1000Km'de Tüketim Verileri Sıfırlandı

Arkadaslar konuyu daha onceden açmıştım
İlk defa aracım 1000 km de iken butun verileri sifirlamisti km yi degil ama
Su an aracım 4900 lerde uzun sureli yakit aldiktan sonra ve baslangictan itibaren olan veriler in hepsi yine sıfırlandı
Sormak istediğim kitapçıkta yazan uzun sureli icin 100 saat veya bilmem kaç km de sıfırlanır diyor sizin araçlarda sıfırladığı zaman butun hepsinimi yoksa sadece uzun sureliyi mi sifirliyor
B
5e4d8f661ac4b796bb9dbd54cbf36335.jpg
aef92058ed0dca0248f80945baa4ee0d.jpg
ecc71b32b7d81dbb23db2f9c946cd8b3.jpg
c42dfedfe44b481d5d29e5e939648f99.jpg
u arada daha önce sıkıntım icin servise gitmiştim bir problem olmadigini söylediler hadi uzun sureliyi doldurdum diyelim ki farkinda degilim ondan dolayımı hepsini mi sifirliyor acaba ve yakıt almadigim halde neden onuda sifirliyor ne yapmam gerekiyor yardim lütfen bir ay sonra servise gideceğim en azından bilgi edinmiş olurum

hocam bende farkında olmamıştım 3500 km civarına geldiğim aracımın uzun süreli bilgilerine bi baktım 300 km falan gösteriyodu. Uzun süreliyi ne kadar aralıklar olduğunu bilmemekle beraber sıfırlamış sanırım çözümü nedir bilmiyorum.

hocam bende farkında olmamıştım 3500 km civarına geldiğim aracımın uzun süreli bilgilerine bi baktım 300 km falan gösteriyodu. Uzun süreliyi ne kadar aralıklar olduğunu bilmemekle beraber sıfırlamış sanırım çözümü nedir bilmiyorum.
Çözümü yok hocam. 100 saat ya da 10.000km de bir sıfırlanır.

Uzun sureliyi sifirladigini biliyorum ama yakit aldiktan ve baslangictan olan verileri neden siliyor onu anlayamadım sizlede de öylemi yoksa benim araçta mi sıkıntı var

Uzun sureliyi sifirladigini biliyorum ama yakit aldiktan ve baslangictan olan verileri neden siliyor onu anlayamadım sizlede de öylemi yoksa benim araçta mi sıkıntı var
Kullanım klavuzunu bir kez daha okumanızı öneririm çünkü kullanım klavuzunda güncellemeye gidildi ve sizin aracınız yeni olduğundan yapılan değişiklikler vs. için biz ne kadar söylesekte yeni bir kullanım klavuzu basıldığına göre mutlaka bazı  değişiklikler olmuş olabilir..

Benim 1400 km yi geçti henüz sıfırlamadı sadece yakıt alımında ve kısa süreli sürüşler sıfırlıyor

Arkadaslar konu hakkında bilgisi olan yok mu benim sorum açıkta kaldı
Sizin araçlarda damı ayni yoksa sadece bende mi
Mayıs ayında servise gideceğim yardim lütfen

Arkadaslar konu hakkında bilgisi olan yok mu benim sorum açıkta kaldı
Sizin araçlarda damı ayni yoksa sadece bende mi
Mayıs ayında servise gideceğim yardim lütfen
Hocam yakıt alınca yakıt aldıktan sonia sıfırlanır. Başlangıç itibaren de aracı 3 saat civarı kulanmaz ise sıfırlanır. Aksi durum varsa servise söyleyin.

@yusuf Hocam
Benim kafamı karıştıran olay
Uzun sureli olan veri yi km yada saat dolunca sıfırlıyor onu anladım
Anyalamadığım olay ise benim araçta uzun sureliyi sıfırlayınca başlangıçtan itibaren ve yakıt aldıktan sonra ki verileride siliyor sizlerde de öylemidir yoksa benim araçta mi bir sıkıntı var

@yusuf Hocam
Benim kafamı karıştıran olay
Uzun sureli olan veri yi km yada saat dolunca sıfırlıyor onu anladım
Anyalamadığım olay ise benim araçta uzun sureliyi sıfırlayınca başlangıçtan itibaren ve yakıt aldıktan sonra ki verileride siliyor sizlerde de öylemidir yoksa benim araçta mi bir sıkıntı var
Ayarlardan manüel mi yapıyorsunuz hocam.

Hocam sure baya bi geçmiş ama benim araçtada var aynı sıkıntı.Nasıl oldu çözüldü mü probleminiz.Benim arac 1.0 comfortline 2017 model.

Ben serviste yazılıma format attırmıştım.Bir iki ay yapmadı.Ama geçen depoyu doldurdum.Pompa attıktan sonra 1 litre kadar daha doldurttum.Ondan sonra 10km sonra tüm veriler sıfırlandı.Bende sadece benim araçta var sanıyordum.Demek yalnız değilmişim. Inşallah sorun çözülür.

Ustadlar,

Uzun süreli olan kısmı kendimiz sıfırlayabiliyor muyuz ?

@UĞUR_05 hocam merhaba.üzerinden sure geçmiş ancak nasıl oldu düzeldi mi sorununuz.Aynı problem bende de var ve yakıt verileri sıfırlanıyor.Hani sorunu çözdüyseniz belki yardımcı olursunuz diye düşundüm.Teşekkurler.

Arkadaslar merhaba 1 ay önce golf 7 tdi dsg aracimi eskihisar ankara bayisinden teslim aldim ve oturdugum il olan amasya ya geldim aracimin km verileri ( yakit aldiktan sonra , uzun sureli , baslangistan itibaren olan ) 1000 km de iken butun verileri sifirlandi ekran uzerinden ama bana en yakin samsun ve corum bayileri var telefon ile gorusup konu hakkinda bilgilerinin olup olmadigini sordugumda bilgilerinin olmadigi yanitini aldim . Acaba aranizda boyle sikinti yasayan yada duyan arkadaslarim varmidir cozum icin destek verirseniz sevinir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Arkadaşın da dediği gibi uzun süreliyi 1000 veya 2000 km'de bir sıfırlar. başlangıçtan itibaren 1-2 saat sonra sıfırlar ama yakıt aldıktan sonrakini yakıt almadan sıfırlamaz.

Geri
Üst Alt