ekranda ki işaretler hep yakıtta su olduğu ve filtre arızası nedeniyle araştırmalarım bazı istasyonların hala euro 5 e uygun yakıt ⛽ satıyorlar ama yeni nesil araçlar.hep euro 6 standardı

Sent from my D6503 using Tapatalk

Arkadaşlar daha önce hatırlarsanız başka bir başlıkta aracımdan gelen gıcırtı sorunundan bahsetmiştim.servise gittiğimde sorunum çözüldü.

motordan ,özellikle motor soğukken gelen bir zırıltı sesi vardı.servise aracı bıraktığımda onuda göstermeyi düşünüyordum.fakat diğer gıcırtı sesinin çözülmesi geç vakti bulunca ve motor baya ısınmışken derdimi anlatamayacağım için konuyu erteledim.

ses kabin içinden rahat bir biçimde gaza bastıktan sonra düşük devirlerde geliyor rolantide veya hareket halindeyken.(yüksek devirlerde motor sesi bu sesi bastırıyor.)

kabin içinden video aldım ama tiz ses olduğu için çok belli olamadı.ses motor kısmından geliyor tespitime göre

bunun üzerine kaput açıkken benim aracımda ve başka 1.4 tsi daha kayıt yaptım ve videoda birleştirdim.

sizden videoyu yorumlamanızı rica ediyorum.ses yüksek basınç yakıt pompasından geliyor büyük ihtimalle.

@silvershadow @yusuf@fcsrn

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cesur_ Hocam motor konusunda fazla bilgim yoktur, o yüzden ne desem yanlıl olabilir, ama servis uzak değilse bir sabah direk servise gidin gösterin mutlaka, veya müsait zamanınızda servise gidin motorun soğumasını bekleyin motor soğuyunca şikayetinizi dile getirin 

Bugün farkettim teybin sesi yüksek seviyelerdeyken mute tuşuna basıp sesi kapattıktan sonra tekrar sesi açınca ses seviyesi kapatmadan önceki seviyede degilde açılış ses seviyesinde başlıyor.

Geri
Üst Alt