1000Km'de Tüketim Verileri Sıfırlandı

@UĞUR_05 hocam merhaba.üzerinden sure geçmiş ancak nasıl oldu düzeldi mi sorununuz.Aynı problem bende de var ve yakıt verileri sıfırlanıyor.Hani sorunu çözdüyseniz belki yardımcı olursunuz diye düşundüm.Teşekkurler.
Hocam 1-2 bin km veya 100 saatte bir sıfırlanır veriler. 

@josmari Hocam 

biraz moral bozucu bir durum acaba bir sıkıntı mı var diye sürekli kafa yordum soruşturdum ama çözümü yok 

evet çok uzun zaman oldu konu hakkında bir çözüm bulamadım ama formdan @ansolak arkadaşın söylediği gibi bir kez kendi kendine sıfırlar ve düzelir dedi 

bende yanlış hatırlamıyorsam 3 yada 4 kez sıfırladı ve düzeldi 

ondan sonrada hiç yapmadı 

@AhmetCakmak sayin hocam benim söylediğim aracın kafasina göre 3 yakıt verisinide sıfırlaması.Aracı stop edip tekrar çalıştırıyorum,bir bakmışım 3 yakıt veriside 0 olmuş, üstelik henüz 1000 km falan olmamasına rağmen.Sizin söylediğiniz rutin sıfırlama.Ama yanıt için yinede teşekkürler...

Aynısı bugün benim arabamda da oldu: 2019 dizel dsg comfortline. Kontak açıkken multimedia ekrana baktığımda uzun süreli, anlık ve yakıt aldıktan sonra dahil tüm verilerin sıfırlandığını gördüm. Toplam 6300 km yaptım. 5bin km olmadan uzun süreli yakıt tüketimi sıfırlanmıştı ama o zaman yakıt aldıktan sonraki verilerde bir değişiklik olmamıştı. Şaşırdığım şey yakıt almadığım halde yakıt verisinin de sıfırlanması. Bir de bu sıfırlanma sırasında saat bilgisi de değişmiş : 00:30 yazıyordu ekranda. Tarih doğru, saat değişmiş, tüm tüketim verileri sıfırlanmış...

servisten randevu alacağım ama belki çözüm bulan vardır diye sormak istedim.

Geri
Üst Alt