Silecek suyuna eklenmesi önerilen orijinal antifriz

Değerli @silvershadow Hocam

Golfümüzü aldığımızda en az 6 ay gitmeyen (tabiri caizse yeni doğan bebeğin 40 gün mis gibi kokması misali olan) koku acaba bu orijinal antifriz suyundan mı geliyor ? 

Tam olarak geçmese de sanki birkaç ay sonra bu kokudan mahrum kalmaya başlayabilirim gibi geliyor.
Orjinal antifiriz sularında kaliteyi düşürdüler eski seriler ile yeni çıkan seriler farklı., Yeni çıkan seriler "economy serisi" adı altında satılıyor 5 liralık ucuz mavi-boya katılmış cam suyundan farkı yok., sırf bu yüzden audi ye gittim dışardan kendi kaliteli cam sularını artık getirmiyorlarmış onlarda vw economy satıyorlar., parça kodunu verdim ama sistem de çıkmadı yani bi türlü getiremedik., Biradere söyledim istersen audi nin 5lt olanından gönderiyim dedi almanyadan ama 5 litresi 7€ olan bi cam suyuna 50 euro kargo ücreti ödemek aptallık olurdu.,  En sonunda gidip sonax'ın ürününü almıştım gerçi o da çok ucuz değildi 3lt'sine 45-50 lira vermiştim kışın., silme performansı ve temizlemesi gayet iyiydi ama o kokusu ilk arabayı alınca fabrikanın koyduğu cam suyu gibi kokmuyordu.. bu biraz da klimanın polen filtresi ile de alakalı yani sonuçta filtre bir süre sonra dış ortamdaki toz vs etkilenice kirleniyor o fresh kokuyu eskisi gibi içeriye aksettiremiyor., camı siliyorsun içerde kokuyu alamıyorsun dışarı çıkınca cam mis gibi kokuyor filtre de kirlenince etkili oluyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Orjinal fabrikada konulan köpüğün boyada değdiği yerler matlaşıyor. Daha önceki aracımda da kullandığım shellden aldığım üründe boyayı matlaştırıyordu. Boyaya zarar vermeyen bir ürün var mı? Sadece su olunca da sileceğin silme performansı bir hayli kötüleşiyor. Bu da yaz-kış uzun yolda sorun haline geliyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazın distile su üzerine wurth yada sonax camsuyu katkılarını (5 lira civarı), kışın da buna ilaveten etanol 1/3 kullanıyorum. (-23C kadar etkili) 

Değerli @silvershadow Hocam

Golfümüzü aldığımızda en az 6 ay gitmeyen (tabiri caizse yeni doğan bebeğin 40 gün mis gibi kokması misali olan) koku acaba bu orijinal antifriz suyundan mı geliyor ? 

Tam olarak geçmese de sanki birkaç ay sonra bu kokudan mahrum kalmaya başlayabilirim gibi geliyor.
Kokunun uçmasına en etkili nedenlerden birisi camlar açık gezmek. 

Zamanla havayla temas eden bu kısımlar kokusunu havaya bırakır. Ne kadar fazla hava sirküle olursa o kadar hızlı kökü kaybı oluyor. 20 aylık Golfümü satarken hâlâ sıfır kokusu üzerindeydi.  Buna etken olanın iç kısmın tozlanmasını önlemek için camları hep kapalı tutmam olduğunu düşünüyorum. 

Bama kalirsa bu kokuda Cam suyu katkısının etkisi yok Hocam.

Orjinal fabrikada konulan köpüğün boyada değdiği yerler matlaşıyor. Daha önceki aracımda da kullandığım shellden aldığım üründe boyayı matlaştırıyordu. Boyaya zarar vermeyen bir ürün var mı? Sadece su olunca da sileceğin silme performansı bir hayli kötüleşiyor. Bu da yaz-kış uzun yolda sorun haline geliyor. 
Sonax'ın antifirizli cam suları boyaya zarar vermediğini vaad ediyor., Zaten kışlık cam suyu konusunda en iyi ürünlerin başında gelir sonax., Ama bunun da iki tipi var biri pahalı olanı diğeri de ucuz olanı

Hayırlı günler forumdaşlar, aracın kabutunu kaldırdığım zaman silecek suyu damlıyor bu bi sorun mu yoksa içindeki suyu mu akıtıyor?

Hayırlı günler forumdaşlar, aracın kabutunu kaldırdığım zaman silecek suyu damlıyor bu bi sorun mu yoksa içindeki suyu mu akıtıyor?
böyle bir durum hiç yaşamadım ben

Gün içinde silecekleri çalıştırıp camları yıkadıysanız bir miktar akar normal bir durum.. nozzle larda kalan su o 

Uzun süredir kullanmamıştım ama sanırım içinde kalan su dediğiniz gibi teşekkürler

Arkadaşlar silecek suyu deyip geçmeyin . Yaptığım araçların bazılarında bunun biri golf arka tamponlarda vernik soyulması vardı bunun sebebi kullanılan kötü silecek suyu . Antifriz ise kesinlikle kullanmayın antifrizde boyaya zamanla zarar verebilir . Bunun için sonax , würth gibi bilindik markaları kullanmanızı öneririm .

Geri
Üst Alt